Какво мислите за кор. шах?

Форум на Българските кореспондентни шахматисти

Moderator: Petyo Marinov

by Advertising on Sun Feb 19, 2012 10:56 am

Advertising
 

Re: Какво мислите за кор. шах?

Postby Nikola on Sun Feb 19, 2012 10:56 am

Предлагам да сменим фокуса и да поуспокоим тона.

В кор. шах поради задочния характер на играта винаги е имало възможност друг да играе зад името на човека, който стои отсреща. Това е консултативна игра, може зад едно име да стои цял отбор. Това не може да се предотврати, а и не трябва. За другото си има практически шах. Аз лично не го приемам за злоупотреба. В кор. шах името на играча е като фирма, едно ЕТ, за което и за чиито имидж може да работи един, двама или повече. Има граници разбира се и те се определят от смисъла на цялото начинание. Защо да се гради имидж на някой, който няма и не иска да има нищо общо с кор. шах. Но такива случаи поне в нашите първенства не виждам.

Проблем са договорените резултати. Като се има предвид високия процент ремита заради изравняването на силите с технологични средства, една подарена победа обикновено решава нещата и обезсмисля цялата борба. Това може да обезкуражи всеки.
Шахматни опити - http://chess.logos-bg.net
В дебюта играй като по книга, в мителшпила - като магьосник, в ендшпила - като машина, Рудолф Шпилман
Видиш ли добър ход, огледай се за по-добър, Емануел Ласкер
User avatar
Nikola
Цар
 
Posts: 495
Joined: Thu Mar 06, 2008 10:56 pm

by Advertising on Sun Feb 19, 2012 11:00 am

Advertising
 

Re: Какво мислите за кор. шах?

Postby atakurt on Sun Feb 19, 2012 11:00 am

Nikola wrote:Предлагам да сменим фокуса и да поуспокоим тона.

В кор. шах поради задочния характер на играта винаги е имало възможност друг да играе зад името на човека, който стои отсреща. Това е консултативна игра, може зад едно име да стои цял отбор. Това не може да се предотврати, а и не трябва. За другото си има практически шах. Аз лично не го приемам за злоупотреба. В кор. шах името на играча е като фирма, едно ЕТ, за което и за чиито имидж може да работи един, двама или повече.

А аз не мисля така.
Това е явна злоупотреба, защото се касае за ПАРИ!
Използвайки чужда самоличност, съответният отбор ще заеме високо място в ДОП, а това (евентуално) подлежи на финансиране от МФВС по проект.
Тоест - чрез измама се получават пари.
Повтарям - едно е "помощ" в незначителен турнир, а друго - реална игра в най-важното състезание - ДОП!
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

by Advertising on Sun Feb 19, 2012 11:04 am

Advertising
 

Re: Какво мислите за кор. шах?

Postby atakurt on Sun Feb 19, 2012 11:04 am

Nikola wrote:Проблем са договорените резултати. Като се има предвид високия процент ремита заради изравняването на силите с технологични средства, една подарена победа обикновено решава нещата и обезсмисля цялата борба. Това може да обезкуражи всеки.

Това е другият огромен проблем, който повдигнах. Но именно той е трудно доказуем. Ако искам да загубя, то така ще го направя, че никой няма да разбере.
Обаче, ако загубата е по прекалено нагъл и доказуем начин (както в партията Димов - Стоянов), то е нужно БФКШ да накаже виновния (в случая г-н Стоянов няма вина, а вината е на г-н Димов).
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: Какво мислите за кор. шах?

Postby Nikola on Sun Feb 19, 2012 11:21 am

Г-н Куртенков, всички проблеми са трудно доказуеми и именно затова не трябва да се прибързва с даването на присъди.
Шахматни опити - http://chess.logos-bg.net
В дебюта играй като по книга, в мителшпила - като магьосник, в ендшпила - като машина, Рудолф Шпилман
Видиш ли добър ход, огледай се за по-добър, Емануел Ласкер
User avatar
Nikola
Цар
 
Posts: 495
Joined: Thu Mar 06, 2008 10:56 pm

Re: Какво мислите за кор. шах?

Postby atakurt on Sun Feb 19, 2012 11:29 am

Nikola wrote:Г-н Куртенков, всички проблеми са трудно доказуеми и именно затова не трябва да се прибързва с даването на присъди.

Така е.
Затова ще изразя подробно становище след решението на БФКШ по жалбата ми. Открих процедура и не е правилно да коментирам проблема "Винчев" по време на процедурата.
В първия си пост по тази тема посочих серия от конкретни нарушения и фактът, че са зажужа веднага и то - бурно, доказва индиректно правотата на мнението ми.
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: Какво мислите за кор. шах?

Postby Simeon Vinchev on Sun Feb 19, 2012 11:38 am

Г-н Куртенков,

съпругата ми е присъствала на няколко ОС и един конгрес на ICCF.Хората я познават, за разлика от Вас.За нас кореспондентните шахматисти сте анонимник.
Имам усещането, че не разбирате спецификата на кореспондентния шах.Това не е шахматна дъска.Сядаме и каквото стане.Никола го обясни повече от добре.Отборното първенство е такова защото играе отбор.Отбора на Враца се събира, Темп сащо и обсъжда, ние също.Това е правилно, но не значи, че играе един човек.Жал ми е за Вас.След БФШ и тук не попадате в свои води.Обвинявате...смешно е.Единствено съвалявам, че за да обясня на Вас някой неща се наложи да падна до нивото Ви.За което се извинявам на УС на БФКШ, на Златин, на Никола и на съпругата си.

С уважение:Симеон Винчев
Simeon Vinchev
Кон
 
Posts: 25
Joined: Sun Feb 19, 2012 9:27 am

Re: Какво мислите за кор. шах?

Postby atakurt on Sun Feb 19, 2012 11:42 am

Simeon Vinchev wrote:Г-н Куртенков,

съпругата ми е присъствала на няколко ОС и един конгрес на ICCF.Хората я познават, за разлика от Вас.За нас кореспондентните шахматисти сте анонимник.
Имам усещането, че не разбирате спецификата на кореспондентния шах.Това не е шахматна дъска.Сядаме и каквото стане.Никола го обясни повече от добре.Отборното първенство е такова защото играе отбор.Отбора на Враца се събира, Темп сащо и обсъжда, ние също.Това е правилно, но не значи, че играе един човек.Жал ми е за Вас.След БФШ и тук не попадате в свои води.Обвинявате...смешно е.Единствено съвалявам, че за да обясня на Вас някой неща се наложи да падна до нивото Ви.За което се извинявам на УС на БФКШ, на Златин, на Никола и на съпругата си.

С уважение:Симеон Винчев

ГРУБА ГРЕШКА!
Продължавате да реагирате неадекватно чрез лични нападки срещу мен и направихте от мухата - слон.
След този пост започвам подготовка на жалба до ГПРБ срещу Вашите действия, както и необходимите съдебни процедури, за да се защитя от Вашите публични обиди към мен.
Препоръчвам Ви да си намерите добър адвокат.
------------------------------
Струва ми се, че темата тук е друга, а не е скромната ми персона ...
Не съм още прочел отговор на проблемите, формулирани в първия ми пост.
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: Какво мислите за кор. шах?

Postby Simeon Vinchev on Sun Feb 19, 2012 12:00 pm

Г-н Куртенков,

думата адекватно е намерила трайно място в речника Ви.Интересно защо?Дотук обвинявате само Вие.Всички имат право на мнение.Слава богу различно от Вашето.Заплахите Ви са смешни.Но все някой трябва да защити тази федерация от гнусните Ви клевети.Нека съм аз.Как на Вас всичко навсякъде Ви пречи.От една година играете активно и вече съдите наред.И то хора който играят абсолютно безкористно и без никакви цели.Ако не сте схванали засега пари НЯМА поне засега.Г-н Маринов прави каквото е по силите му, но засега няма пари.Така,че хайде стига глупости.Проблем има само в главата Ви.

С уважение:Симеон Винчев
Last edited by Simeon Vinchev on Sun Feb 19, 2012 12:23 pm, edited 1 time in total.
Simeon Vinchev
Кон
 
Posts: 25
Joined: Sun Feb 19, 2012 9:27 am

Re: Какво мислите за кор. шах?

Postby Nikola on Sun Feb 19, 2012 12:03 pm

Договарянето на резултати е в нарушение на етичния кодекс на БФКШ, докато консултирането на играчи не е. Поне аз не виждам такава клауза. Има една разтеглива точка, в която се говори за "опити за измама по време на състезания - с насилие, заплахи или други".

Вижте целия текст:

5.4. Нарушения от състезателите :
5.4.1 Опити за измама по време на състезания - с насилие, заплахи или други .
5.4.2 Оферти, или опити да се предлагат или приемат възнаграждения или подкуп с цел да се повлияе на резултат от състезание. Предварително уговаряне на резултати.
5.4.3 Напускане на състезание без основателна причина .
5.4.4. Съзнателно и умишлено нарушаване на регламент на състезание.
5.4.5. Отправяне на обвинения към други играчи, длъжностни лица и други, ангажирани с провеждането на състезанието. Всички протести трябва да бъдат отнесени директно към съдията на турнира.
5.4.6. Разпространяване на слухове преди, по време или след състезанието, както и без да са свързани с конкретно състезание, които са от естество да се отразят на общата атмосфера на състезанието, на неговата обществена оценка и на отделните участници и да породят съмнение в спортсменския характер на състезанието, както и да са повлияят негативно на репутацията на кореспондентния шах в обществото;


Тези "други" от т. 5.4.1 какво би трябвало да означават, не знам. Може би, трябва да се види рефернтно в уставите на други организации дали има някаква конкретизация, но при такава неопределена дефиниция консултирането на играчи по време на състезание не може да се третира като нарушение. В какво е измамата? Че ходът не е измислен от играча, чието име е записано в турнира? Тогава трябва да се изключи и всякакъв вид консултиране, в това число и с компютър, защото много често ходовете ги "измисля" той. Тук стои под въпрос не кой "мести", а кой взима решенията. Аз съм "за" да има ясни дефинции и правила, но когато такива няма, съм против да се хвърля кал по хората.

И така, според мен, цялата разправия за това кой зад кое има играел е загуба на време и е напълно безплодна. Няма какво да намесваме съпруги, дъщери и т.н. Особено когато става дума за семейства, където хората живеят заедно, обсъждат и си помагат.
Шахматни опити - http://chess.logos-bg.net
В дебюта играй като по книга, в мителшпила - като магьосник, в ендшпила - като машина, Рудолф Шпилман
Видиш ли добър ход, огледай се за по-добър, Емануел Ласкер
User avatar
Nikola
Цар
 
Posts: 495
Joined: Thu Mar 06, 2008 10:56 pm

Re: Какво мислите за кор. шах?

Postby Zlatin on Sun Feb 19, 2012 12:07 pm

Аз играя 11-та година - АБСОЛЮТНО И САМО ЗА УДОВОЛСТВИЕ !
Пари в кореспондентния шах досега НЯМА.
Представям си какво ще стане ако дойде някой лев отнякъде!?
Какво ще стане... Явно някои хора имат много свободно време и много комплекси за избиване и пишат романи тук...
Zlatin
Кон
 
Posts: 28
Joined: Thu Jan 07, 2010 9:29 pm

Re: Какво мислите за кор. шах?

Postby MilenPetrov on Sun Feb 19, 2012 1:41 pm

Г-н Куртенков,
преди да правиш някакви генерални заключения няма да е зле да проучиш първо фактите.
Г-жа Кремена Маринова играе кор. шах от много години... Искаш да кажеш че Симеон е играл всички нейни партии?
Второ: в този отбор тя се включи в последния момент и то не можеш да познаеш на чие място.... на моето. И след като признах това... дали аз не играя вместо нея?! :D
Този отбор имаше ясни и конкретни цели много преди да се появят Спартак, Рокада, Тракия и не знам още кои. Просто така се стекоха обстоятелствата че поради моя свръх-заетост аз отказах да започна участие, както и отказах да участвам в няколко турнира, които ми бяха предложени (вкл. и националния отбор).
И аз нямам ФИДЕ ЕЛО, имам някакъв смешен национален рейтинг - и аз ли съм някой който никой не ме знае? А Вие знаете ли с кой въобще играете когато играете кореспондентен шах? Кой стои зад името Иван Иванов например... дали това не е някой ГМ, ИМ или...
Да Ви припомня ли че дори и за един от световните шампиони (предположете сам кой) по кореспондентен шах имаше сериозни съмнения, че зад него стои много известен ГМ (отново сам предположете кой).
Така, че смятам че нападки от този сорт са абсолютно неуместни и вместо да се занимаваме с интриги, нека малко се вземем в ръце.
А сега чакам да ми отговорите кой е световния шампион и кой е ГМ-то и от там нататък може да почнем да си говорим за кореспондентен шах.
С Уважение
Милен Петров
FIDE IA
MilenPetrov
Топ
 
Posts: 123
Joined: Wed May 20, 2009 4:25 pm

Re: Какво мислите за кор. шах?

Postby MilenPetrov on Sun Feb 19, 2012 1:52 pm

Извинявам се за многословието, но
не се сдържам да не дам пример как една шахматна фамилия срещу която имах честта да изиграя две партии с разменени цветове ми игра едно и също. Няма да давам имена, който иска ще намери партиите.
А освен това г-н Куртенков... защо нападате само кореспондентните шахматни фамилии. Нима БФШ не се владее от една друга шахматна фамилия? Ние поне играем само шах, а там и бизнес се прави.
Някакъв коментар????
MilenPetrov
Топ
 
Posts: 123
Joined: Wed May 20, 2009 4:25 pm

Re: Какво мислите за кор. шах?

Postby atakurt on Mon Feb 20, 2012 8:48 am

MilenPetrov wrote:Г-н Куртенков,
преди да правиш някакви генерални заключения няма да е зле да проучиш първо фактите.
Г-жа Кремена Маринова играе кор. шах от много години... Искаш да кажеш че Симеон е играл всички нейни партии?
Второ: в този отбор тя се включи в последния момент и то не можеш да познаеш на чие място.... на моето. И след като признах това... дали аз не играя вместо нея?! :D
Този отбор имаше ясни и конкретни цели много преди да се появят Спартак, Рокада, Тракия и не знам още кои. Просто така се стекоха обстоятелствата че поради моя свръх-заетост аз отказах да започна участие, както и отказах да участвам в няколко турнира, които ми бяха предложени (вкл. и националния отбор).
И аз нямам ФИДЕ ЕЛО, имам някакъв смешен национален рейтинг - и аз ли съм някой който никой не ме знае? А Вие знаете ли с кой въобще играете когато играете кореспондентен шах? Кой стои зад името Иван Иванов например... дали това не е някой ГМ, ИМ или...
Да Ви припомня ли че дори и за един от световните шампиони (предположете сам кой) по кореспондентен шах имаше сериозни съмнения, че зад него стои много известен ГМ (отново сам предположете кой).
Така, че смятам че нападки от този сорт са абсолютно неуместни и вместо да се занимаваме с интриги, нека малко се вземем в ръце.
А сега чакам да ми отговорите кой е световния шампион и кой е ГМ-то и от там нататък може да почнем да си говорим за кореспондентен шах.
С Уважение
Милен Петров
FIDE IA

MilenPetrov wrote:Извинявам се за многословието, но
не се сдържам да не дам пример как една шахматна фамилия срещу която имах честта да изиграя две партии с разменени цветове ми игра едно и също. Няма да давам имена, който иска ще намери партиите.
А освен това г-н Куртенков... защо нападате само кореспондентните шахматни фамилии. Нима БФШ не се владее от една друга шахматна фамилия? Ние поне играем само шах, а там и бизнес се прави.
Някакъв коментар????


Привет, г-н Петров!
Изразявайки съжаление за начина, по който комуникирате, ще бъда конкретен и с факти:
1. Вие абдикирахте от борбата срещу негативните изяви в практическия шах, а аз останах - даже се кандидатирах за президент на БФШ с всичките неприятни последици, добреизвестни Вам. Затова не мисля, че оценката Ви за това какво става в практическия шахмат е достатъчно обективна.
2. Не атакувам никого и никога. Не съм безгрешен, а Той не ми дава право да хвърля камък някому. Само посочвам проблемите в КШ, съгласно темата. Обратно - на проблемите не ми се отговори, а се започнаха лични нападки, включая даже и сина ми.
3. Моля да не ми приписвате думи, които не съм изрекъл. Не коментирам всички партии на г-жа Маринова, а само партиите ѝ в последното ДОП. Явно е, че почти всички г-да тук - Антонов, Винчев, Петров сте свързани с тима на "Кресим" и коментарите Ви за Вашата съотборничка са субективни.
4. Директните Ви нападки срещу "Спартак" са странни, неверни и некоректни, с което умишлено заблуждавате четящите този сайт. За доказателство привеждам няколко линка на МП на РБ и на МФВС на РБ:
ДАТАТА НА СЪЗДАВАНЕ НА "КРЕСИМ" Е 12.09.11 - http://www.justice.government.bg/ngo/co ... x?ID=10592
ДАТАТА НА СЪЗДАВАНЕ НА "СПАРТАК" Е 20.06.10 - http://www.justice.government.bg/ngo/co ... px?ID=9358
ДАТАТА НА ПРИЕМАНЕ НА "КРЕСИМ" В БФКШ Е 05.11.11 - http://mpes.government.bg/Pages/Registe ... px?ID=4632
ДАТАТА НА ПРИЕМАНЕ НА "СПАРТАК" В БФКШ Е 28.07.11 - http://mpes.government.bg/Pages/Registe ... px?ID=4655
Затова и твърдението Ви:
MilenPetrov wrote:Г-н Куртенков,
преди да правиш някакви генерални заключения няма да е зле да проучиш първо фактите....
Този отбор имаше ясни и конкретни цели много преди да се появят Спартак, Рокада, Тракия и не знам още кои...

говори, че преди да правите някакви генерални заключения няма да е зле да проучите първо фактите.
В добавка ще посоча и имената на двата отбора - СПАРТАК е общоизвестна личност и се знае за какво се е борил и как е бил убит.
Другият тим е "КРЕСИМ" или КРЕмена и СИмеон Маринови, т. е. - отбор, възвеличаващ част от членовете си (Кремена Маринова и съпругът ѝ Симеон Винчев, пишещ тук). Коментарът е излишен ...

Завършвам с неприятния въпрос към Вас и към БФКШ (в първия си пост тук написах, че имам още десетина остри въпроса):
КАК Е ДОПУСНАТ ДО УЧАСТИЕ В ДОП (започващо на 01.11.2011 г.) ОТБОРЪТ НА "КРЕСИМ", СЛЕД КАТО Е ПРИЕТ ЗА ЧЛЕН НА БФКШ (с председател г-н П. Маринов - http://mpes.government.bg/Pages/Registe ... aspx?ID=98 ) НА 05.11.2011 Г.?

С Уважение:
мм Ат. Куртенков

--------------------------------------------------------------

Добър ден, г-н Винчев,
Саркастичните Ви подмятания за интелектуалния ми уровен са нелепи. Айкюто ми е 164 (за което съжалявам, защото виждам нещата много преди останалите хора и мисля прекалено дълбоко, а това е пречка във "Вашите" среди).
Ако случайно, ама съвсем случайно, сте чуваали бееегло за "МЕНСА", то знайте, че съм председател на единствената официално призната от МП на РБ организация "МЕНСА" в БГ - http://www.justice.government.bg/ngo/co ... px?ID=9352
С Уважение към играта "кореспондентен шах":
Ат. Куртенков
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: Какво мислите за кор. шах?

Postby atakurt on Mon Feb 20, 2012 1:02 pm

Zlatin wrote:Аз играя 11-та година - АБСОЛЮТНО И САМО ЗА УДОВОЛСТВИЕ !
Пари в кореспондентния шах досега НЯМА.
Представям си какво ще стане ако дойде някой лев отнякъде!?
Какво ще стане... Явно някои хора имат много свободно време и много комплекси за избиване и пишат романи тук...

Г-н Стоянов, пари има и много добре го знаете. Даже имам имейл от Вас, в който писмено ми заявявате, че има пари и трябва да дам отчет с цел получаване на тези пари!
Така че да не ми кажете сега, че не сте знаели за тези пари? Или че "ей сега разбрах, ама преди малко не знаех"? :) :) :)
КЪДЕ КАЗВАТЕ ИСТИНАТА - ТУК, ВЪВ ФОРУМА (ЧЕ НЯМА ПАРИ) ИЛИ ПО ИМЕЙЛА (ЧЕ ИМА ПАРИ)?
А "комплексите" и "романите" ги оставям на съвестта Ви. Аз работя с факти и цитати, а не с обиди и лъжи!
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: Какво мислите за кор. шах?

Postby MilenPetrov on Mon Feb 20, 2012 5:15 pm

Бих желал да не влизам в подробности, но все пак искам да изясня моите позиции и принципи:
1. Вие абдикирахте от борбата срещу негативните изяви в практическия шах, а аз останах - даже се кандидатирах за президент на БФШ с всичките неприятни последици, добреизвестни Вам. Затова не мисля, че оценката Ви за това какво става в практическия шахмат е достатъчно обективна.

Това си е лично мое решение и аз съм заявил публично кога и при какви условия бих продължил да се занимавам с това. Като гледам няма никакво развитие по темата и аз нямам намерение да губя време и нерви. Имам си доста по-интересни занимания. Така, нека да не ровим кокалите - каквото съм имал да кажа съм го казал, но няма никакъв резултат. Когато видя някакво развитие там бих се върнал отново и обещавам, че пак ще Ви бия всички както когато за последен път бях избран в СК с 36/38 гласа.
3. Моля да не ми приписвате думи, които не съм изрекъл. Не коментирам всички партии на г-жа Маринова, а само партиите ѝ в последното ДОП. Явно е, че почти всички г-да тук - Антонов, Винчев, Петров сте свързани с тима на "Кресим" и коментарите Ви за Вашата съотборничка са субективни.

Както вече писах, аз щях да бъда част от този отбор и това беше планирано доста преди създаването на СПАРТАК. Ако погледнеш предното ДОП ще видиш че ядрото на състава е същото. За съжаление аз се отказах от участие месец или дори по-малко пред началото на ДОП. А ако клуба не се казваще Кресим щеше да е казва Абритус - Разград или пък Хармония. За нас просто беше въпрос на избор дали ще има нов клуб или ще играем за регистриран такъв. Но ядрото на отбора беше ясно.

Относно името на клуба - всеки има право да си избира име, стига то да отговаря на изискваниятя на закона. Живеем в демократично общество и никой не може да определя избора на другите. Нима имаш претенции към имената и на моите фирми, които са свързани с моите възгледи, чувства и т.н.?!
Относно допускането до участие в ДОП - след като има излязло съдебно решение и има процедура по вписване в състава на федерацията не виждам някакви пречки.

Аз не смятам повече да си губя времето в безмислени спорове и нападки. Като гледам накъде отиват нещата, съм на път да се откажа и от кор. шах в БГ и да продължа да си играя само за отбора в ICCF шампионската лига и да се наслаждавам на играта и приятелската атмосфера. А защо не и просто да премина в друга федерация...

Желая успех на всички!
MilenPetrov
Топ
 
Posts: 123
Joined: Wed May 20, 2009 4:25 pm

PreviousNext

Return to Кореспондентен шах

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest