Подготовката за СП в Калда Нова, 17/27.11.11

by Advertising on Wed Jun 01, 2011 7:46 am

Advertising
 

Подготовката за СП в Калда Нова, 17/27.11.11

Postby atakurt on Wed Jun 01, 2011 7:46 am

Предстои СП за момчета и момичета. Малко хора знаят, че там ще се сблъскат с неочаквани трудности, например даже водните басейни не са по-студени от 34°C, а температурата им стига до 57°C! Да не говорим за "въздуха-сауна" по улиците ...
Тъй като това е изключително реномирано състезание - СП, на което се надяваме, че "наште" ще се представят незле, то процесът на подготовката им представлява обществен интерес.

Би било интересно и взаимнополезно родителите на участниците ни там да споделят тук какви мерки са предприели относно децата си, участващи в това СП.
Все пак, никой не е безгрешен, особено - ако талантливо дете е попаднало на неопитна и неквалифицирана треньорка с нереално големи амбиции, а бащата се чуди какво да прави ...
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

by Advertising on Wed Jun 01, 2011 7:59 am

Advertising
 

Re: Подготовката за СП в Калда Нова, 17/27.11.11

Postby S0uL_K33p3R on Wed Jun 01, 2011 7:59 am

Аз до колкото знам, никой няма да ходи на СП.
S0uL_K33p3R
 

by Advertising on Wed Jun 01, 2011 8:54 am

Advertising
 

Re: Подготовката за СП в Калда Нова, 17/27.11.11

Postby atakurt on Wed Jun 01, 2011 8:54 am

S0uL_K33p3R wrote:Аз до колкото знам, никой няма да ходи на СП.

Говориш от името на всички?
Сигурен ли си?
Вървиш ли на басче по хиляда лева?
Дотогава има няколко месеца и много неща може да се случат ...
-----------------------------------
Въпросът ми е насочен не към тези, които си мислят, че никой няма да ходи на СП, а към тези, чиито деца ще ходят на СП (в момента знам със сигурност поне едно такова дете).
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: Подготовката за СП в Калда Нова, 17/27.11.11

Postby S0uL_K33p3R on Wed Jun 01, 2011 9:56 pm

Пише,АЗ до колкото знам... Или не се знаят личните местоимения? При следващото заяждане, ще си използвам правата ^^
S0uL_K33p3R
 

Re: Подготовката за СП в Калда Нова, 17/27.11.11

Postby pdi on Thu Jun 02, 2011 1:22 am

S0uL_K33p3R wrote:Аз до колкото знам, никой няма да ходи на СП.


Какво точно стана тук, имаше един момент когато бяха публикували, че победителите от ДИП ще ходят, а после, май (?) се оказа че няма пари.

Иначе догодина поне и ЕП и СП ще са из Европа - Чехия и Словения.
pdi
Офицер
 
Posts: 58
Joined: Sun Jan 09, 2011 5:54 pm

Re: Подготовката за СП в Калда Нова, 17/27.11.11

Postby S0uL_K33p3R on Thu Jun 02, 2011 8:26 am

Еми,аз говорих с повечето от медалистите, и ми казаха че федерацията не поемала разходите ==> нямало да ходят.
S0uL_K33p3R
 

Re: Подготовката за СП в Калда Нова, 17/27.11.11

Postby Shivachev on Fri Jun 03, 2011 7:10 pm

Доколкото съм запознат, за участие на СП в Бразилия се стягат Симонета Иванова, Виктория Радева, Доника Шивачева, Маргарита Стратева, още едно дете от Столичен център..., вероятно има и други, но аз с тези съм контактувал. Преди 3 години бяхме на СП във Виетнам и там също стоеше въпроса с аклиматизацията. Общо взето като поспахме 13-14 часа часа след дългия път, а на следващата вечер още 10-11 часа и горе-долу свикнахме с 5 часовата разлика във времето. Колкото до горещината, това някак си не го усетихме - от една страна ни беше интересно, а от друга - в хотела и залата за игра горещината не се чувстваше. Излиза се главно вечер, а тогава е прохладно.
Shivachev
Кон
 
Posts: 23
Joined: Sun Mar 09, 2008 9:27 pm

Re: Подготовката за СП в Калда Нова, 17/27.11.11

Postby atakurt on Fri Nov 18, 2011 9:07 pm

S0uL_K33p3R wrote:Аз до колкото знам, никой няма да ходи на СП.

ДЕВЕТ български шахматиста са вписани в стартовите списъци на десет шампионата там (а един - даже и в две световни първенства)!
И абсолютно НИКОЙ не сподели за подготовката си.
А споделеният опит е двоен опит.
Отделен е въпросът относно заявките и неучастието на Доника Шивачева и Ана Вълева до 12 години ...
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София


Return to Международни турнири

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests