Шоуто около зоновото първенство на 13. и 14. ноември

by Advertising on Fri Oct 08, 2010 6:31 pm

Advertising
 

Шоуто около зоновото първенство на 13. и 14. ноември

Postby atakurt on Fri Oct 08, 2010 6:31 pm

Всеизвестно е, че в Наредбата си за 2010 г. БФШ определи 13. и 14. ноември като дати за провеждане на зоновите първенства.
Но също така е всеизвестно, че на 09.09.2010 г. БФШ определи ДОП до 12 г. и до 16 г. да бъдат от 10. до 14. ноември в Боровец.
Ето защо, предложих на зоновия координатор на Южна централна зона г-н Д. Илчев много добра оферта за провеждане на зоновите първенства във Военен клуб - Пловдив, но без да се провежда зоново първенство на 13. и 14. ноември (поради ДОП).
Явно САМО за да не е така, както предлагам, на ПЪРВИ ОКТОМВРИ (доста след взетото на 9. септември решение за ДОП) на сайта на БФШ излязоха "Правилата за провеждане на Зоновото първенство по шахмат за 2010 година за Южна централна зона" - http://www.chessbg.com/calendar.php?i=t ... nfo&id=697 , в които нарочно се играе именно на 13. и 14. ноември. Освен това, включена е и Хасковска област в нашата зона, което е нова промяна в стратегията на БФШ (А ДАЛИ КЛУБОВЕТЕ ОТ ХАСКОВСКА ОБЛАСТ ЗНАЯТ ЗА ТОВА)!
След като разговарях с ВСИЧКИ пловдивски клубове, срещнах неразбиране и досега никой и никъде не написа нищо срещу тази явна глупост. Нещо повече - предложенията ми за промяна на тези дати за зоната срещнаха сериозен отпор.
След като анализирах ситуацията, стигнах до извода, че това се прави нарочно, САМО защото аз предлагам това.
Ето защо днес изпратих официално писмо до БФШ със следния текст:

--------------------------------------------------------
От името на Шахматен клуб "Спартак" (Пловдив) изказваме благодарност на Българска федерация по шахмат относно намесата на БФШ и своевременното публикуване на сайта на БФШ на "Правилата за провеждане на Зоновото първенство по шахмат за 2010 година за Южна централна зона".
Независимо, че имаме доста резерви и даже несъгласия с тези Правила, то ние няма да протестираме срещу тях. Само молим БФШ зоновото първенство да се проведе по законовия начин - с оторизирани съдии и БЕЗ нарушения на нормативните документи.
Започваме подготовка за зоновото първенство на 13. и 14. ноември, съгласно вече публикуваните Правила на http://www.chessbg.com/calendar.php?i=t ... nfo&id=697 .
----------------------------------------------------------

Сега вече, когато изразявам официално желание с тези Правила и започвам подготовка за тях (например, днес картотекирах 4 човека в БФШ за първенствата), то съм абсолютно сигурен, че Правилата и датите 13. и 14. ноември в тях, касаещи зоновите първенства, ще бъдат сменени, и то - САМО защото аз съм съгласен с тях.
ГЛЕДАЙТЕ ЛИНКА И НАБЛЮДАВАЙТЕ ТОВА ШОУ!
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

by Advertising on Tue Oct 12, 2010 1:13 pm

Advertising
 

Re: Шоуто около зоновото първенство на 13. и 14. ноември

Postby atakurt on Tue Oct 12, 2010 1:13 pm

Е как човек да не се разсмее - толкова са предвидими някои люде!
От линка http://www.chessbg.com/calendar.php?i=t ... nfo&id=697 е явно, че се оказах абсолютно прав и, СЛЕД КАТО ИЗЯВИХ СЪГЛАСИЕ с датите 13. и 14. ноември, зоновото първенство за Пловдив бе преместено на 27. и 28. ноември!
О, санкта симпличитас!
Е те затова шахът у нас ще се сгромолясва с бясна скорост надолу - заради липсата на принципи и рарзрешаването на всички проблеми единствено на лична основа!
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

by Advertising on Tue Oct 12, 2010 2:28 pm

Advertising
 

Re: Шоуто около зоновото първенство на 13. и 14. ноември

Postby HeavyMetal on Tue Oct 12, 2010 2:28 pm

atakurt wrote:Е как човек да не се разсмее - толкова са предвидими някои люде!
!

Още една причина да им потърсим заместници на въпросните люде.
HeavyMetal
Топ
 
Posts: 128
Joined: Sun May 16, 2010 7:13 pm

Re: Шоуто около зоновото първенство на 13. и 14. ноември

Postby atakurt on Sun Oct 17, 2010 4:27 pm

Днес, 17. октомври, ШК "Спартак" (Пловдив) изпрати имейл до БФШ със следния текст:
------------------------------------
Уважаеми Г-жи и Г-да,
На 8.10.2010 г. изпратихме до Вас имейл със следния текст:
"От името на Шахматен клуб "Спартак" (Пловдив) изказваме благодарност на Българска федерация по шахмат относно намесата на БФШ и своевременното публикуване на сайта на БФШ на "Правилата за провеждане на Зоновото първенство по шахмат за 2010 година за Южна централна зона".
Независимо, че имаме доста резерви и даже несъгласия с тези Правила, то ние няма да протестираме срещу тях. Само молим БФШ зоновото първенство да се проведе по законовия начин - с оторизирани съдии и БЕЗ нарушения на нормативните документи.
Започваме подготовка за зоновото първенство на 13. и 14. ноември, съгласно вече публикуваните Правила на http://www.chessbg.com/calendar.php?i=t ... nfo&id=697 ."

За съжаление, незнайно защо, незнайно от кого и незнайно как, датите на зоновите първенства за Южна централна зона бяха променени и датите 13. и 14, ноември, за които усилено се готвехме (даже картотекирахме 4 човека) бяха отменени, като време за провеждане!!!

За този факт изразяваме нашето учудване, защото ни попречи на регулярната подготовка и от тези действия на БФШ претърпяхме определени загуби. Смятаме, че не са в интерес на родния шах тази неяснота и тези постоянни промени. СЧИТАМЕ, ЧЕ БФШ В СЛУЧАЯ НАПРАВИ УПРАВЛЕНСКА ГРЕШКА.

Уведомяваме Ви, че започваме нова подготовка, съгласно новите регламенти, време и място, публикувани на сайта на БФШ, а именно:
http://www.chessbg.com/calendar.php?i=t ... nfo&id=697 и
http://www.chessbg.com/calendar.php?i=t ... nfo&id=698 .

СЕГА ПРЕДВАРИТЕЛНО ВИ УВЕДОМЯВАМЕ, ЧЕ АКО БЪЛГАРСКА ФЕДЕРАЦИЯ ПО ШАХМАТ ОТНОВО И ЗА ПОРЕДЕН ПЪТ ПРОМЕНИ ТЕЗИ ПУБЛИКУВАНИ РЕГЛАМЕНТИ, БЕЗ ДА ГИ СЪГЛАСУВА С НАС, ТО ЩЕ ПРЕТЪРПИМ НОВИ ФИНАНСОВИ ЗАГУБИ, КАТО ВИНОВНИКЪТ ЗА ТОВА ОТНОВО ЩЕ БЪДЕ БЪЛГАРСКА ФЕДЕРАЦИЯ ПО ШАХМАТ.


С Уважение!
Председател на ШК "Спартак" (Пловдив):
(Атанас Куртенков)
-----------------------------------------------------------------------------------------------

Предполагам, че БФШ отново ще промени регламентите, само защото сме започнали да се готвим по тях, с цел да ни попречи за успешно представяне!
Как мислите, дали ПАК ще позная?
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: Шоуто около зоновото първенство на 13. и 14. ноември

Postby atakurt on Wed Nov 10, 2010 4:15 pm

Подигравките с шаха продължават!
Вече на сайта на БФШ е сменено заглавието на обявата, като са премахнати клубовете от Хасковска област от списъка на правоимащите участници.
Кретенизмът на един СЪДИЯ НА ФИДЕ и предложен за норма за МЕЖДУНАРОДЕН СЪДИЯ от страна на БФШ продължава, след като точно по време на зоновото първенство именно Д. Еб. Илчев лансира идеята за турнир "Кан Крум".
Идиотско и връх на абсурдизма в родния шах е съдия на ФИДЕ да не е бил НИТО веднъж в живота си главен съдия на какъвто и да е било турнир!!!!
Ето защо именно аз предложих в имейл до БФШ и до съдийската комисия следното:
-----------------------------------

Уважаеми колеги,
За главен съдия на зоновите първенства в Асеновград на 20-и, 21-и, 27-и и 28-и ноември предлагам Димитър Илчев, съдия на ФИДЕ.
Мотивите ми са:
1. Самият Д. Илчев направи зоновите първенства да са на такива дати, че да няма друга подходяща кандидатура - явно с цел да бъде съдия на зоновите първенства.
2. Той е опитен, ЕВРОПЕЙСКИ съдия, с високо звание и знания, с норма за международен съдия по предложение на Председателя на Съдийската комисия г-н Румен Ангелов (който има високо мнение за г-н Д. Илчев).
3. Владее перфектно програмата "Суис Мениджър" и няма да има проблеми с прилагането ѝ.
4. Ще може да състави един прекрасен регламент на турнира - безпогрешен и образцов.
5. Дългогодишната му предана работа като съдия е оценена високо и от нашия пръв шахматен ръководител - г-н д-р Стефан Сергиев.

ЕТО ЗАЩО, ВИ МОЛЯ СПЕШНО ДА УТВЪРДИТЕ Г-Н ДИМИТЪР ИЛЧЕВ ЗА ГЛАВЕН СЪДИЯ НА ЗОНОВИТЕ ПЪРВЕНСТВА В АСЕНОВГРАД НА ГОРЕПОСОЧЕНИТЕ ДАТИ!

GENS UNA SUMUS!
At. Kurtenkov
-------------------------------------------------------------

Оказва се, че великият съдия на ФИДЕ Д. Еб. Илчев не иска да съдийства, защото НЕ МОЖЕ!!!!!
Затова предложих и друго, качено вече на сайта на БФШ ( http://91.215.218.201/invitations.php?i=info&id=19 ):
------------------------------------------------------------
Пловдив
21.11 - 21.11
Избор на координатор на Южна централна зона за 2011 г.
ШК "Спартак" – Пловдив кани шахматните клубове от Южна централна зона, редовни членове на БФ Шахмат в залата за игра на зоновите първенства в гр. Асеновград по време на обедната почивка в неделя, 21.11.2010 г. в 13:00 ч. на събрание при следния дневен ред:
„Избор на координатор на Южна централна зона за 2011 г.”.
________________________________________________

Сега пък, стоящите зад гърба на неукия Д. Еб. Илчев искат да го отърват и се стремят да сменят отново датите на зоновите първенства, само и само за да не бъде сменен тяхният некадърник!

Поради всичко гореизложено, изпратих официално писмо до СК и до БФШ със следния текст:
----------------------------------------------
Уважаеми колеги,
В качеството си на представляващ ШК "Спартак", картотекирал досега 11 състезателя само за зоновото първенство в Асеновград (и платил сериозна парична сума) и силно заинтересован от този турнир, заявявам официално следното:
1. Недоумявам как може да съществува съдия на ФИДЕ (а именно - г-н Д. Илчев), който не само е лансиран дълги години от страна на Съдийската комисия и на БФШ (в т. ч. - и предложен за норма за международен съдия от председателя на СК, а и от БФШ), който "съдия" отказва да бъде главен съдия на такова леко първенство, като зоновото?!?
2. Обръщам внимание на факта, че г-н Д. Илчев НИКОГА не е бил главен съдия на какъвто и да е било турнир!!!! Това е абсурден факт за цялата ни съдийска история, защото касае съдия на ФИДЕ. Редно е да попитам защо и как СК и БФШ са позволили това? И кой в СК и в БФШ носи вина?
3. Категорично съм против смяната на датите на зоновите първенства, защото вече съм разпределил всичко между състезателите на клуба ни, а и самият аз имам неотложни ангажименти у нас и в чужбина, съгласувани именно с тези дати (напомням, че те вече веднъж бяха сменени, против нашето съгласие).
4. Официално декларирам, че ако и сега за пореден път датите бъдат сменени, то това ще доведе до сериозен финансов и морален ущърб за клуба ни, като съм твърдо решен да потърся компенсация в Съда, още повече, че лично г-н Н. Велчев пое ангажимент пред мен това да не се случи!
5. Не е ли крайно време да си оправите бакиите, уважаеми колеги и да накажете тези, които не разбират от съдийство, а само спекулират със званието "Съдия"? Забравихте ли, че живеем в 21-и век и тоталитаризмът не е характерен за него?


GENS UNA SUMUS!
At. Kurtenkov
--------------------------------------------------------------------

Коментарът оставям на четящите ...
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: Шоуто около зоновото първенство на 13. и 14. ноември

Postby sl_rad on Sun Nov 14, 2010 5:49 pm

То май,ще се окаже ,че Зонално първенство въобще няма да има....
sl_rad
Кон
 
Posts: 21
Joined: Mon Aug 24, 2009 10:09 am

Re: Шоуто около зоновото първенство на 13. и 14. ноември

Postby atakurt on Mon Nov 15, 2010 2:51 am

sl_rad wrote:То май,ще се окаже ,че Зонално първенство въобще няма да има....

Мълчи БФШ, мълчи СК, мълчат всички знайни и незнайни мошеници ...
Ама, ако няма да има, дупе да им е яко - ще им скъсам шушоните от съдебни дела за пропуснати ползи и нанесени вреди!
Предупредил съм ги писмено! С входящ номер! Та за какво съм си платил за картотека 165 родни конвертируеми валутни лева???
Така че, доколкото си знам вагабонтите в родното подобие на шах, ще ги хване шубе от мен (защото ме познават, че няма да им цепя басма и имам гражданска смелост и воля) и ще вземат да ме молят да им спасявам турнира (още от самото начало за всички беше ясно, че без Старото Хасан са за наникъде и без мен не могат да се справят мамулите, защото начело на шахматизма ни са само неспособни некадърници и лапачи).
Бъдещето ще покаже дали съм прав - останаха още само 4-5 дена, така че да видим ...
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: Шоуто около зоновото първенство на 13. и 14. ноември

Postby HeavyMetal on Thu Nov 25, 2010 8:06 pm

Първенства в Пловдив
25.11.2010
1.Потвърждава, че Димитър Илчев е зонов координатор на Южна централна зона за 2010 година.
2.Първенствата от 27 до 28 ноември 2010 г., от 4 до 5 декември 2010 г. и от 11 до 12 декември 2010 г. в град Пловдив са без статут на зонови състезания от Южна централна зона за 2010 година.

Та какво ще рече това?
HeavyMetal
Топ
 
Posts: 128
Joined: Sun May 16, 2010 7:13 pm

Re: Шоуто около зоновото първенство на 13. и 14. ноември

Postby atakurt on Thu Nov 25, 2010 9:54 pm

Това означава, че БФШ и др. Сергиев надминаха себе си по наглост, безочие и беззаконност!
Отменят зонови първенства, на които най-силният отбор е този на "Спартак" и ще избие всички.
ЗА ПРЪВ ПЪТ В ИСТОРИЯТА НИ СЕ ОТМЕНЯ ЗОНОВО ПЪРВЕНСТВО!
И то - само защото другите отбори са много слаби!
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: Шоуто около зоновото първенство на 13. и 14. ноември

Postby sl_rad on Fri Nov 26, 2010 11:01 am

Без да искам-познах,че Зонално първенство няма да има.
sl_rad
Кон
 
Posts: 21
Joined: Mon Aug 24, 2009 10:09 am

Re: Шоуто около зоновото първенство на 13. и 14. ноември

Postby Ivanst on Fri Nov 26, 2010 11:23 am

Това, че няма да има първенства съвсем не означава, че няма да има представени класирания и разпределени точки между клубовете.
Просто нещата продължават по стария изпитан начин.
Ivanst
Офицер
 
Posts: 90
Joined: Wed Mar 12, 2008 10:09 am


Return to Български турнири

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests