здравейте:) въпрос относно шаха в софия

Всичко шахматно, на което не знаете мястото

by Advertising on Fri Apr 24, 2009 3:50 pm

Advertising
 

здравейте:) въпрос относно шаха в софия

Postby DpakoH on Fri Apr 24, 2009 3:50 pm

здравейте на всички,
преди доста време редовно следях този форум, но ми се наложи да се концентрирам в друга насока :) та настана времето и аз да напиша моя първи пост. искам да ви питам, дали можете да ми посочете места за играене на шах over the board в София, както се казва, и нямам предвид паркове защото там все искат за пари да се играе, интересувам се от клубове, които приемат за членове и по-възрастни( аз съм на 24) . такса Членство към клуб е нещо напълно нормално и не ме стряска :)
още малко инфо за мене : не съм новобранец в шаха, като малък съм печелил регионални турнири, което е малко но все пак нещо, играя предимно онлайн, но от това доста страдам тъй като играя предимно blitz и bullet и нивото ми на игра спада за сметка на скоростта , което не е правилно. затова и искам да играя на дъска с реален противник, нормална контрола и все пак да ми е интересно.

благодарен съм за всяка информация, благодаря предварително.

пс: знам,че във форума има информация за клубовете и т.н., но бих оценил малко съвети от личен опит
User avatar
DpakoH
Кон
 
Posts: 26
Joined: Fri Apr 24, 2009 3:12 pm

by Advertising on Fri Apr 24, 2009 6:06 pm

Advertising
 

Re: здравейте:) въпрос относно шаха в софия

Postby Kalin on Fri Apr 24, 2009 6:06 pm

Много често има двудневни турнири събота-неделя в клубовете ЦСКА и Ивис, контрола 1 час, 6 кръга швейцарска система, по 3 кръга на ден. Има и силни и слаби, като цяло са подходящи за всякакво ниво :)
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

by Advertising on Fri Apr 24, 2009 11:14 pm

Advertising
 

Re: здравейте:) въпрос относно шаха в софия

Postby orlin on Fri Apr 24, 2009 11:14 pm

Ако искате тренировки, преди сда тръгнете на турнири.Добре сте дошли в шахматен клуб "Михаил Ботвиник". Имаме тренировки всяка неделя от 13 до 17 часа в читалище "Светлина". Ако проявите интерес пишете на orlin.nikolov79@gmail.com и там ще ви дам координати.
Орлин Николов - треньор
orlin
Дама
 
Posts: 202
Joined: Tue Mar 11, 2008 3:21 pm

Re: здравейте:) въпрос относно шаха в софия

Postby thenewone on Sat Apr 25, 2009 10:43 am

DpakoH wrote:здравейте на всички,
преди доста време редовно следях този форум, но ми се наложи да се концентрирам в друга насока :) та настана времето и аз да напиша моя първи пост. искам да ви питам, дали можете да ми посочете места за играене на шах over the board в София, както се казва, и нямам предвид паркове защото там все искат за пари да се играе, интересувам се от клубове, които приемат за членове и по-възрастни( аз съм на 24) . такса Членство към клуб е нещо напълно нормално и не ме стряска :)
още малко инфо за мене : не съм новобранец в шаха, като малък съм печелил регионални турнири, което е малко но все пак нещо, играя предимно онлайн, но от това доста страдам тъй като играя предимно blitz и bullet и нивото ми на игра спада за сметка на скоростта , което не е правилно. затова и искам да играя на дъска с реален противник, нормална контрола и все пак да ми е интересно.

благодарен съм за всяка информация, благодаря предварително.

пс: знам,че във форума има информация за клубовете и т.н., но бих оценил малко съвети от личен опит

Здрасти :) Ако си участвал в сеанса за Гинес-рекорд, се сещам кой си :)
Извинявай, ако греша.
thenewone
Офицер
 
Posts: 55
Joined: Sun Mar 09, 2008 7:51 am

Re: здравейте:) въпрос относно шаха в софия

Postby LordVetinari on Sat Apr 25, 2009 3:32 pm

За съжаление няма къде в София да се играе просто така, без да е турнир.
User avatar
LordVetinari
Топ
 
Posts: 180
Joined: Wed May 07, 2008 9:50 pm
Location: Ankh Morpork

Re: здравейте:) въпрос относно шаха в софия

Postby DpakoH on Sun Apr 26, 2009 8:43 pm

здравейте отново,
благодаря за информацията.

@thenewone: не съм участвал в рекорда, макар че имах желание :)
User avatar
DpakoH
Кон
 
Posts: 26
Joined: Fri Apr 24, 2009 3:12 pm


Return to Всичко за шаха

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests