ПРЕДИЗБОРНА ПРОГРАМА НА АТАНАС КУРТЕНКОВ ЗА ОС НА БФШ

Тук се пише само от сериозни хора по сериозни теми

by Advertising on Thu Jan 13, 2011 7:58 pm

Advertising
 

Re: ПРЕДИЗБОРНА ПРОГРАМА НА АТАНАС КУРТЕНКОВ ЗА ОС НА БФШ

Postby HeavyMetal on Thu Jan 13, 2011 7:58 pm

Не съм казал, че още тази година трябва да направиш наградния фонд 20000, а че стремежът ти трябва да е в подобна насока и до 1-2 години това трябва да е факт. Ясно е, че трябва одит на БФШ. Толкова турнири се организираха, Европейско индивидуално за мъже и жени, Европейска клубна купа и т.н. Кой знае в какво състояние са отчетите на БФШ, няма да се учудя, ако напомнят времената на Камен Тошков. Но дано да не съм прав. Така или иначе ще съм любопитен да прочета доклада на Бедников, дано да е обективен и прозрачен.
Запази си козовете за 29, щом така си преценил , няма повече да те "тормозя" и да задълбавам, оставям на другите заинтересовани да се включат.
И накрая едно доуточнение: казваш, че ще оставиш Сергиев да затъва в собствените си противоречия. Кандидат ще е Данаилов, не Сергиев. Предполагам, че ще се яви на 29 и няма да остави друг да говори от негово име, както направи някога Божков.
HeavyMetal
Топ
 
Posts: 128
Joined: Sun May 16, 2010 7:13 pm

by Advertising on Thu Jan 13, 2011 8:32 pm

Advertising
 

Re: ПРЕДИЗБОРНА ПРОГРАМА НА АТАНАС КУРТЕНКОВ ЗА ОС НА БФШ

Postby atakurt on Thu Jan 13, 2011 8:32 pm

Всеки знае, че Силвио няма да е реалния шеф! Той си има ЕШС и отсъства от България. А и турците яко го атакуват и не му е до нас, простите българи!
Сергиев е сега в Белград - с опериран от разширени вени десен крак в студа. Защо, мислиш, е отишъл?
Простичко - готви се да управлява като заместник-президент или като почетен президент, а сега съгласуват със Силвио подробностите ...
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

by Advertising on Thu Jan 13, 2011 8:45 pm

Advertising
 

Re: ПРЕДИЗБОРНА ПРОГРАМА НА АТАНАС КУРТЕНКОВ ЗА ОС НА БФШ

Postby HeavyMetal on Thu Jan 13, 2011 8:45 pm

Това е повече от ясно, но на трибуната ще е Данаилов. Няма вариант Сергиев да му чете програмата и да я защитава. Най-малкото защото има теоритична възможност Данаилов да бъде избран за президент, но Сергиев да не бъде избран в УС.Както и обратното. Чисто формално те не вървят в комплект.
HeavyMetal
Топ
 
Posts: 128
Joined: Sun May 16, 2010 7:13 pm

Re: ПРЕДИЗБОРНА ПРОГРАМА НА АТАНАС КУРТЕНКОВ ЗА ОС НА БФШ

Postby chesslubitel on Fri Jan 14, 2011 12:49 am

Г-н Atakurt как може да мислите, че ще победите г-н Силвио Данаилов , който е направил и дал толкова за българския шах , а вас ви познават само в този форум , въпреки че говорите че зад вас стоят някакви големи и мощни организации от които щял да се уплаши Силвио Данаилов и да не се кандидатира.
chesslubitel
Пешка
 
Posts: 14
Joined: Mon Nov 01, 2010 2:47 pm

Re: ПРЕДИЗБОРНА ПРОГРАМА НА АТАНАС КУРТЕНКОВ ЗА ОС НА БФШ

Postby Kalin on Fri Jan 14, 2011 2:53 am

Да се поправим, докато е време - Силвио Данаилов е дал на няколко хора в Българския шах :) И също така - за тях той не само дава, но и от тях взима... повече отколкото е дал.

Ролята на Силвио Данаилов като организатор е голяма, но в световния шах, не в българския. Всичко го уважават, но не съм чул нито едно добро лично мнение за него. Дали е добре да ни управлява някой, когото никой не обича?

Ако има някой, който с ръка на сърцето ми каже, че на Силвио Данаилов му пука за детски школи или въобще за шахматните клубове в България, на които се кани да става председател, то този човек просто е заблуден идеалист...

На сайта вече има линк към тази дискусия. Утре ще разпратя и по мейлите, че се оказа, че списъкът ми е на стария компютър.
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

Re: ПРЕДИЗБОРНА ПРОГРАМА НА АТАНАС КУРТЕНКОВ ЗА ОС НА БФШ

Postby chesslubitel on Fri Jan 14, 2011 12:46 pm

Големите и успелите никой не ги обича.
chesslubitel
Пешка
 
Posts: 14
Joined: Mon Nov 01, 2010 2:47 pm

Re: ПРЕДИЗБОРНА ПРОГРАМА НА АТАНАС КУРТЕНКОВ ЗА ОС НА БФШ

Postby taurus on Fri Jan 14, 2011 12:51 pm

"7. На световно първенство няма да се пращат всички деца за сметка на БФШ, а само тези, които имат шансове за високо класиране! Останалите си плащат!"

Уважаеми г-н Куртенков, ако смятате, че Сергиев ще се оплете в противоречия, Вие самия го правите доста успешно.
Ако смятате да обърнете голяма част от дейността на БФШ за развитието и финансирането на детския шах, като инвестирате в малките състезатели, защо именно искате отрежете от последната и най-важна фаза от формирането на професионалните състезатели според мен. БФШ изпраща на Световно шампионите на България от всяка възрастова група- не са ли именно те най-важните, нашите надежди. Какъв ще е принципа , по който ще избирате ,кой има шансове за добро класиране? Как ще обясните на родители и треньори, че трябва да платят 1500 лева за детето си, защото в него няма достатъчно хляб ???? Ако е така, защо въобще да стимулираме детския шах???
taurus
Пешка
 
Posts: 1
Joined: Mon Dec 27, 2010 4:32 pm

Re: ПРЕДИЗБОРНА ПРОГРАМА НА АТАНАС КУРТЕНКОВ ЗА ОС НА БФШ

Postby Kalin on Fri Jan 14, 2011 5:10 pm

Като цяло не съм съгласен с горното. Просто като млад състезател съм бил на много европейски и световни и знам колко са несериозни 60% от децата там. Държавата не би трябвало да плаща за екскурзии, особено се отнася за големите възрасти. Освен това значението на европейските и световните силно се надценява специално за българската действителност - Мариян Бойчев стана 2-ри от 150 деца и някой помогна ли му после, за да покаже, че има смисъл от това? Като цяло това е един (при това неприятно нервен) турнир с деца, също толкова малки и неопитни, колкото самият БГ състезател. Играта е основно на нерви и шахматната полза НЕ е изключителна (от личен опит го казвам).
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

Re: ПРЕДИЗБОРНА ПРОГРАМА НА АТАНАС КУРТЕНКОВ ЗА ОС НА БФШ

Postby atakurt on Fri Jan 14, 2011 10:19 pm

taurus wrote:"7. На световно първенство няма да се пращат всички деца за сметка на БФШ, а само тези, които имат шансове за високо класиране! Останалите си плащат!"

Уважаеми г-н Куртенков, ако смятате, че Сергиев ще се оплете в противоречия, Вие самия го правите доста успешно.
Ако смятате да обърнете голяма част от дейността на БФШ за развитието и финансирането на детския шах, като инвестирате в малките състезатели, защо именно искате отрежете от последната и най-важна фаза от формирането на професионалните състезатели според мен. БФШ изпраща на Световно шампионите на България от всяка възрастова група- не са ли именно те най-важните, нашите надежди. Какъв ще е принципа , по който ще избирате ,кой има шансове за добро класиране? Как ще обясните на родители и треньори, че трябва да платят 1500 лева за детето си, защото в него няма достатъчно хляб ???? Ако е така, защо въобще да стимулираме детския шах???

Уважаеми г-н "Таурус", чието име нямам честта да познавам,
Калин много точно Ви отговори. Шахматистите с дълъг опит знаем за какво става дума и поради това бях кратък, но след като питате, ще доуточня.
Не "голяма", а ОСНОВНАТА (т. е. - възможно най-голямата част) от финансите на БФШ ще отива за детския шах, като даже мисля, че вече не трябва да се финансират начинаещите в юношеския (или за девойки) шах, защото 16-годишните са прекалено възрастни, за да почват тепърва да се обучават.
Убеден съм, че там е бъдещето ни! Финансирането ще касае база, треньори, оборудване, школи и всичко, от което децата имат полза.
От участие в световно или европейско първенство, обаче, един слаб шахматист няма полза, защото нивото му няма да е адекватно. Неуспехът му по-скоро ще го деморализира и ще доведе до нерентабилно вложени средства. Ако имам (както посочвате) 1500 лева, то предпочитам да ги вложа в един детски турнир в България, на който да поканим чужденци със сходна възраст.
Едва тогава, когато едно дете "обръгне" на турнири от по-нисък ранг, може да играе в такива от по-висок. Ако директно се изпрати на СП или ЕП, без да е доказало силата си, то ще влезем в противоречие с основен философски (а и спортно-тренировъчен) закон, който гласи: "ОТ ПРОСТОТО - КЪМ СЛОЖНОТО!".
Що се касае до принципите, въз основа на които ще се прави подборът, смятам, че е необходимо те да се определят от българските треньори след широка дискусия - те най-добре знаят какво трябва да се направи. Тези принципи ще са еднакви за всички и всеки ще знае какво се иска от него, за да отиде на СП или ЕП с финанси от БФШ.
Надявам се, че бях достатъчно изчерпателен.
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: ПРЕДИЗБОРНА ПРОГРАМА НА АТАНАС КУРТЕНКОВ ЗА ОС НА БФШ

Postby Kalin on Sat Jan 15, 2011 4:57 am

Линк към темата беше пратен на 1450 шахматисти, а г-н Сергиев получи специална лична покана ;)
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

Re: ПРЕДИЗБОРНА ПРОГРАМА НА АТАНАС КУРТЕНКОВ ЗА ОС НА БФШ

Postby atakurt on Sat Jan 15, 2011 5:11 am

БФШ вече реагира по най-гнусния възможен начин - типично в тоталитарния си стил!
На сайта на БФШ ( http://www.chessbg.com/news/open/id/745 ) се появи следната информация:
-----------------------------------
Кандидатури за Президент на БФ Шахмат

Във федерацията са постъпили следните предложения:

1. ШК „Шах ХХІ” – София издига кандидатурата за Президент на БФ Шахмат на мм Силвио Данаилов, Президент на Европейския шахматен съюз (ECU). Г-н Данаилов е дал писменото си съгласие кандидатурата му да бъде обсъждана на предстоящото Общо събрание. Той е предложил Програма за развитие на шахмата в България през периода 2011-2015 г. и екипа, с който смята да работи. За вицепрезиденти той предлага господата, проф. Пламен Моллов и проф. Николай Недков, а за Изпълнителен директор – г-н Николай Велчев.

2. ШК ”Спартак” – Пловдив издига кандидатурата на мм Атанас Куртенков за Президент на БФ Шахмат. Г-н Куртенков е внесъл писменото си съгласие кандидатурата му да бъде разгледана на Общото събрание на 29.01.2011 г., както и Програма за развитието на шахмата в страната през периода 2011-2015 г. Не е обявил основния ръководен състав, с който смята да работи.
-----------------------------------------
Във връзка с това заявявам категорично, че горното не отговаря на истината в частта си, съдържаща последното изречение.
Изрично изпълних изискванията на чл. 26, ал. 1. т. 3, изр. 4 на Устава на БФШ, който гласи:
"При издигане на кандидатурата му (на Президента на БФШ) да бъдат представени следните документи ... основен ръководен състав, с който ще работи и който следва да включва двама вицепрезиденти и изпълнителен директор".
С входящ номер 6 от 12.01.2011 вписах: "На основание чл. 26, ал. 1, т. 3 от Устава на БФШ представям основния ръководен състав, с който ще работя - той включва двама вицепрезиденти и изпълнителен директор.".
В Устава НЕ е посочено, че се изискват ИМЕНАТА на хората, заемащи длъжностите от основния ръководен състав. Посочено е САМО, че се изисква да се представи основният ръководен състав като длъжности, които ще се включват в него (така, например, можеше да се включат десет вицепрезидента, двадесет изпълнителни директора и петстотин началника на направления!!!).
От друга страна, конкретните хора, заемащи тези длъжности, се определят от ОС на БФШ или от УС на БФШ, но не и от кандидата за президент! Следователно, посочването им като имена е противоуставно, защото НЕ е в правомощията нито на кандидат-президента, нито на Президента на БФШ!
Този, който не разбира от право, може сам да помисли и да стигне до същите изводи, ако си отговори на въпроса:
Ако ОС на БФШ избере даден кандидат за Президент, но НЕ избере хората, които е посочил за вицепрезиденти в състава на УС на БФШ, то как този Президент ще изпълни поетото си писмено задължение да работи именно с тези двама вицепрезидента??? Явно е невъзможно и именно затова и Уставът на БФШ не изисква посочването на имена за длъжностите от основния ръководен състав.

ОТ ВСИЧКО ТОВА Е ВИДНО, ЧЕ РЪКОВОДСТВОТО НА БФШ СЕ ОПИТВА ДА ИЗВОЮВА СЛУЖЕБНА ПОБЕДА ЗА СВОЯ ЧОВЕК - ДОСЕГАШНИЯ ВИЦЕПРЕЗИДЕНТ НА УС НА БФШ СИЛВИО ДАНАИЛОВ, КАТО МЕ ОТСТРАНИ НЕЗАКОНОСЪОБРАЗНО!
ИЗРИЧНО ДЕКЛАРИРАМ, ЧЕ СЪМ ДЪЛБОКО ВЪЗМУТЕН ОТ ТОЗИ ФАКТ, ПРОКАРВАЩ СИЛВИО ДАНАИЛОВ ЗА ПРЕЗИДЕНТ БЕЗ БОРБА И ПРОТИВОЗАКОННО!
ЯВНО ВЕЧЕ НЯКОЙ Е УСЕТИЛ, ЧЕ СИЛВИО ЩЕ ЗАГУБИ ИЗБОРИТЕ ПРИ ЕДНА ЧЕСТНА И ОТКРИТА ДИСКУСИЯ!
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: ПРЕДИЗБОРНА ПРОГРАМА НА АТАНАС КУРТЕНКОВ ЗА ОС НА БФШ

Postby chesslubitel on Sat Jan 15, 2011 11:52 pm

Е толкова ли е трудно да се сложат три имена.На никого ли нямате доверие.
chesslubitel
Пешка
 
Posts: 14
Joined: Mon Nov 01, 2010 2:47 pm

Re: ПРЕДИЗБОРНА ПРОГРАМА НА АТАНАС КУРТЕНКОВ ЗА ОС НА БФШ

Postby atakurt on Sun Jan 16, 2011 12:36 am

chesslubitel wrote:Е толкова ли е трудно да се сложат три имена.На никого ли нямате доверие.

Напротив!
Имам безкрайно доверие на ВСИЧКИ председатели на клубове, РАЗВИВАЩИ шахмат (има и неразвиващи), защото сме на един хал и мислим еднакво.
Не съм сложил имена поради две причини:
1. Противоуставно е - описал съм в горния си пост основанията си.
2. Неморално е - не може кандидат-президентът да налага мнението си над колегите, като ги задължава да изберат именно еди-кои си! В УС трябва да влязат хора, които искат и могат. Те трябва да бъдат предложени и избрани на самото ОС. И този избор имат право да направят ВСИЧКИ членове на ОС, а не само един кандидат-президент. Да не забравяме - GENS UNA SUMUS!
Живеем в демократична държава и е крайно необходимо да спрем с тоталитарния стил на управление в БФШ! Нека всички заедно решим кои ще бъдат в УС - по демократичен начин и с вишегласие!
------------------
Между другото, много важен момент е, че именно д-р Михаил Илиев (вносителят на предложението за Силвио Данаилов) е и назначен от УС за председател на Комисията по проектопредложенията за ОС на 29.01.2011 (видно от т. 3 от заседанието на УС на 25.11.2010 г.) и ще докладва в понеделник (17.01.2011) на заседанието на УС за нови ръководни органи на БФШ!!
На практика, именно д-р Михаил Илиев ще предложи на УС на 17.01., и на ОС на 29.01. кой трябва да бъде президентът на БФШ!
ПЪЛЕН И ТОТАЛЕН ТОТАЛИТАРЕН АБСУРД!!!
Коментарът е излишен, а конфликтът на интереси е въпиющ ...
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: ПРЕДИЗБОРНА ПРОГРАМА НА АТАНАС КУРТЕНКОВ ЗА ОС НА БФШ

Postby atakurt on Sun Jan 16, 2011 3:31 pm

Много полезна беше дискусията около програмата ми, която беше проведена в НСА с около тридесет бъдещи шахматни треньора, председатели на клубове и шахматни дейци. Тя продължи ТРИ астрономически часа с малко прекъсване от 5 минути, като отговорих на абсолютно всички въпроси, които ми бяха зададени. Няма да я коментирам, защото съм заинтересована страна.
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: ПРЕДИЗБОРНА ПРОГРАМА НА АТАНАС КУРТЕНКОВ ЗА ОС НА БФШ

Postby PPanayotov on Mon Jan 17, 2011 1:21 am

Привет, господа!

В голяма част от Програмата на г-н Куртенков привиждам това, за което сме се борили през годините в ШК "Шумен 2005" и затова с две ръце съм ЗА. Видно е с просто око: много НЕ Е направено в шаха от петилетки насам, много е ПРОПУСНАТО да се направи. Изоставаме. И тъй като изоставането е на ВСИЧКИ нива (не само аз съм го видял със собствените си очи), то и належащите реформи трябва да са МАЩАБНИ. НО, . . . защо и как се правят мащабни реформи?

ЗАСТОЙ, даже УПАДЪК са първите думи, които ни идват наум, колчем стане дума за БГ шаха. Ами какво да е: не се обучават (качествено) нови кадри, величае се миналото . . . или постиженията на неколцина СУПЕРГРОСМАЙСТОРИ, създадени от предишни поколения треньори . . . Няма приемственост . . . Всяка инициатива се потиска . . .

Като всичко в природата, и процесите в системата на българския шахмат са (в достатъчна степен) нелинейни и нехомогенни, т.е. обвързани са с положителни и отрицателни обратни връзки и са чувствителни към външни за системата въздействия. Та, каква промяна в условията трябва да се извърши, за да МОЖЕ системата да излезе от фазовите си граници, да напусне . . . хмм . . . спокойното си състояние на хомеостаза в момента? Както ни учат годините опит, в природата няма бутон PAUSE, с който да спреш всичко за момент и да го поправиш (и преправиш както ти падне) едно по едно. ВИНАГИ средата е динамична, изменчива.

Затова промените трябва да са мащабни, на ВСИЧКИ нива. ЕДНОВРЕМЕННО (вж. Авгиевите обори).

На най-горно - НОВО УПРАВЛЕНИЕ. С нова програма и нова система на организация.
На най-ниско - Детско-Юношеския Шахмат. Като основа на пирамидата той е (трябва да е :| ) най-ресурсоемкият дял от шахматното движение в България и затова - най-инертният (и обратно); (не)знайно защо в момента е най-занемареният. Ето защо промените там трябва да са най-бързи и безкомпромисни, да се използва всяка възможност за подобрение. Тъй като по условие обектите на обучение (деца и юноши) не може да са източник на сериозна инициатива за промяна, то това остава да е работа на ВЪЗРАСТНИТЕ индивиди - от треньорите през "профитата" че до УС на БФШ. Всички, които са си стъпили на ушите и не виждат по-далеч от носа си - да се ослушат и огледат, да чуят и да видят какво става по света, не само у нас. Ако не - то това ще е за тяхна (за съжаление - и за наша) сметка. И за следващата "ПЕТИЛЕТКА". И така - до края на света . . .
PPanayotov
Офицер
 
Posts: 66
Joined: Wed May 13, 2009 7:24 pm

PreviousNext

Return to Официални дискусии за Българския шах

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests