СПАРТАК (Пловдив)

Местата, където се играе и тренира шах.

by Advertising on Mon Mar 14, 2011 7:29 pm

Advertising
 

Re: СПАРТАК

Postby atakurt on Mon Mar 14, 2011 7:29 pm

Шахматен клуб "СПАРТАК" благодари на своите поддръжници и дава нова тема на своите критици за хули:

Шахматен клуб "СПАРТАК" съвместно с Община Пловдив организира в събота, 19.03.2011 г., от 09:30 часа първенство на пенсионерските клубове в Пловдив по шахмат.
Ще се играе в читалището в кв. Прослав. Турнирен директор: Георги Енчев, Главен съдия: Боби Доросиев, Заместник-главен съдия: Благовест Вакрилов.
Ще има и отборно, и индивидуално първенство с множество предметни награди без входна такса.
Право на участие имат членове на всички пенсионерски клубове в Пловдив - по трима души от клуб (отборът е от трима човека).

Уникалното е, че Шахматен клуб "СПАРТАК" е съорганизатор и на първенството по табла на 20.03.2011 г. пак на същото място. Съдебната ни регистрация ни дава право да развиваме и таблата, но за повече подробности - по-късно ...

С други думи - ние не се спираме да правим турнир след турнир!
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

by Advertising on Tue Mar 15, 2011 12:11 pm

Advertising
 

Re: СПАРТАК

Postby chessamateur on Tue Mar 15, 2011 12:11 pm

Браво - сега следва да направите и един турнир по покер за пенсионерите и всичко ще е OK.
chessamateur
Пешка
 
Posts: 16
Joined: Tue Feb 08, 2011 1:15 am

by Advertising on Fri Mar 18, 2011 4:28 pm

Advertising
 

Re: СПАРТАК

Postby atakurt on Fri Mar 18, 2011 4:28 pm

На някои индивиди може да им е смешно, но изявата се отразява и от масмедиите: http://news.plovdiv24.bg/238777.html
А името на "СПАРТАК" непрестанно се споменава:
------------------------------------------------
Община Пловдив организира турнир по шах-мат и табла на 19 и 20 март в клуба на пенсионера "Прослав"/ на ул. "Елин Пелин" № 41 в кв. Прослав/.

Турнирът се провежда за първи път в градски мащаб. В него, през двата поредни дни, ще вземат участие общо 100 състезатели, членове на 10-те пловдивски клуба - клубовете на пенсионера, 7 на брой и 3-те клуба на хората с увреждания.

Официалният старт на турнира ще бъде даден на 19 март, събота, в 10 ч. от зам.-кмета по Европейски политики и социални дейности Георги Търновалийски. Състезателите в първия общоградски турнир ще бъдат оценявани от квалифициран съдия, член на шахматен клуб "Спартак".
Награждаването на победителите ще се състои след края на втория състезателен ден, на 20 март, неделя, от 14 ч. Общо 9 грамоти с 9 награди ще връчи зам.-кметът на победителите, - по три за всяка от дисциплините и три клубни, за трите най-изявени пловдивски клуба.

(C) Plovdiv24.bg | Източник: http://news.plovdiv24.bg/238777.html#ixzz1GxQUDAjE
--------------------------------------------------
За щастие, като дългогодишен журналист, знам кое копче и как да натисна.
ПРОПАГАНДАТА В ШАХМАТА ЧЕСТО Е ПО-ВАЖНА ОТ САМИЯ ШАХМАТ!
Какво значение има, че си спечелил един двубой, ако медиите съобщят за теб, че си станал предпоследен, а противникът ти - втори?!
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: СПАРТАК

Postby atakurt on Sat Mar 19, 2011 10:02 pm

Днес, съвместно със заместник-кмета на община Пловдив Георги Търновалийски (екс-шеф на НАП - Пловдив), открихме първенството на Пловдив за пенсионери. Интервюта и няколкоминутно предаване от шампионата бяха излъчени по "Нова българска телевизия" днес - http://nbtv.bg/?page=air-event-details& ... a7662843a1 (в началото на последната третина на централната информационна емисия за деня).
Всички участници получиха безплатни сандвичи и безалкохолни напитки.
Така "СПАРТАК" - най-силният шахклуб в Южна Централна България реализира поредната си изява и завоюва поредната си обществена позиция.
-----------------------------
Крайно класиране (само призьорите) на първия в историята на град Пловдив официален шампионат на пенсионерите по шахмат:

ИНДИВИДУАЛНО
кмс К. Балев - 6,5 т.
мс Д. Пелитов - 5,5
кмс Г. Енчев - 5

ОТБОРНО
кв. Южен - 15 т.
кв. Коматево - 13
кв. Прослав - 12
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: СПАРТАК

Postby atakurt on Sun Mar 20, 2011 6:32 pm

Преди малко заедно със заместник-кметът на община Пловдив Г. Търновалийски закрихме първия шампионат на града за пенсионери по шахмат и по табла. Бяха раздадени множество награди - индивидуални и отборни: http://www.news4000.bg/article-18304 , http://www.marica.bg/show.php?id=49181 , http://www.cross-bg.net/balgariya/88-no ... ah-i-tabla , http://speshno.info/news.php?id=194233 .

Тъй като таблата не е характерна за този сайт, няма да прилагам класирането, но ще спомена, че за първи път в българската история (за света не гарантирам) именно от нас беше приложена шахматната програма "Суис Мениджър" (с професионално направени корекции) при провеждане на турнир по табла (а Шахматен клуб "СПАРТАК" има съдебна регистрация, позволяваща му да развива и таблата!). Забележителен факт е, че това беше шестнадесетият официален турнир, организиран от Шахматен клуб "СПАРТАК" за по-малко от година!!!
Резултатите са обнадеждаващи и пионерският опит на Шахматен клуб "СПАРТАК" се оказа перспективен. Хората останаха доволни, а всички преживяха доста приятни мигове.
Какво по-хубаво от това да доставяш щастие на човеците по време на криза?!
____________________________________________________
Преди малко качих турнира по шахмат в международния сайт: http://chess-results.com/tnr46431.aspx? ... turdet=YES
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: СПАРТАК

Postby S0uL_K33p3R on Wed Mar 23, 2011 5:07 pm

Като цяло... ШК "Спартак" - въздух под налягане... И моля г-н Куртенков, да покаже следните неща:
1.Колко титлувани играчи има в клуба? - FM IM GM ?
2.Какви са успехите на школата на клуба?
3.Самия клуб какви успехи има на републикански първенства?

П.С.
За какво, се опитвате да убеждава хората в някакви пълни глупости!? ШК Спартак бил най-силния клуб в България!?
S0uL_K33p3R
 

Re: СПАРТАК

Postby atakurt on Wed Mar 23, 2011 9:15 pm

0. Фразата "въздух под налягане" звучи неестетично и е с деструктивен характер. Не е ли по-добре да сме конструктивни, вместо да се обиждаме?
1. Не са много титулуваните ни играчи и това е логично. Млад клуб сме, а и не искаме да купуваме профита. Градим собствена школа и това е бавно.
2/3. Успехите ни не са малко, съотносими за малкия ни живот:
Второ място на ДИП-20 (ускорен), четвърто място на ДИП-мъже (блиц), четвърто място на ДИП-мъже (ускорен), регионални шампиони - индивидуално за мъже и отборно за мъже на Южна централна България.
---------------------
4. Никого не се опитвам да убеждавам. Доста съм стар и знам, че е невъзможно, особено - млади и надъхани дечица. Само информирам за дейността ни. Информирам чрез свободен сайт на свободен форум за свободни хора. Нямам ли право?

И моля, не ми приписвай думи, които не съм казал! ГРОЗНО Е!
Никога не съм твърдял, че сме най-силния клуб в България.
Твърдя, че сме най-силния клуб в Пловдив, а и в цялата Южна централна България. Даже и бас по хиляда лева предложих за това. Искаш ли го?
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: СПАРТАК

Postby S0uL_K33p3R on Wed Mar 23, 2011 11:52 pm

Проверете си писанията, г-н Куртенков, тогава ме обвинявайте че ви изопачавам думите!? 1000 лева бас? Мисля си, че много добре знаете, че никой няма да откликне... Най-малкото, да платиш на хора 2400+ за да играят ще излезе повечко?
S0uL_K33p3R
 

Re: СПАРТАК

Postby atakurt on Wed Mar 30, 2011 7:55 am

S0uL_K33p3R wrote:Най-малкото, да платиш на хора 2400+ за да играят ще излезе повечко?


Млади човече,
Именно тук е основната разлика между "СПАРТАК" и останалите клубове.
За нашите състезатели е чест, право и дълг да защитават знамето ни и играят безплатно под нашия герб, докато за останалите е нужен финансов стимул.
Ние създаваме ново поколение хора - хора, изчистени от нравствената мръсотия у нас; хора с изключително висок морал и интелект; хора от свръхбъдещето. Затова и толкова много се привличат от идеята "СПАРТАК", която вече прерасна в движението "СПАРТАК", в националната философия "СПАРТАК".
Затова и вече сме официални регионални шампиони на цяла Централна Южна България!
Глобалният ни подход към съвременната проблематика е полиаспектен. Епизодично съобщавам тук за поредните ни успехи не само на шахматното поприще. Така, например, вече сме включени и в националния регистър на клубовете по интереси към Министерството на отбраната (ние сме единственият шахматен клуб в този регистър на Република България!). Надявам се, че умеещите да четат контекста ще схванат същността на държавната политика на Шахматен клуб "СПАРТАК"!
С други думи: за нас ШАХМАТЪТ Е СРЕДСТВО, А НЕ - ЦЕЛ! Не напразно нашият девиз е: "Животът е само една игра на шах!".
---------------------------
... има и още други мнооого важни факти за нас, но ако станеш наш състезател, ще ги проумееш и ще останеш завинаги при нас, омаян от възвишеността на нравствения ни идеал ...
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: СПАРТАК

Postby S0uL_K33p3R on Wed Mar 30, 2011 7:12 pm

Да... много интересен ви е начина на събиране на хора... :) Отивате в градинката питате кибиците кой няма клуб, и го картотекирате :)
S0uL_K33p3R
 

Re: СПАРТАК

Postby atakurt on Wed Mar 30, 2011 7:43 pm

S0uL_K33p3R wrote:Да... много интересен ви е начина на събиране на хора... :) Отивате в градинката питате кибиците кой няма клуб, и го картотекирате :)


През миналата година имахме 13 картотекирани състезателя, а сега, в края на месец март - 29 (двадесет и девет) с най-много картотекирани в България. Всеки един от тези 42 човека САМ си е платил 15 лева за картотеката - от СВОЯ ДЖОБ!
Който може да мисли - нека мисли! Останалите може да продължат с атаките си. Свикнал съм - гръмотевиците не падат по клекалата :)

А фактът, че нареченият от теб "клуб на кибиците" е регионален шампион на цялата Южна централна България води до доста интересни изводи ...
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: СПАРТАК

Postby S0uL_K33p3R on Thu Mar 31, 2011 9:47 am

Регионален шампион!? Хахахаха.... Моля ви, спрете да се хвалите с това, най-малкото защото стана смешно и банално :S
S0uL_K33p3R
 

Re: СПАРТАК

Postby atakurt on Mon Apr 11, 2011 11:10 am

На завършилите ДИП-ва представителят на Шахматен клуб "СПАРТАК" Марко Добриков взе бронзов медал в ускорения шахмат до 8 години. Завоювахме и няколко други челни места в първата шестица чрез деветимата си участника. Така вече излизаме и на националната сцена.
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: СПАРТАК

Postby atakurt on Mon Apr 11, 2011 11:31 am

Завърши СЕДЕМНАДЕСЕТИЯТ турнир, организиран от Шахматен клуб "СПАРТАК"!!!
Победи мм Р. Димитров, а подробна информация има на http://chess-results.com/tnr47813.aspx? ... turdet=YES
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: СПАРТАК

Postby atakurt on Mon Apr 11, 2011 12:43 pm

Шахматен клуб "СПАРТАК" (Пловдив) стартира нова верига от турнири - този път по класически шахмат и за български рейтинг.
Ето и условията за участие, а мястото на игра е култовото заведение на мм Стефка Савова и Цветан Кошутански, намиращо се на 4-5 минути пеша по една пряка пътечка от Централна поща в Пловдив:

------------------------------------------------------------------------------------------------

НАЦИОНАЛНА СПАРТАКИАДА – 2011
ПЪРВИ ТУРНИР ЗА НАЦИОНАЛНАТА КУПА „СПАРТАК”
ВАЛИДЕН ЗА НАЦИОНАЛНИ РЕЙТИНГИ И РАЗРЯДИ
30.04.2011 / 01.05.2011 – „КЛУБ СЕЛЕНА”

УСЛОВИЯ ЗА УЧАСТИЕ

Шахматен клуб „СПАРТАК” (Пловдив) – настоящ регионален шампион на Южна Централна България организира първия турнир от веригата за Националната купа „СПАРТАК” от 09:00 часа на 30.04.2011 г. (събота) до 18:30 часа на 01.05.2011 г. (неделя) в „Клуб Селена” (в междублоковото пространство до футболното игрище; има и паркинг) на ул. Петко Д. Петков № 34 (втората пряка вдясно от Централния площад по ул. Капитан Райчо), гр. Пловдив, съгласно Правилника на класическия шахмат на ФИДЕ при контрола по 1 час на човек в 8 кръга по швейцарската система при следното разписание:
09:00 (събота) – започване на записването,
09:15 – записване на чакащите ред, след което записването се прекратява,
09:30 – откриване на турнира и техническа конференция,
около 10:00 – I кръг,
около 12:00 – II кръг, следван от обедна почивка,
около 15:00 – III кръг,
около 17:00 – IV кръг,
около 19:00 – край на първия състезателен ден,
09:00 (неделя) – V кръг,
около 11:00 – VI кръг, следван от обедна почивка,
около 14:00 – VII кръг,
около 16:00 – VIII кръг,
около 18:00 – край на втория състезателен ден,
около 18:15 – връчване на материалните помощи (вместо непълнолетните лица, паричните суми се получават от техен родител),
около 18:30 – закриване на турнира.
През цялото време за желаещите са обезпечени храна и напитки на „народни” цени.
Финансовите условия са най-добрите в България за подобен род турнири!
Ще се раздадат следните гарантирани безвъзмездни помощи (необлагаеми с данъци, съгласно чл. 13, ал. 1, т. 16 от ЗДДФЛ и получавани в пълен размер) с цел подпомагане развитието на шахматистите, в зависимост от мястото им в крайното класиране:
1. Първо място – 100 лева,
2. Второ място – 50 лева,
3. Трето място – 30 лева,
4. Четвърто място – 20 лева,
5. Пето място – 20 лева,
6. Шесто място – 20 лева.
Може да участва всеки, направил дарение (вместо непълнолетните лица, дарението се извършва от техен родител) на Шахматен клуб „СПАРТАК” (Пловдив) в залата за игра на 30.04.2011 г. от 09:00 ч. до 09:15 ч., както следва:

1. ЗА ЗАПИСАЛИТЕ СЕ ДО 28.04.2011 г. (четвъртък) ВКЛЮЧИТЕЛНО –
- Картотекирани състезатели в БФШ за 2011 г. от Шахматен клуб „СПАРТАК” (Пловдив), родени след 31.12.1998 г. – БЕЗПЛАТНО,
- Картотекирани състезатели в БФШ за 2011 г. от Шахматен клуб „СПАРТАК” (Пловдив), родени преди 01.01.1999 г. – 15 лв.,
- Останалите състезатели – 20 лв.

2. ЗА ВСИЧКИ ЗАПИСАЛИ СЕ НА 29.04.2011 (петък) ИЛИ НА 30.04.2011 (събота) – 30 лв.

За записване в турнира е нужно да се изпрати в срок от 28.03.2011 г. до 28.04.2011 г., включително, заявка на имейл atakurt@abv.bg или на GSM 0899-203468, съдържаща:
1. Име, фамилия, рождена дата и населено място, съгласно личната карта (задължителни),
2. Принадлежност към шахматен клуб (ако има такъв),
Записалите се и неучаствали, ако не са съобщили за отказа си до 28.04.2011, не се допускат до турнирите, организирани от Шахматен клуб „СПАРТАК” (Пловдив) през 2011 г.!

СПЕЦИФИЧНИ ПРАВИЛА:
Състезателят с белите осигурява изправен шахматен часовник по време на партията си.
Записът на партията до последните пет минути е задължителен. Организаторът е собственик на оригиналния екземпляр от бланките и има авторските права върху всички партии.
Времето за изчакване по „правило 6.6.” не е 0 минути, а е 1 час (до „падане на флага”).
Прилага се актуалният към началото на техническата конференция български рейтинг чрез програмата „Swiss Manager”. В първия кръг имащият № 1 играе с белите.
Задължение и на двамата съперника е да предадат индигата и подписаните оригинални бланки на съдията, да му съобщят резултата и да проследят нанасянето му в протокола. Ненанесен до края на кръга резултат се вписва 0:0 и не се променя.
Всеки е длъжен сам да провери точките си в списъка с двойките за игра. При липса на протест до началото на кръга срещу нанесен резултат, точките му не се променят.
Употребата на никотин, алкохол или други наркотици по време на кръга води до незабавна загуба на партията без предупреждение. При служебна загуба без разрешение от главния съдия, състезателят се изважда от следващите кръгове и не получава парична помощ.
Веригата за Националната купа „СПАРТАК” ще се състои от няколко уикенд-турнира по швейцарската система в 8 кръга (едночасов класически шахмат, валиден за национални рейтинги и разряди). В генералното класиране участват всички, класирали се на първите шест места във всеки турнир, като се сумират набраните от тях турнирни точки само от тези турнири. При равенство в получените суми след последното за годината състезание определящо е заетото по-предно място в последния турнир от веригата. Победителят в генералното класиране получава Националната купа „СПАРТАК”!
Всички състезатели, треньори и присъстващи на турнира са запознати с настоящите условия за участие и се задължават да ги спазват и изпълняват.

За контакти: GSM 0899-203468, atakurt@abv.bg , Атанас Куртенков – Председател на Шахматен клуб „СПАРТАК” (Пловдив).
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

PreviousNext

Return to Шахматни центрове в България

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests