RobboLito онлайн

Fritz бие Крамник, с вие го мачкате у вас с помощта на Рибката? Елате да споделите как :)

by Advertising on Fri Jan 08, 2010 12:46 am

Advertising
 

Re: RobboLito онлайн

Postby Nqkoi on Fri Jan 08, 2010 12:46 am

IRON wrote:Имах работа и казах на Никола че ще ме няма ! И гледам много разбирачи се навъдиха , Абе ти Някой ли си кой си що не вземе да дойдеш да ми обесниш на живо кво мислиш за мен ??? тук по ли си защитен зад екрана ???
Никола вместо да лъжеш постоянно я кажи кога ! Аз изгубих от Роболито с моя комп !?? кога ?? коя игра ? колко пъти ? За тези който незнаят ще кажа играя с 8 ядрен комп с 14 гб Рам имам и таблици на Налимов просто съм Фен на Шаха не само на Рибка !! купил съм компа за да играя само шах нищо друго не ме интерсува ! не ме интерсува вашите мнения за мен ! мое си говорите колкото си искате дали правя детски работи или не няма значение така съм решил така правя !
До този момент няма нито една загуба с Рибка ! без значение с кого играя ! казах до този момент ! Роболито до сега съм го бил няколко пъти и никога не съм губил !
на последък завършваме само наравно , общо взето имаме една загуба , Капитан съм на отбор от 45 човека само надъхани младежи !
И то както споменах в друго мое мнение един мой съотборник игра с 2-ядрен комп с 32 битова версия на рибка ! той изгуби играта когато се опитваше да анлизира един ход той в крайна сметка излезе грешен и Роболито се възползва , както и да загубата си е загуба хич нея оспорвам. Но се дразня когато идват специалисти които дават мнения без покритие !
Да има 140 процесора съравър на мои приятел , но не иска така за спорта да играем , за това залагам пари , ако някои иска да ги вземе да заповяда .

п.п Насреща съм със всеки който иска да ми обесни на живо какъв съм - не може ли обаче да си мълчи. 8-)

През сълзи се смях на това мнение. От стола паднах, мерси момче отдавна не съм се смял по този начин... Хаха, развесели ме :D :D :lol: :lol: :lol:

Аз оня ден си зех гардеробния компютър. 1550 процесора, всичките 4-ри ядрени ;)
90GB РАМ. Просто още не съм го конфигурирал :D :D :D :D :lol: :lol: :lol:
Nqkoi
Кон
 
Posts: 42
Joined: Fri Dec 11, 2009 9:10 pm

by Advertising on Fri Jan 08, 2010 12:46 am

Advertising
 

Re: RobboLito онлайн

Postby Nqkoi on Fri Jan 08, 2010 12:46 am

Nikola wrote:
Nqkoi wrote:Успях да го подкарам и Рибата почна да си играе самостоятелно. Проблемът е, че играе доста по-слабо от когато я пусна на Fritz-а... :s

ЕДИТ: Мисля, че грешката е моя. Не съм задал правилно настройките в кофигурационния файл. Ще видим след малко дали всичко е както трябва :)


Вдигни си hash (fruit_book.ini е файла с настройките, редактира се с notepad). Потърси в нета информация за други оптимизации на Rybka за polyglot (едно претърсване по ключови думи - rybka polyglot optimal settings би свършил добра работа).

Гледай да не оставиш Windows-а без RAM обаче ;)

Никола, сега ще потърся в нета за това "rybka polyglot optimal settings" :). Мерси!
Nqkoi
Кон
 
Posts: 42
Joined: Fri Dec 11, 2009 9:10 pm

by Advertising on Fri Jan 08, 2010 12:49 am

Advertising
 

Re: RobboLito онлайн

Postby IRON on Fri Jan 08, 2010 12:49 am

Пикльо хич не ми дреме кво вярваш и икво не ! като си голяма работа заложи !! или не ти отърва ??
нали си голям разбирач ела ми обесни на живо !
IRON
Кон
 
Posts: 34
Joined: Tue Jun 30, 2009 11:54 am

Re: RobboLito онлайн

Postby Nqkoi on Fri Jan 08, 2010 12:57 am

IRON wrote:Пикльо хич не ми дреме кво вярваш и икво не ! като си голяма работа заложи !! или не ти отърва ??
нали си голям разбирач ела ми обесни на живо !

Извинявай, но с децки гъзове не се занимавам ;)


Никола, не мога да влезна в сървъра. Имам някакъв проблем. Отварям WinBoard-а. И стигам до мястото, където трябва да въведа име и парола. Пиша си името и когато тръгна да въвеждам паролата в полето за попълване не се появява никакъв текст. Каквото и да натисна се едно съм натиснал Space бутона. На какво може да се дължи това?
Nqkoi
Кон
 
Posts: 42
Joined: Fri Dec 11, 2009 9:10 pm

Re: RobboLito онлайн

Postby Nikola on Fri Jan 08, 2010 12:58 am

Нищо, като въвеждаш парола, нищо не се вижда. Просто Enter и влизаш.
Шахматни опити - http://chess.logos-bg.net
В дебюта играй като по книга, в мителшпила - като магьосник, в ендшпила - като машина, Рудолф Шпилман
Видиш ли добър ход, огледай се за по-добър, Емануел Ласкер
User avatar
Nikola
Цар
 
Posts: 495
Joined: Thu Mar 06, 2008 10:56 pm

Re: RobboLito онлайн

Postby IRON on Fri Jan 08, 2010 1:02 am

Nqkoi wrote:
IRON wrote:Пикльо хич не ми дреме кво вярваш и икво не ! като си голяма работа заложи !! или не ти отърва ??
нали си голям разбирач ела ми обесни на живо !

Извинявай, но с децки гъзове не се занимавам ;)


Никола, не мога да влезна в сървъра. Имам някакъв проблем. Отварям WinBoard-а. И стигам до мястото, където трябва да въведа име и парола. Пиша си името и когато тръгна да въвеждам паролата в полето за попълване не се появява никакъв текст. Каквото и да натисна се едно съм натиснал Space бутона. На какво може да се дължи това?


Добре момиче :lol: такива шматки като теб могат само в нета да се изявяват , знаеш ли защо ?
IRON
Кон
 
Posts: 34
Joined: Tue Jun 30, 2009 11:54 am

Re: RobboLito онлайн

Postby Nqkoi on Fri Jan 08, 2010 1:06 am

Nikola wrote:Нищо, като въвеждаш парола, нищо не се вижда. Просто Enter и влизаш.

Да, стана. Но все още Рибка играе изключително слабо :D
Ще видя ще се помъча да я наглася.
Забелязах, че в конфигурационните файлове, папките се разделят с две наклонени черти "\\", а не "\". Това поради каква причина се прави?
Примерно C:\\Chess, а не C:\Chess :)
Nqkoi
Кон
 
Posts: 42
Joined: Fri Dec 11, 2009 9:10 pm

Re: RobboLito онлайн

Postby edmond dantes on Fri Jan 08, 2010 2:18 am

аз също съм на мнение че логната и конфигурирана така рибка играе доста слабо.мисля че за да се подобри играта и трябва да ползва собствената си книга или да се логне направо с интерфейса на chessbase в сървера....
edmond dantes
Кон
 
Posts: 30
Joined: Fri Jun 26, 2009 5:42 pm

Re: RobboLito онлайн

Postby edmond dantes on Fri Jan 08, 2010 4:36 am

за да не губиме време при всеки ход няма да е лошо да логнеме рибата под Chessbase с autochess към сървера на Никола с негова помощ,така ще можеме да използваме силата на книгата му ако някой проявява интерес да ми пише на скаип..
edmond dantes
Кон
 
Posts: 30
Joined: Fri Jun 26, 2009 5:42 pm

Re: RobboLito онлайн

Postby marbel on Fri Jan 08, 2010 5:08 am

RobboLito
marbel
Пешка
 
Posts: 1
Joined: Fri Jan 08, 2010 5:05 am

Re: RobboLito онлайн

Postby Nikola on Fri Jan 08, 2010 8:29 am

Така е, и аз установих преди време, че Rybka работи необяснимо слабо, пусната през Winboard без дебютната си книга.

Ако успеете да я пуснете през Auto Chess (аз нямам Windows и не мога да ви помогна), ще бъде супер. Успех!
Шахматни опити - http://chess.logos-bg.net
В дебюта играй като по книга, в мителшпила - като магьосник, в ендшпила - като машина, Рудолф Шпилман
Видиш ли добър ход, огледай се за по-добър, Емануел Ласкер
User avatar
Nikola
Цар
 
Posts: 495
Joined: Thu Mar 06, 2008 10:56 pm

Re: RobboLito онлайн

Postby Kalin on Fri Jan 08, 2010 3:31 pm

Iron и Nqkoi успокойте се и не забравяйте, че шахът е само една игра - не си струва да се обиждате, нали?
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

Re: RobboLito онлайн

Postby IRON on Fri Jan 08, 2010 4:20 pm

Да при положение , че някои не се прави на модерен !
Аз съм си спокоен моята Рибка не е изгубила до момента ! не че е късно ;) но все още не е :roll: а по принцип Роболитото е по силно , чудесно но искам да ми бъде доказано !
IRON
Кон
 
Posts: 34
Joined: Tue Jun 30, 2009 11:54 am

Re: RobboLito онлайн

Postby Nqkoi on Fri Jan 08, 2010 5:25 pm

Никола, вчера опитвах, опитвах и не може.
Рибката под WinBoard-а играе невероятно слабо. Толкова слабо, че дори аз ще мога да я бия така.
Опитах под Fritz и успях да победя с нея RobboLito-то ти :)

Ще опитам сега да я подкарам под AutoChess да видим тогава какво ще стане.
Nqkoi
Кон
 
Posts: 42
Joined: Fri Dec 11, 2009 9:10 pm

Re: RobboLito онлайн

Postby Zlatin on Sat Jan 09, 2010 11:17 am

Така.
Тук според мен нещата се разминават малко.За да се добие минимална представа коя програма е по-добра мисля,че трябва да се пуснат да играят при еднакви условия.Под един интерфейс,с еднаква книга и т.н.Мисля,че Фриц интерфейса имаше възможност за енджин мач с няколко програми.Да се пуснат машините мин. с 1-часови контроли.И поне 20-30 партии.Тогава можем да говорим коя е по-добра.Което пак е малко относително...но все пак...
Zlatin
Кон
 
Posts: 28
Joined: Thu Jan 07, 2010 9:29 pm

PreviousNext

Return to Engines - сравнения, мачове и турнири с компютри

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests