Играли ли сте шах, след като сте пили алкохол?

Всичко шахматно, на което не знаете мястото

by Advertising on Thu Mar 12, 2009 2:57 am

Advertising
 

Играли ли сте шах, след като сте пили алкохол?

Postby tkpopov on Thu Mar 12, 2009 2:57 am

Аз имах веднъж такъв случай. Тогава трябваше да играя по интернет в сайта на http://www.playok.com
До мен имаше една бутилка с червено вино. И започнах да играя с някакъв шахматист "от другата страна на жицата" (мисля, че беше поляк). Още в дебюта отпих първите глътки от шишето. И винцето ми се услади. Докато стигнах мителшпила вече бях изпил половината бутилка. (Тти мменне увважжавашш лли мме ббе! :D ) Главата ми се замая. Но това изобщо не ми повлия на играта. Даже напротив, зареди ме с голяма мисловна енергия. И накрая го направих мат. И от това ми стана толкова гот, че изпих всичкото вино. После стана - "Иху-иху! Хопа-тропа!"
А по принцип не злоупотребявам с алкохол. Пийвам разумно, но на моменти не знам как, ми става весело и алкохолът ми подпомага настроението.


Имали ли сте и вие подобна случка?
User avatar
tkpopov
Дама
 
Posts: 215
Joined: Mon Sep 29, 2008 11:37 pm
Location: БУРГАС

by Advertising on Sat Nov 20, 2010 10:50 pm

Advertising
 

Re: Играли ли сте шах, след като сте пили алкохол?

Postby puzzelbrain on Sat Nov 20, 2010 10:50 pm

Играл съм напушен...интересното тогава е че пешките са големи хумористи
puzzelbrain
Пешка
 
Posts: 8
Joined: Sat May 01, 2010 7:27 pm

by Advertising on Sun Nov 21, 2010 12:57 pm

Advertising
 

Re: Играли ли сте шах, след като сте пили алкохол?

Postby Иванчо on Sun Nov 21, 2010 12:57 pm

И да си пил , и да си се напушил не можеш да се надскочиш - ще те спукат отсреща ако са по добри от теб :lol: :lol: :lol:
Иванчо
Пешка
 
Posts: 9
Joined: Thu Nov 19, 2009 1:13 am

Re: Играли ли сте шах, след като сте пили алкохол?

Postby someone on Sun Nov 21, 2010 9:48 pm

Играл съм на 1-2 питиета, но чак пиян не бих казал. Наркотици не употребявам. Обаче съм играл шах след секс и то при много необичайни обстоятелства (преди доста години беше) - една нощ в Прага с една рускиня, с която се бях запознал същата вечер. Като се заговорихме след това, се оказа, че играе шах, извади някаква дъска и направихме реми :lol:
someone
Кон
 
Posts: 40
Joined: Sun Oct 11, 2009 12:10 am

Re: Играли ли сте шах, след като сте пили алкохол?

Postby atakurt on Mon Nov 22, 2010 9:49 am

Завчера и вчера с яка компания (среден рейтинг около 2300!!) жулихме спортен белот по Правилата на БФСБ и тренирахме с една бъчва винце и един бидон домашна грозданка. Поради изчерпване на тренировъчния материал, след около четиринадесетчасова перманентна подготовка за шахсъстезания, свършихме към два-три часа през нощта (а може би - четири-пет, защото няколко часа от живота ми тук се губят някъде, ама не знам защо и къде), а в девет часа бях на ринга в Новотела.
Дележът ми на второ-четвърто място в турнира "Кан Крум" - най-силният еднодневен турнир в историята на родния шах за всички времена, е доказателство за ползата от винцето и домашната грозданка при играта на шах (за справка - купешката грозданка не показва толкова добри резултати).
Ха наздраве от Председателя на Дегустационната комисия на българската федерация по шахматизъм!
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: Играли ли сте шах, след като сте пили алкохол?

Postby chesslubitel on Mon Nov 22, 2010 10:05 pm

Господин Atakurt- тук съзирам дискриминация. Казвате добри думи само за домашната грозданка, а не обелвате и дума за достойната и братовчедка-двойно препечената сливовица.Опитайте я и със сигурност резултатите ви няма да са по-лоши, дори напротив.
chesslubitel
Пешка
 
Posts: 14
Joined: Mon Nov 01, 2010 2:47 pm

Re: Играли ли сте шах, след като сте пили алкохол?

Postby atakurt on Mon Nov 22, 2010 10:35 pm

Двойната препеченица е около 90 % и без специална техника на поемане ще те усмърти. Не съм мазохист, а се кефя на живота, затова елиминирвам само единична препеченица с максимум 65 %, съгласно изискванията на ХЕИ.
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: Играли ли сте шах, след като сте пили алкохол?

Postby fisherrandom on Mon Jan 24, 2011 4:52 am

:))))))))))))
Посмяхме се!

А сега - сериозно:
Алкохолът пречи на играта - нарушава се концентрацията на мозъка за 24 ч и повече.
Това е научно доказано.
fisherrandom
Пешка
 
Posts: 11
Joined: Mon Jan 10, 2011 6:36 pm

Re: Играли ли сте шах, след като сте пили алкохол?

Postby chovek on Tue Jan 25, 2011 11:35 am

Освен че алкохолът пречи на концентрацията, ами ме прави и сънлив. Играейки с много по-слаби от мен мога да им подаря партия, нещо което няма как да стане когато не съм пил. :)
Със сигурност алкохолът не помага. Може би кара човек да играе хазартно, но в шаха хазарта не води до нищо добро.
chovek
 

Re: Играли ли сте шах, след като сте пили алкохол?

Postby plamenlambev on Tue Mar 08, 2011 1:21 pm

Аз никога не пия Алкохол! Следователно никога не играя шахмат след Алкохол! Алкохолът уврежда мозъка на Човека. Алкохолът дори 1 супена лъжица Ракия убива много мозъчни клетки.
plamenlambev
Пешка
 
Posts: 6
Joined: Tue Mar 08, 2011 12:00 pm

Re: Играли ли сте шах, след като сте пили алкохол?

Postby Deskata on Wed Mar 09, 2011 5:23 pm

Не съм пробвала досега да играя след като съм пила алкохол, но ми е интересно как ще ми повлияе :) Трябва да пробвам някой път ;)
User avatar
Deskata
Пешка
 
Posts: 16
Joined: Wed Mar 09, 2011 5:08 pm


Return to Всичко за шаха

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests