БФШ махна всички турнири на СПАРТАК!!!

by Advertising on Thu Mar 17, 2011 10:10 pm

Advertising
 

БФШ махна всички турнири на СПАРТАК!!!

Postby atakurt on Thu Mar 17, 2011 10:10 pm

Със специално решение на УС на БФШ изрично бяха махнати от сайта на БФШ всички турнири, които е организирал ШК "СПАРТАК" и е публикувал там.
Изумление буди и фактът, че беше махнато и класирането от турнира на трети март, който е и официално първенство по блиц на град Пловдив и бе ръководен от съдия номер едно у нас - Здравко Недев.
... атаката срещу истината наистина е уникално безмилостна ...
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

by Advertising on Thu Mar 17, 2011 11:12 pm

Advertising
 

Re: БФШ махна всички турнири на СПАРТАК!!!

Postby S0uL_K33p3R on Thu Mar 17, 2011 11:12 pm

Може би, има причина?
S0uL_K33p3R
 

by Advertising on Thu Mar 17, 2011 11:58 pm

Advertising
 

Re: БФШ махна всички турнири на СПАРТАК!!!

Postby atakurt on Thu Mar 17, 2011 11:58 pm

S0uL_K33p3R wrote:Може би, има причина?

Да, има, разбира се!
Това е все по-нарастващата мощ на Шахматен клуб "СПАРТАК", която плаши нечии мухлясали мозъци.
Затова и стремежът на интелектуалните старчоци в българския шахмат е да унищожат всичко, което има успех. Та нали то застрашава собственото им летаргично състояние, водещо до финансови облаги!
--------------------------------------
Явно БФШ усилено прилага ОКОНЧАТЕЛНОТО РЕШЕНИЕ НА ШАХМАТНИЯ ВЪПРОС у нас.
ДНЕС - СПРЯМО "СПАРТАК", УТРЕ - СПРЯМО ТВОЯ КЛУБ!
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: БФШ махна всички турнири на СПАРТАК!!!

Postby HeavyMetal on Fri Mar 18, 2011 12:18 am

Никак не се учудвам от стореното. Ръководството на БФШ винаги е било принципно в своята безпринципност. А в случая правят пълна тъпотия, от която нямат никаква полза. Турнирите на Спартак са регионални и хората от Пловдив така или иначе ще научат за тях. А играчите извън Пловдив със сигурност не биха играли за 100 лв първа награда, така че и да знаят за тях,, и да не знаят - все тая.
HeavyMetal
Топ
 
Posts: 128
Joined: Sun May 16, 2010 7:13 pm

Re: БФШ махна всички турнири на СПАРТАК!!!

Postby pdi on Fri Mar 18, 2011 7:49 pm

Тука ако тотално се абстрахираме от причините за решението (които няма как да знаем какви са защото не намерих някъде където да са публикувани), това федерацията да реши да извади турнирите на клуба номинирал кандидата на опозицията е доста селски акт.
pdi
Офицер
 
Posts: 58
Joined: Sun Jan 09, 2011 5:54 pm

Re: БФШ махна всички турнири на СПАРТАК!!!

Postby chovek on Sat Mar 19, 2011 9:20 pm

pdi wrote:Тука ако тотално се абстрахираме от причините за решението (които няма как да знаем какви са защото не намерих някъде където да са публикувани), това федерацията да реши да извади турнирите на клуба номинирал кандидата на опозицията е доста селски акт.

А твоя коментар "градски" ли е?
chovek
 

Re: БФШ махна всички турнири на СПАРТАК!!!

Postby pdi on Sun Mar 20, 2011 1:36 am

Не би класифицирал коментари като "градски" или "селски", само действия :-)

Не се сещам за по подходяща дума, това са неща, които просто не се случват в нормални държави, органзации, общества и т.н. То е все едно Бойко тихомълком да намери някакъв (предполагаемо законен) начин да забрани примерно на БНТ да излъчва новини за БСП, РЗС, СДС, ... без да има публикувана, или ясна причина (примерно).

Чл. 1. Българската федерация по шахмат (БФ Шахмат) е доброволна, обществена организация, която обединява шахматните клубове в страната.
(2). БФ Шахмат извършва своята дейност в обществена полза.
Чл. 5. Основните цели на БФ Шахмат са: организиране и провеждане на състезанията от държавния спортен календар, ...


Не виждам как едно такова решение помага на БГ шахмата, предполагам е взето законно (в правомощията на федерацията), и (по дефиниция) - такова решение изразява волята на шахматните клубове в страната (федерацията бидейки тяхното "обединение") - Lol - потресаващо!
pdi
Офицер
 
Posts: 58
Joined: Sun Jan 09, 2011 5:54 pm

Re: БФШ махна всички турнири на СПАРТАК!!!

Postby chovek on Sun Mar 20, 2011 8:27 pm

pdi wrote:Не би класифицирал коментари като "градски" или "селски", само действия :-)

Не се сещам за по подходяща дума, това са неща, които просто не се случват в нормални държави, органзации, общества и т.н. То е все едно Бойко тихомълком да намери някакъв (предполагаемо законен) начин да забрани примерно на БНТ да излъчва новини за БСП, РЗС, СДС, ... без да има публикувана, или ясна причина (примерно).

Чл. 1. Българската федерация по шахмат (БФ Шахмат) е доброволна, обществена организация, която обединява шахматните клубове в страната.
(2). БФ Шахмат извършва своята дейност в обществена полза.
Чл. 5. Основните цели на БФ Шахмат са: организиране и провеждане на състезанията от държавния спортен календар, ...


Не виждам как едно такова решение помага на БГ шахмата, предполагам е взето законно (в правомощията на федерацията), и (по дефиниция) - такова решение изразява волята на шахматните клубове в страната (федерацията бидейки тяхното "обединение") - Lol - потресаващо!

В "нормалните" държави четем за какви ли не ужасии.
А в България за пари повечето дават "мило и драго". От тук и изкривяванията.
А колкото до устава, формално не е нарушен от Федерацията, а от клуб "СПАРТАК" може би. И мероприятията на същия клуб не са проводник на политиката на БФШ.
Да не забравяме колко човека гласуваха за кандидат-президента. Всеки друг на негово място щеше да се скрие и да не се обади повече за шах. От СРАМ.
Но у atakurt СРАМ няма - има само амбиции (повечето болни). Докато има кой да му се връзва на номерата - така ще е.
chovek
 

Re: БФШ махна всички турнири на СПАРТАК!!!

Postby pdi on Sun Mar 20, 2011 9:58 pm

chovek wrote:А колкото до устава, формално не е нарушен от Федерацията, а от клуб "СПАРТАК" може би. И мероприятията на същия клуб не са проводник на политиката на БФШ.


Нарушен е - формално незнам - но не виждам как възпрепятсването на даден клуб при популяризиране на състезанията му, които организира (което на практика трябва да е интереса на БФШ) подпомага това, което е в устава.

chovek wrote:И мероприятията на същия клуб не са проводник на политиката на БФШ.

Защо?

chovek wrote:В "нормалните" държави четем за какви ли не ужасии.
А в България за пари повечето дават "мило и драго". От тук и изкривяванията.


Страшното е не като нещо такова се случи, а какъв е отзвука. За мен потресаващото е да има дори и 1 човек, който по default да не застане на страната на atakurk (или който и да е) в такава ситуация, докато не се изяснят причините за решението им, и валидноста им.

chovek wrote:Да не забравяме колко човека гласуваха за кандидат-президента. Всеки друг на негово място щеше да се скрие и да не се обади повече за шах. От СРАМ.


Което е доказателство че активноста му не е свързана [евентуално само] с изборите, а intristically с развитието на шаха.
pdi
Офицер
 
Posts: 58
Joined: Sun Jan 09, 2011 5:54 pm

Re: БФШ махна всички турнири на СПАРТАК!!!

Postby chovek on Mon Mar 21, 2011 1:18 pm

pdi wrote:
chovek wrote:А колкото до устава, формално не е нарушен от Федерацията, а от клуб "СПАРТАК" може би. И мероприятията на същия клуб не са проводник на политиката на БФШ.


Нарушен е - формално незнам - но не виждам как възпрепятсването на даден клуб при популяризиране на състезанията му, които организира (което на практика трябва да е интереса на БФШ) подпомага това, което е в устава.

chovek wrote:И мероприятията на същия клуб не са проводник на политиката на БФШ.

Защо?

chovek wrote:В "нормалните" държави четем за какви ли не ужасии.
А в България за пари повечето дават "мило и драго". От тук и изкривяванията.


Страшното е не като нещо такова се случи, а какъв е отзвука. За мен потресаващото е да има дори и 1 човек, който по default да не застане на страната на atakurk (или който и да е) в такава ситуация, докато не се изяснят причините за решението им, и валидноста им.

chovek wrote:Да не забравяме колко човека гласуваха за кандидат-президента. Всеки друг на негово място щеше да се скрие и да не се обади повече за шах. От СРАМ.


Което е доказателство че активноста му не е свързана [евентуално само] с изборите, а intristically с развитието на шаха.

Нямам обяснение защо така горещо защитаваш един провал. Мога само да гадая.
При положение че не си бил на събранието и не си видял на момента какво е станало, трудно е да коментираш неща, отстоящи на хиляди километри от теб. По принцип лесно се пише.
Но тогава се изкривява истинското положение на нещата.
За да провежда клуб СПАРТАК турнири според правилата на БФШ, трябва прочит и прилагането им, а не това което е направил atakurt. Той провежда турнир който няма нищо общо с феърплей, а почива по скоро на демагогски принципи. Като иска да се рекламира atakurt, да го направи, но не и по тоя грозен начин. Предполагам и затова са го извадили от календара. Да не подвежда обикновените хорица.
chovek
 

Re: БФШ махна всички турнири на СПАРТАК!!!

Postby pdi on Mon Mar 21, 2011 4:07 pm

Значи, първо, не виждам защо Куртенков да се е провалил. Нормално е повечето клубове да гласуват за Данаилов (който е президент на
Европейската шах федерация) - независимо от това кой му е опонента и колко идеи има. Като видим и как БФШ действа спрямо опонентите си,
нормално е и повечето клубове (които лесно могат да предвидят, че С. Данаилов ще спечели) - да не искат да влизат в конфликт, напротив,
да покажат подкрепа (тук вече си е политика в рамките на нормалното). И изобщо не разбирам защо мислиш, че е провал, може би беше по добре да нямаше, и за в бъдеще да няма, опоненти и алтернативи? Това е направо срамота да го дискутираме в 21 век.

Второ, може да съм на хиляди километри, но не правя нещо много по различно от това, което бих правил в България - гледам (БГ) телевизия,
и чета в интернет. В интернет, няма друг форум за БГ-шах дискусии освен в тоя форум (останалите са умряли от години). И какво се вижда: В тоя форум atakurk е от най-активните по отношение на пулбикуване на информация за това което прави, състезания които се организират, и т.н., а БФШ маха инфромация от сайта си (където информацията така или иначе е доста оскъдна), и дори не публикува причини за това. Съвсем нормално и логично е да съм против това, явно за много хора в България (без да обиждам) неща като "прозрачност" са само модерни думи и понятия, вместо нещо нормално.

Как стигна до заключението, че atakurk не прилага правилата на БФШ? Дори и това да се е случило в някакви турнири, това причина ли е да се изключат всички? Изобщо, тука като цяло гадаем (което е проблемът), вижда се някакъв неадекватен краен ефект, без да са явни причините.
pdi
Офицер
 
Posts: 58
Joined: Sun Jan 09, 2011 5:54 pm

Re: БФШ махна всички турнири на СПАРТАК!!!

Postby Kalin on Mon Mar 21, 2011 5:33 pm

Съгласен съм напълно! И няма да дам в този форум право на разни анонимни хора да критикуват шахматисти, които нещо правят. Защо най-трудно е да се създава... Затова дори и с недостатъци, но нека има :)
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

Re: БФШ махна всички турнири на СПАРТАК!!!

Postby Kalin on Tue Mar 22, 2011 4:56 pm

Chovek, нищо лично, обаче този форум съм го създал с доста усилия и аз решавам какъв тон е допустим в него. Демокрацията я гледай от следната гледна точка - напълно свободен си да си направиш собствен форум (блог) и там да пишеш каквото искаш, като може да бъде и анонимно. Както и си свободен да пишеш на Atakurt по мейл и да се разберете двамата, без да въвличате форума в лични вражди. В този форум искам да бъдем по-позитивни :)
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

Re: БФШ махна всички турнири на СПАРТАК!!!

Postby atakurt on Tue Mar 22, 2011 6:49 pm

Kalin wrote:Chovek, нищо лично, обаче този форум съм го създал с доста усилия и аз решавам какъв тон е допустим в него. Демокрацията я гледай от следната гледна точка - напълно свободен си да си направиш собствен форум (блог) и там да пишеш каквото искаш, като може да бъде и анонимно. Както и си свободен да пишеш на Atakurt по мейл и да се разберете двамата, без да въвличате форума в лични вражди. В този форум искам да бъдем по-позитивни :)

Да, и моето мнение е същото.
Не познавам "сhovek" и нямам лична вражда с него, но съм готов да изчистя всякакви недоразумения, ако колегата с този ник се съгласи.
Не крия, че и аз съм човек и също греша. Но ВИНАГИ съм действал ясно, открито и принципно, ВИНАГИ съм готов да защитавам мнението си с аргументи, докато не бъда оборен.
Становището ми относно родния шах е известно и съм проявил сили и воля да се кандидатирам за шеф на БФШ, предварително знаейки, че съм обречен при гласуването.
След логичната загуба (нулевият резултат бе по-полезен за мен, защото сега никой не може да каже, че е срещу политиката на БФШ и е гласувал за мен) се насочих изцяло към просперитета на Шахматен клуб "СПАРТАК", за да докажа на цяла България правотата на вижданията си.
Готов съм да отговоря (тук или насаме - по избор на питащия) на ВСЕКИ въпрос, колкото и да е неудобен!
--------------------------
И САМ ВОИНЪТ Е ВОИН!
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: БФШ махна всички турнири на СПАРТАК!!!

Postby atakurt on Tue Mar 22, 2011 7:03 pm

Преди минути на сайта на БФШ се появи протоколът от заседанието на УС от миналия понеделник, но НИКАКВО решение относно махането на турнирите на Шахматен клуб "СПАРТАК" не е било взето.
Това поставя вече доста остро въпроса:

ЗАЩО СА МАХНАТИ ТУРНИРИТЕ НИ ОТ САЙТА НА бфш?
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София


Return to Български турнири

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests