Полезни книги

Всичко за книгите и споделянето им в електронен вид

by Advertising on Wed Jun 23, 2010 11:56 pm

Advertising
 

Полезни книги

Postby kennelcrash on Wed Jun 23, 2010 11:56 pm

Привет!
Аз съм все още начинаещ и бих искал да ми препоръчате книги с конкретни заглавия и автори , които ще ми е от полза да прочета.Нямам нужда да науча движението на фигурите или подобни неща ,а нещо малко по-задълбочено - различните дебюти например.Книгите на компютъра не са ми приятни ,затова предпочитам истинска книга и по възможност да се намира някъде из Пловдив.Благодаря предварително!
kennelcrash
Пешка
 
Posts: 1
Joined: Wed Jun 23, 2010 11:39 pm

by Advertising on Fri Sep 17, 2010 9:26 am

Advertising
 

Полезни книги

Postby orlin on Fri Sep 17, 2010 9:26 am

Хубаво е преди да започнете да четете книги за дебюти да се запознаете с идейте на шахмата. За тази цел има няколко хубави книги, който ще ви споделя тук. Първата е "1000 матови комбинации" (по-старото име на тази книга е "Последен шах"), автора е грм Хенкин, надявам се, че тази книга може да се намери в книжарниците в Пловдив. Другата книга, която искам да ви спомена е на Александър Кипров - "Идейте на шахматните комбинации".
По въпроса за дебютната подготовка уникалко изследване прави в момента Каспаров - "Мойте Велики предшественици", но тези книги са за хора, който са силни играчи. Също така има една поредица на Калиниченко. Това са 3 енциклопедии на тема: тактика, дебютни грешки и ендшпили, който ще ви бъдат от голяма полза.
orlin
Дама
 
Posts: 202
Joined: Tue Mar 11, 2008 3:21 pm


Return to Шахматни книги

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests