Програма на Петьо Маринов - кандидат за президент на БФКШ

Форум на Българските кореспондентни шахматисти

Moderator: Petyo Marinov

by Advertising on Fri Aug 10, 2012 11:33 pm

Advertising
 

Програма на Петьо Маринов - кандидат за президент на БФКШ

Postby atakurt on Fri Aug 10, 2012 11:33 pm

Програма за развитие на българският кореспондентен шахмат 2012-2015 г.

Петьо Маринов

През следващите години българският кореспондентен шахмат трябва да продължи своето възходящо движение.За целта е нужно , за успеха на нашите цели да бъдат привлечени максимален брой трезвомислещи хора ,които имат желание доброволно да работят за каузата на кореспондентният шахмат. През изминалите години бяха постигнати много важни и ключови успехи – учредяване на БФКШ , конгрес на ИКЧФ в България , Финансиране на БФКШ и шахматните клубове от Министерството на спортта.Неща, които бяха немислими в близкото минало. Но всички тези успехи са в историята. Основните приоритети пред новият УС трябва да бъдат от една страна подпомагане на шахматните клубове и деятели и от друга, увеличаване на членската маса на кореспондентните шахматисти с предлагането на кореспондентният шах по атрактивен начин.

Връзки със спортните клубове

1. Провеждане на ежегодни работни съвещания по области за запознаване на

място с проблемите на клубовете по кореспондентен шахмат и предприемане на конкретни мерки за тяхното решаване;

2. Подпомагане на шахматните клубове при кандидатстването им по

оперативни програми на отделни Министерства и Европейския съюз; МФВС вече определи работата по проекти като основен източник за финансиране на спорта. Всеки клуб трябва да се преориентира към тази дейност, защото такава е вече държавната политика.

3. Обсъждане с представители на Шахматните клубове всички идеи (които

могат да възникнат) за промени в системите на държавните първенства и другите

нормативни документи, които ще приема ОС на БФКШ през годините.

4. Гласност и публичност при разрешаването на всички шахматни въпроси.

Заседанията и дневният ред за редовните заседания на УС ще бъдат публикувани на сайта поне 2 седмици преди самото заседание .Така всеки председател на клуб ще има право по имейл да постави една седмица преди заседанието на УС на БФКШ проблемите, които го вълнуват, като предложи адекватното им разрешаване. Самото заседание на УС ще се провежда онлайн – по скайп, като заинтересованите председатели на клубове могат да присъстват на него и да

дискутират по дневния ред. Така ще бъдат удовлетворени интересите на всички,

стига те да се възприемат от останалите клубове като адекватни.

Популяризиране и съхранение на историята на кореспондентният шахмат

1. Да се създаде комисия, която да се занимава със систематизирането и

изучаването на шахматната ни история;

2. Да продължи допълването на шахматната база с партиите играни на финалите за индивидуално и отборно първенство и с избрани партии на шахматисти с принос към българския кореспондентен шахмат;

3. Да се насърчават и поощряват всички автори, които искат да напишат книги,

брошури, статии и др. свързани с нашето шахматно минало, или свои шахматни

мемоари. Федерацията да подпомогне максимално тяхното отпечатване и разпространение.

4.Да продължи издаването на списание Кореспондентен шах в електронен вариант

5. Да започне подготовката на „Златна книга на българския кореспондентен шахмат”, в която да има раздели за: най-заслужилите състезатели, деятели, съдии и организатори; най-добрите партии играни от българските кореспондентни шахматисти през години и т.н.

6.Популяризиране на кореспондентният шахмат с атрактивни

дейности, привличане на любители, шахматни шоу-програми и други.

Развитие на шахматните контакти с ИКЧФ и други шахматни федерации

1.Организиране и провеждане на приятелски срещи с водещи световни сили в кореспондентният шахмат.

2.Участие на български деятели на конгресите на ИКЧФ

3.Да се разгледа и коментира с представителни държавни органи възможността България да бъде домакин отново на конгрес на ИКЧФ

Подобряване на дейността на БФКШ

1.Да бъде назначен на обществени разноски, пиар на БФКШ, който да поддържа системни контакти с медиите.

2. да се активизира дейността на екипа поддържащ интернет страницата на

федерацията, като ежеседмично се дава информация за участието на български кореспондентни шахматисти в големи международни прояви.

3. Да бъде назначен нов счетоводен екип, при оптимални разходи за нарасналите нужди на федерацията.

4. Да се направи ново мотивирано предложение до Министерството на

спортта за по-активно финансово подпомагане на БФКШ и спортните клубове

5. Да се подготви и подпише споразумение с Националното сдружение на

общините в Република България (НСОРБ) за привличане на максимален брой кметове и

председатели на общински съвети към шахматната кауза, за подпомагане шахматната

дейност по кореспондентен шах на местните клубове.

6. Кореспондентният шахмат да се превърне в привлекателен и търсен продукт.

7.Да се приемат система от мерки за превенция и наказание на некоректни състезатели и за участие под чужди имена в турнири от вътрешният и външен календар.

ІХ. Стимулиране на шахматисти, треньори, деятели и шахматни клубове

1. УС на БФКШ да организира съревнование между шахматните клубове за

най-активна и целенасочена шахматна дейност, подпомагаща развитието на кореспондентният шахмат в страната. За целта да бъдат разработени критерии за оценка. Ежегодно да се обявява класиране, като най-добрите бъдат допълнително награждавани;

2. Ежегодно да се организира среща с най-добрите състезатели, треньори и деятели, на която УС на БФКШахмат да връчва свои специално изработени за целта отличия.

Екипа на Петьо Маринов включва : вицепрезидент Георги Сапунджиев и секретар Александър Парушев.
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

by Advertising on Sat Aug 11, 2012 10:42 am

Advertising
 

Re: Програма на Петьо Маринов - кандидат за президент на БФКШ

Postby Nikola on Sat Aug 11, 2012 10:42 am

Програмите и на двамата кандидати си поставят сходни цели и при всички положения една такава конкуренция ще бъде нещо добро за кореспондентния ни шах.
Шахматни опити - http://chess.logos-bg.net
В дебюта играй като по книга, в мителшпила - като магьосник, в ендшпила - като машина, Рудолф Шпилман
Видиш ли добър ход, огледай се за по-добър, Емануел Ласкер
User avatar
Nikola
Цар
 
Posts: 495
Joined: Thu Mar 06, 2008 10:56 pm

by Advertising on Sat Aug 11, 2012 1:30 pm

Advertising
 

Re: Програма на Петьо Маринов - кандидат за президент на БФКШ

Postby atakurt on Sat Aug 11, 2012 1:30 pm

Nikola wrote:Програмите и на двамата кандидати си поставят сходни цели и при всички положения една такава конкуренция ще бъде нещо добро за кореспондентния ни шах.

Много правилно!
Освен това, и личностите, предлагани и от двамата кандидати, са качествени (освен субективните ми опасения спрямо шахматните способности на г-н Винчев, съпруг на една много силна и известна в цял свят наша вицеолимпийска шампионка по кореспондентен шахмат).
Специално г-н Карапчански считам за играча, дал най-много на родния кореспондентен шахмат в областта на практиката. Ако бях президент на БФКШ, то задължително щях да го предложа за "заслужил майстор".
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: Програма на Петьо Маринов - кандидат за президент на БФКШ

Postby Simeon Vinchev on Sun Aug 12, 2012 8:51 am

Изпитвам огромно уважение към личността Петъо Маринов, но идеите които има Гм Николай Нинов, огромната му шахматна сила и в най-голяма степен изключителната му коректност и човешки качества ме накараха да приема поканата му и да стана част от екипа с които има намерение да работи.
Хората на които се доверява г-н Маринов са от десетилетия в УС първо на съюза после и на федерацията, помогнали са много, но всички които са вътре в нещата много добре знаят , че времето им е безвъзвратно изтекло.
Уважавам г-н Куртенков , той може да се съмнява във всичко.Аз лично знам какво съм постигнал в кореспондентния шах.Хората също.Имам огромни съмнения , че г-н Куртенков, все още бърка двете федерации.Г-н Куртенков това е кореспондентен шах.Тук аз съм доста по-напред с материала от Вас.В практическия шах нещата са точно обратното.Изпитвам огромно уважение към постиженията Ви там и това, че винаги имате свое мнение.Не искам да влизам в никакви спорове с Вас.Това си е чиста загуба на време.Имате право на мнение, но Ви моля без лични нападки.Аз не си ги позволявам и Ви моля за същото.
Simeon Vinchev
Кон
 
Posts: 25
Joined: Sun Feb 19, 2012 9:27 am

Re: Програма на Петьо Маринов - кандидат за президент на БФКШ

Postby atakurt on Sun Aug 12, 2012 4:16 pm

Simeon Vinchev wrote:Г-н Куртенков това е кореспондентен шах.Тук аз съм доста по-напред с материала от Вас.

Уважаеми г-н Винчев, смятам, че тук грешите.
Първото доказателство е фактът, че в последното ДИП за мъже по кореспондентен шахмат аз съм доста по-напред от Вас.
Второто е фактът, че съм доста по-напред от Вас и в последното ДОП по кореспондентен шахмат.
Третото доказателство е фактът, че в националния ни отбор срещу Франция съм на шеста дъска, докато Вие сте на 13-а дъска. Нещо повече - Вие направихте 1:1 там, докато аз имам едно реми с добри шансове за печалба във втората ми партия.
ЗАТОВА И ОФИЦИАЛНО ПРЕТЕНДИРАМ ДА СЪМ НА ПО-ПРЕДНА ДЪСКА ОТ ВАС В НАЦИОНАЛНИЯ ОТБОР!
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: Програма на Петьо Маринов - кандидат за президент на БФКШ

Postby Simeon Vinchev on Sun Aug 12, 2012 5:03 pm

Г-н Куртенков,

никога не съм играл в индивидуален турнир с вас.Радвам се на началните Ви успехи.Дано успеете да победите в мача с Франция.
В крайна сметка хората знаят и могат да преценят.
Аз имам 10,5 от 14 в полуфинал на Олимпиада.Шампион съм на България отборно.Имам медал от доста силен индивидуален финал.
Това е последния път когато се занимавам с Вас в този форум.
Пожелавам Ви да успеете да постигнете в кореспондентния шах всичко това.
С огромно уважение към Вашия единствен и неповторим гений.
Ваш приятел
Simeon Vinchev
Кон
 
Posts: 25
Joined: Sun Feb 19, 2012 9:27 am

Re: Програма на Петьо Маринов - кандидат за президент на БФКШ

Postby MilenPetrov on Sun Aug 12, 2012 9:39 pm

http://corrchessbg.com/Novini/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%B5%D1%82%D1%8C%D0%BE-%D0%BC%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%B2-%D0%B8-%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D0%B9-%D0%BD%D0%B8/
Бих желал официално да попитам защо програмата на сегашния президент на федерацията е публикувана в около 2-3 пъти по-голям шрифт от тази на опонента му.
Както и защо кандидатурата на ГМ Николай Нинов не е в отделен пост заедно с програмата му, а не сместена някъде в дъното с едва забележими букви?

Има ли някой от господата управляващи тази федерация, който може да ми отговори?
MilenPetrov
Топ
 
Posts: 123
Joined: Wed May 20, 2009 4:25 pm

Re: Програма на Петьо Маринов - кандидат за президент на БФКШ

Postby MilenPetrov on Sun Aug 12, 2012 11:41 pm

Някой ще ми отговори ли на въпроса???
Или всички ще се направят на луди и нечули???
MilenPetrov
Топ
 
Posts: 123
Joined: Wed May 20, 2009 4:25 pm

Re: Програма на Петьо Маринов - кандидат за президент на БФКШ

Postby MilenPetrov on Tue Aug 14, 2012 7:25 pm

Явно никой няма да се нагърби с отговорността да разясни това, което се случва. Г-н Куртенков, вземете отношение моля!
Или не Ви устройва въпроса който зададох
MilenPetrov
Топ
 
Posts: 123
Joined: Wed May 20, 2009 4:25 pm


Return to Кореспондентен шах

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest