Национална шахматна школа

Всичко за нашите треньори, ученици и прояви. Нека всеки ученик споделя впечатленията си тук.

by Advertising on Thu Oct 15, 2009 12:27 am

Advertising
 

Национална шахматна школа

Postby Kalin on Thu Oct 15, 2009 12:27 am

За първи път от над 10 години в България ще има постоянна шахматна школа за напреднали деца от цялата страна. Ще я водя аз (мм Калин Каракахайов, ело 2505) в Плeвен през всеки уикенд, свободен от важни състезания, по 5 часа на ден. През останалото време децата ще изпълняват наситена програма за самостоятелна подготовка.

Школата наследява Шахматния клуб за високо спортно майсторство Дракон Плeвен, и в чест на Ивелин Николов и останалите наши плевенски приятели, които помогнаха за нейното осъществяване, запазва името Дракон.

Национална шахматна школа Дракон стартира на живо с 9 напреднали деца от Плeвен, Сoфия, Мездра и Бургaс (сред които Дарена Сиркова, Симонета Иванова, Васил Кръстев, Даян Нинов и Иван Гарнизов). Все още има ограничен брой места за единствената школа, където може да тренирате заедно с най-силните ни млади шахматисти, място където към индивидуалните нужди на всеки подрастващ шахматист се подхожда изключително професионално. Ако се интересувате от тази възможност, пишете ми на kalin_chess@mail.bg или ми се обадете на 0884 632 528. В момента, в който децата станат 15, няма да приемам нови и ще можете да се включите единствено в задочната част от школата. В нея може да се включи абсолютно всеки, единственото, което трябва да направите, е да се свържете с мен :)

Официален сайт: http://шах.blogspot.com/
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

by Advertising on Mon Oct 19, 2009 3:29 am

Advertising
 

Re: Национална шахматна школа

Postby Kalin on Mon Oct 19, 2009 3:29 am

Това не е съобщение, а най-нормална тема, може да си коментирате свободно :)
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

by Advertising on Sat Nov 07, 2009 12:56 pm

Advertising
 

Re: Национална "шахматна" школа

Postby bimbam on Sat Nov 07, 2009 12:56 pm

"Най-напредналите"? Ха-ха-ха! А къде са Кипи Бербатов и Сашко Монев? Какви са тези псевдореклами? Какви успехи имат твоите "ученици" извън България?
Last edited by bimbam on Tue Dec 01, 2009 3:56 pm, edited 2 times in total.
bimbam
 

Re: Национална шахматна школа

Postby bimbam on Sat Nov 07, 2009 1:14 pm

Калине, видях една друга твоя статия относно школата. Какви са тези дебютни анализи на ниво ГМ?! Та те още нямат ендшпилни познания, пък и силата им е под 2000 ело. Твоите изказвания ми приличат на политически реклами, т.е целиш се във върха без да имаш основа, така че говори малко по-реално.
bimbam
 

Re: Национална шахматна школа

Postby someone on Sat Nov 07, 2009 1:37 pm

bimbam wrote:"Най-напредналите"? Ха-ха-ха! А къде са Кипи Бербатов и Сашко Монев? Какви са тези псевдореклами? Какви успехи имат твоите "ученици" извън България?


А ти кой си и какво си направил за детско-юношеския шах в БГ, че да имаш право да критикуваш и да се заяждаш с Калин?
someone
Кон
 
Posts: 40
Joined: Sun Oct 11, 2009 12:10 am

Re: Национална шахматна школа

Postby bimbam on Sun Nov 08, 2009 4:42 pm

Аз си знам кой съм и какво съм направил, така че мога да преценя какво да напиша, но забавното е, че вие нямате никаква представа кой съм всъщност. А по отношение на на защитата към Калин, ти адвокат ли си или бабичка, която е уверена, че Сергей и комунягите ще променят света?
Last edited by bimbam on Tue Dec 01, 2009 3:57 pm, edited 1 time in total.
bimbam
 

Re: Национална шахматна школа

Postby someone on Sun Nov 08, 2009 8:07 pm

bimbam wrote:Аз си знам кой съм и какво съм направил, така че мога да преценя какво да напиша, но забавното е, че вие нямате никаква представа кой съм всъщност.


И какво му е забавното? Да не би за пръв път да ползваш Интернет, че ти е толкова забавно.

Радвам се, че знаеш кой си, това поне е успокояващо :lol:
someone
Кон
 
Posts: 40
Joined: Sun Oct 11, 2009 12:10 am

Re: Национална шахматна школа

Postby S0uL_K33p3R on Sun Nov 08, 2009 8:21 pm

bimbam wrote:Аз си знам кой съм и какво съм направил, така че мога да преценя какво да напиша, но забавното е, че вие нямате никаква представа кой съм всъщност. А по отношение на на защитата към Калин, ти адвокат ли си или бабичка, която е уверена, че Сергей и комунягите ще променят света.


По това което чета, не вярвам да си кой знае какъв шахматист...
И защо не се представиш официално !? Или от нещо те е срам :?

А за децата на Калин...
Васил Кръстев - 1-ви до 16 години
Симонета Иванова -1-ва до 12 години
Дарена Сиркова - 2-ра до 16 години
Иван Гарнизов - 3-ти до 14 години

Другите имат медали по блиц и ускорен !? За България те са си едни от най-силните...
S0uL_K33p3R
 

Re: Национална шахматна школа

Postby bimbam on Mon Nov 09, 2009 6:17 pm

S0uL_K33p3R wrote:
bimbam wrote:Аз си знам кой съм и какво съм направил, така че мога да преценя какво да напиша, но забавното е, че вие нямате никаква представа кой съм всъщност. А по отношение на на защитата към Калин, ти адвокат ли си или бабичка, която е уверена, че Сергей и комунягите ще променят света.


По това което чета, не вярвам да си кой знае какъв шахматист...
И защо не се представиш официално !? Или от нещо те е срам :?

А за децата на Калин...
Васил Кръстев - 1-ви до 16 години
Симонета Иванова -1-ва до 12 години
Дарена Сиркова - 2-ра до 16 години
Иван Гарнизов - 3-ти до 14 години

Другите имат медали по блиц и ускорен !? За България те са си едни от най-силните...

Ти изобщо чел ли си предишните ми коментари. Там пише-ИЗВЪН БЪЛГАРИЯ.
Не искам да се представям, за да не внасям смут. Също така съм доста добре запознат с БГ шахматните въпроси, че да изразя своето мнение.
bimbam
 

Re: Национална шахматна школа

Postby Garnizov on Mon Nov 09, 2009 7:20 pm

Като говорим за Сашко Монев и Кипи, мога да кажа, че те отдавна са си намерили някой, който да ги спонсорира и друг, който да ги тренира, или може би тях са ги намерили. Това, че някой е решил сериозно да занимава доста от талантливите деца, аз не виждам какво ви пречи "BimBam".
User avatar
Garnizov
Цар
 
Posts: 1551
Joined: Tue Mar 04, 2008 10:56 pm
Location: Pleven

Re: Национална шахматна школа

Postby bimbam on Mon Nov 09, 2009 9:01 pm

Garnizov wrote:Като говорим за Сашко Монев и Кипи, мога да кажа, че те отдавна са си намерили някой, който да ги спонсорира и друг, който да ги тренира, или може би тях са ги намерили. Това, че някой е решил сериозно да занимава доста от талантливите деца, аз не виждам какво ви пречи "BimBam".

Извинете ме, но какво разбирате под талантливи? В днешно време децата на 13-14 години са ММ и ГМ, а учениците на Калин са с под 2000 ело. Аз нямам нищо против школата, но се дразня каква голяма реклама си прави той за тази школа. За мен обаче, това е "нищо ново под слънцето", често съм виждал Калин да си прави реклами, подобни на филма "Кит"(за тези, които не знаят този филм, в него всеки за да впечатли шефа си, от една малка рибка стигат до кит), та затова пиша толкова много мнения по тази "новина".
bimbam
 

Re: Национална шахматна школа

Postby Garnizov on Mon Nov 09, 2009 9:50 pm

bimbam wrote:
Garnizov wrote:Като говорим за Сашко Монев и Кипи, мога да кажа, че те отдавна са си намерили някой, който да ги спонсорира и друг, който да ги тренира, или може би тях са ги намерили. Това, че някой е решил сериозно да занимава доста от талантливите деца, аз не виждам какво ви пречи "BimBam".

Извинете ме, но какво разбирате под талантливи? В днешно време децата на 13-14 години са ММ и ГМ, а учениците на Калин са с под 2000 ело. Аз нямам нищо против школата, но се дразня каква голяма реклама си прави той за тази школа. За мен обаче, това е "нищо ново под слънцето", често съм виждал Калин да си прави реклами, подобни на филма "Кит"(за тези, които не знаят този филм, в него всеки за да впечатли шефа си, от една малка рибка стигат до кит), та затова пиша толкова много мнения по тази "новина".


Не ставаше ли дума за шаха в България? Днес децата в България на 13-14 години, които с ММ или ФМ (ГМ още няма) са малко на брой, броят се даже на пръстите на едната ми ръка ;) А Калин точно това цели, да направи повече деца ММ и ФМ, може би и ГМ. Аз съм участник в школата и виждам колко е полезно ;) А и кой си ти, че ще казваш, че децата не са талантливи?!
User avatar
Garnizov
Цар
 
Posts: 1551
Joined: Tue Mar 04, 2008 10:56 pm
Location: Pleven

Re: Национална шахматна школа

Postby someone on Mon Nov 09, 2009 10:33 pm

Просто "перфектен" педагогически ход, да твърдиш публично, че децата на Калин не са талантливи. Повечето от тях (както и родителите на някои) четат този форум. Поздравления, драги ББ, личи ви че имате опит с детско-юношеския шах.
Аз пък смятам, че са талантливи, но не е имало досега кой да им помогне да развият таланта си!

Едит: между другото, от начина по който пишете с главни букви "ИЗВЪН БЪЛГАРИЯ" (някои предпочитат да пишат с главни букви "БЪЛГАРИЯ"), както и от други неща, се досещам, че не живеете в родината си...

И само да добавя, аз не съм никой (за разлика от ника ми :lol: ), просто обикновен любител с не особено високо ЕЛО. И много ми харесва това, което прави това момче Калин, жалко че няма повече ентусиасти като него!
someone
Кон
 
Posts: 40
Joined: Sun Oct 11, 2009 12:10 am

Re: Национална шахматна школа

Postby bimbam on Mon Nov 09, 2009 10:49 pm

Не се обиждайте г-н Гарнизов, но вие имате ли необходимите шахматни познания, та да прецените кое е полезно или не, или просто съдите по рекламата и елото на Калин 2505. Да Ви попитам, какъв по-особен успех има Калин със своята шах академия, освен че някои от неговите възпитаници са станали републикански шампиони, във ужасно слабата конкуренция в някои групи. Нормално е да се смятат за таланти, щом са най-добрите тука, но защо не го доказват по опени, световни и европейски, а пък и елата са им ужасно мижави.
Съжалявам за еднообразието на отговорите си, но мисля, че дори този мой довод е достатъчен за надцененият въпрос, по отношение на шахмата в БГ.
bimbam
 

Re: Национална шахматна школа

Postby Garnizov on Mon Nov 09, 2009 10:59 pm

Според мен, имам достатъчно опит и познания, за да преценя дали школата е полезна. Сигурно елата са ни мижави, защото не са високи като на Кипи и на Монев. Мога да гарантирам, че всеки един от школата играе за поне над 200 точки ело повече! Школата тепърва започва. Нека да изчакаме година и да видим дали резултатите не са се променили (позитивно).
User avatar
Garnizov
Цар
 
Posts: 1551
Joined: Tue Mar 04, 2008 10:56 pm
Location: Pleven

Next

Return to Българска шахматна академия

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests