Отпускът в родните турнири - тотална загадка!

Информация за предстоящи и настоящи турнири, резултати и новини, интересни факти и др.

by Advertising on Mon Jul 09, 2012 6:31 pm

Advertising
 

Отпускът в родните турнири - тотална загадка!

Postby atakurt on Mon Jul 09, 2012 6:31 pm

Смятайки, че в родните турнири отпуск не трябва да има, поради погрешно програмиран сървър, помолих официално УС на БФКШ да забрани този отпуск.
Молбата ми не бе удовлетворена от УС на БФКШ и затова си взех отпуск с цел да докажа думите си.
Получи се страшна боза и ето официалното становище:
______________________________________________________________
Когато един състезател си вземе отпуск, той важи за всички турнири, в които той играе, и освен това противникът му, ако е на ход, не може да изпрати своя ход. Състезател, който взима отпуск, трябва във всички партии да е на ход. Желателно е състезателите да не ползват отпуск в турнирите по класически шах, тъй като отпускът се маркира и за турнирите по ускорен шах и по блиц (а там отпускът е забранен).
______________________________________________________________

Аз не можах да го разгадая. ИМА ЛИ НЯКОЙ, КОЙТО ДА МИ ОБЯСНИ ЗАБРАНЕНО ЛИ МИ Е ДА СИ ВЗЕМА ОТПУСК ИЛИ НЕ?
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

by Advertising on Mon Jul 09, 2012 6:47 pm

Advertising
 

Re: Отпускът в родните турнири - тотална загадка!

Postby Nikola on Mon Jul 09, 2012 6:47 pm

Здравей!

Не че съм ангажиран или се чувствам длъжен, но тъй като бях инициатор в създаването на този сървър и съм запознат с проблема, ще ти дам малко предистория. Този сървър е базиран на готов софтуер, преработен и модифициран за нуждиге на БФКШ. Нуждите не са покрити на 100% и това се знае от години. Системата работи така вече 3 години и е плод на изцяло доброволен труд. Какво е необходимо, за да се довърши системата? Не пари, както вероятно всеки си мисли. Фирмата, която се нае да помогне, няма комерсиален интерес. Те направиха всичко досега безплатно, пък за тази дреболия ли ще искат пари тепърва? Обаче си имат проекти и това със сайта на БФКШ им идва като екстра от свободния ресурс, когато и ако има такъв.

Нужно е просто някой от федерацията да "огрее" проблема, да го обгрижи, т.е. да поддържа жива комуникация с разработчиците до окончателното изчистване на фаталните бъгове като например този, че взимането на отпуск в един турнир води до взимане на отпуск във всички. В оригиналния си вид системата е така написана, тя по принцип е недовършена - phpchess. Трябва да се пипне, но за това някой от федерацията трябва да прояви грижа, дори не става дума за пари. Нарича се project management.

Никола
Last edited by Nikola on Mon Jul 09, 2012 7:02 pm, edited 2 times in total.
Шахматни опити - http://chess.logos-bg.net
В дебюта играй като по книга, в мителшпила - като магьосник, в ендшпила - като машина, Рудолф Шпилман
Видиш ли добър ход, огледай се за по-добър, Емануел Ласкер
User avatar
Nikola
Цар
 
Posts: 495
Joined: Thu Mar 06, 2008 10:56 pm

by Advertising on Mon Jul 09, 2012 7:00 pm

Advertising
 

Re: Отпускът в родните турнири - тотална загадка!

Postby atakurt on Mon Jul 09, 2012 7:00 pm

Благодаря!
След като за три години никой от БФКШ не е направил това и три години всички вътрешни състезания на сървъра ни са се играли по такъв начин, то това не говори добре за организацията и провеждането на вътрешните ни състезания.
От сайта на БФКШ е видно следното:
----------------------------------------------------
Комисия за вътрешните състезания
Златин Стоянов - председател
---------------------------------------------------

Следователно, е редно Златин да вземе отношение, още повече, че той в момента чете настоящия ми пост.
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София


Return to Новини и турнири

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest