Вреди ли Златин Стоянов на кореспондентния шах в България?

Форум на Българските кореспондентни шахматисти

Moderator: Petyo Marinov

by Advertising on Mon Sep 03, 2012 2:35 pm

Advertising
 

Вреди ли Златин Стоянов на кореспондентния шах в България?

Postby atakurt on Mon Sep 03, 2012 2:35 pm

Моят отговор е "ДА!", защото публикува следните си думи, с които сложи края на всички надежди за успех на родния кореспондентен шахмат:

Zlatin wrote:Куртенков вреди на кореспондентния шах в България, защото:

1. Това което прави той е оплюваща, а не полезна, градивна критика. Раздела е пълен с темите му доказващи това. Представям си какво ще научи някой, който се е поинтересувал от кореспондентния шах и е влязъл тук. Ето например последните глупости за разни групировки и т.н. Нима това не е задраскване на труда на десетки медалисти от турнирите ни. Защото всеки един медал е постигнат с голям труд, саможертва, време, пари и т.н. Затова казах, че това е непознаване на материята (а не да вмъква думите ми в друг контекст).

2. Хилядите имейли, които разпрати преди ОС с неприложими идеи и предложения. Доказателство за несъстоятелността им е , че никой не пожела да го изслуша на ОС и залата много бързо се изпразни. Давам само един пример - сложната схема за вътрешните състезания. Две години работих по настоящият спортен календар. И мога да кажа, че е абсолютно адекватно направен. Турнирите се състояха безпроблемно и състезателите бяха улеснени максимално - и с планирането и с играта. Този спортен календар коства на УС едно изключително натоварено събрание, доколкото разбрах цял един ден и до късно през нощта. Като за хора, които работят без една стотинка или граждански договор... меко казано похвално. И сега някой се изплюва на труда им и казва вижте колко съм велик аз и идеите ми.

3. Куртенков критикува и определянето на съставите за Националните отбори. Като подтекста е, че той иска да се намести в тях. Предизвиква най-добрите на двубои. Т.е. има се за много силен кореспондентен играч. Обаче ние как да разберем, че е така. Къде да видим резултати, доказващи това? Не е ли редно първо да се докаже и после да иска...!? ( риторичен въпрос)

4. На всичкото отгоре Куртенков няма достойнството да се предаде срещу мен във Финал 46, след като вече позицията ни вече е с 5 фигури - т.е. в сила са таблиците на Налимов и загубата му е ясна. Щял да доказва нещо на някой. Всъщност ще докаже, че не умее да губи и никога няма да се нареди до авторитетните играчи така.

5. По спорен въпрос от вътрешен турнир Куртенков прескача нашият уважаван IA Сапуджиев и се отнася чак да ICCF. С което естествено изпадаме в неловката и жалка ситуация те да ни обясняват очевидните неща - че това си е наша вътрешна работа, защото турнира е вътрешен. По-лоша атестация за Бг кор. шаха здраве му кажи. С това задрасква няколко годишния труд на Петьо Маринов.

6. Това за нашият отбор Темп - Сливен въобще няма да го коментирам:
viewtopic.php?f=42&t=1120
Само ще спомена, че и на последното ОС, както и предходните няколко години, ние бяхме най-често сред призьорите и в индивидуалните турнири. Което доказва, че сме хомогенен отбор и успехите ни са резонни. Всичко това постигнато в условия на жестока конкуренция.

И всички тези твърдения идват от ОГРОМНИЯТ опит на Куртенков от ... 1 ГОДИНА в кореспондентния шах.


Вижте сами как консултираният от мен Благовест Вакрилов размаза г-н Златин Стоянов:
http://bccf.webchess.eu/pgnviewer/view_ ... 92E2C1E145

Още на двадесетия ход г-н Златин Стоянов бе тотално и форсирано загубен, като само влачеше партията.

И ТАКИВА ХОРА СЕ ОПИТВАТ ДА МЕ ПОУЧАВАТ ЗА ШАХА???
И ПУБЛИЧНО ДА ПИШАТ ГАДОСТИ ЗА ШАХМАТНАТА МИ СИЛА???
И ДА УПРАВЛЯВАТ БЪЛГАРСКИЯ КОРЕСПОНДЕНТЕН ШАХ???

... да Ви имам ръководството, г-н Президент Петьо Маринов - тези хора са достойни за Вашия национален отбор ...[/quote]
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

by Advertising on Mon Sep 03, 2012 2:40 pm

Advertising
 

Re: Вреди ли Златин Стоянов на българския кореспондентен шах?

Postby Zlatin on Mon Sep 03, 2012 2:40 pm

Отново лъжа.
Жалко, че нашият сървър няма timestamps да се види дали съм бавил времето. Накрая играхме поне по 5-10 хода на ден. И толкова бавно играя, че... първи завърших турнира :)
Просто всеки си градира турнирите. Аз тези последните турнири ги използвах да проуча някои дебютни варианти. Защото реалното състезание е най-добрата тренировка. И ми помогнаха много в силните международни турнири, в които покрих 2 норми за IM и една норма за SIM.
Zlatin
Кон
 
Posts: 28
Joined: Thu Jan 07, 2010 9:29 pm

by Advertising on Mon Sep 03, 2012 2:47 pm

Advertising
 

Re: Вреди ли Златин Стоянов на българския кореспондентен шах?

Postby atakurt on Mon Sep 03, 2012 2:47 pm

Zlatin wrote:... ми помогнаха много в силните международни турнири, в които покрих 2 норми за IM и една норма за SIM.

Помогна ти това, че си шеф на турнирите в БФКШ и от теб зависи кой ще бъде включен в турнирите. А самовключването ти незаконно в ДИП по блиц доказа, че ти умееш да използваш това си властово положение в своя полза.
Затова и си успял да покриеш нормите, а не поради нещо друго.

НЯКОИ ШЕФОВЕ ЛАПАТ ПАРИ, А ДРУГИ ЛАПАТ ТУРНИРИ!
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: Вреди ли Златин Стоянов на кореспондентния шах в България?

Postby Zlatin on Mon Sep 03, 2012 2:57 pm

Май не схвана:
Всеки който е пожелал е бил включен в даден турнир. Естествено, че и аз имам право да играя. И аз съм част от кореспондентния ни шахмат.
А това, че е било след обявената дата не е болка за умиране. Дай боже повече мераклии.
А това, че не разграничаван вътрешните ни турнири от международните хич не говори добре за теб. Там всеки си плати по 120 лв. ( за Мемориал Попов по 200! ).
Zlatin
Кон
 
Posts: 28
Joined: Thu Jan 07, 2010 9:29 pm

Re: Вреди ли Златин Стоянов на кореспондентния шах в България?

Postby atakurt on Mon Sep 03, 2012 3:02 pm

Zlatin wrote:Май не схвана: ... А това, че е било след обявената дата не е болка за умиране.

Май ТИ не схвана, затова пак ще ти го обясня.

Има Наредба на БФКШ. Има неин отговорник за спазването ѝ спрямо ДИП по блиц. Този отговорник си ТИ.
ТИ нарушаваш Наредбата в своя полза и смяташ това за правилно.
Иначе казано - ти използваш служебното си положение в лична полза чрез закононарушение!
За такива неща в "белите" държави има оставки (и не - една!).

След това всеки редови шахматист ще си каже:
НОВОТО РЪКОВОДСТВО ОТ ЕКИПА НА ПЕТЬО МАРИНОВ МНОГО БЪРЗО ЗАПОЧНА ДА НАРУШАВА СОБСТВЕНИТЕ СИ НАРЕДБИ В СВОЯ ПОЛЗА И ДА СМЯТА ТОВА ЗА ПРАВИЛНО. И ТО - ПУБЛИЧНО!!
... а какво ли нарушава в своя полза непублично??? ...
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: Вреди ли Златин Стоянов на кореспондентния шах в България?

Postby Zlatin on Mon Sep 03, 2012 3:05 pm

Пак ти обяснявам:
http://corrchessbg.com/Novini/struktura/
и затова използвах закъснялото включване на Владимир, вече в качеството си на обикновен кор. играч, а не на отговорник за този турнир.
Zlatin
Кон
 
Posts: 28
Joined: Thu Jan 07, 2010 9:29 pm

Re: Вреди ли Златин Стоянов на кореспондентния шах в България?

Postby atakurt on Mon Sep 03, 2012 3:08 pm

Zlatin wrote:Пак ти обяснявам:
http://corrchessbg.com/Novini/struktura/
и затова използвах закъснялото включване на Владимир.

И пак ти го обяснявам - ИЗПОЛЗВАШ в своя полза!!!! Толкова ли не разбираш какво направи с тази си постъпка???

И отново ти задавам въпроса, на който упорито отбягваш да ми отговориш:
С КАКВО РЕШЕНИЕ НА УПРАВИТЕЛНИЯ СЪВЕТ СИ ОСВОБОДЕН КАТО ОТГОВОРНИК НА "ВЪТРЕШНИТЕ" ТУРНИРИ И СИ НАЗНАЧЕН ЗА ОТГОВОРНИК НА "ВЪНШНИТЕ" ТУРНИРИ?

По време на Общото събрание не се взе никакво такова решение!
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: Вреди ли Златин Стоянов на кореспондентния шах в България?

Postby Zlatin on Mon Sep 03, 2012 3:12 pm

Как да ти отговоря на този въпрос като не ми е в компетенцията.
Zlatin
Кон
 
Posts: 28
Joined: Thu Jan 07, 2010 9:29 pm

Re: Вреди ли Златин Стоянов на кореспондентния шах в България?

Postby atakurt on Mon Sep 03, 2012 3:16 pm

Zlatin wrote:Как да ти отговоря на този въпрос като не ми е в компетенцията.

хахахахаха!! Не било в компетенцията ти да кажеш как си станал отговорник!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Златине, ти за баламурници ли взимаш четящите този ти отговор???

1. Ако не си такъв отговорник, то защо се възвеличаваш за такъв??? И защо лъжеш???
2. Ако си такъв отгворник, то защо криеш начина, по който си станал??? Единственият отговор е, че Петьо Маринов те е сложил отговорник незаконно, БЕЗ решение на Управителния съвет!!!

Кое от двете е?
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: Вреди ли Златин Стоянов на кореспондентния шах в България?

Postby Zlatin on Mon Sep 03, 2012 3:22 pm

Щом съм сложен там значи който трябва е преценил, че съм за този пост.
Ако искаш обърни се към когото трябва да махнат лицето Стоянов и да слижат лицето Куртенков.
Zlatin
Кон
 
Posts: 28
Joined: Thu Jan 07, 2010 9:29 pm

Re: Вреди ли Златин Стоянов на кореспондентния шах в България?

Postby MilenPetrov on Mon Sep 03, 2012 3:56 pm

Олеле,
предлагам модератора на този форум просто да го затвори или закрие.
Не мисля, че това което се вижда тук е в полза на кореспондентния шах в БГ.
И без това сме 20-30 човека на кръст, а вече доста хора смятаме да се отказваме да играем вътрешни турнири.
Ще дойде време когато на финала ще играят 4-5 човека с фамилия Куртенков/а/ и още 2-3 останали ентусиаста. Повярвайте ми.
MilenPetrov
Топ
 
Posts: 123
Joined: Wed May 20, 2009 4:25 pm

Re: Вреди ли Златин Стоянов на кореспондентния шах в България?

Postby atakurt on Mon Sep 03, 2012 4:06 pm

Милене, напълно си прав за отлива от вътрешните турнири!
Причината е само една - безнадеждно остарялата и архаично-допотопна система на организацията им в България.
Това гони хората!

Що се касае до мен - аз казах какво трябва да се направи; казах и какво ще направя, ако не се приеме предложението ми.
Предложението ми не се прие.
Затова и осъществявам плана си - да докажа вредата от остарялата организация на вътрешните турнири. Това постигам чрез мултиплициране на недостатъците - прилагам груповки, алтернативен подход, мултилевъл маркетингова манипулация и други прийоми.

БФКШ има избор - да приеме предложението ми или да стане това, което ти, Милене, много правилно пишеш, че ще стане! Само се съмнявам, че ще има чак толкова много ентусиасти ...
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: Вреди ли Златин Стоянов на кореспондентния шах в България?

Postby MilenPetrov on Mon Sep 03, 2012 4:16 pm

БФКШ си има управителен съвет, който да решава какво и как да се проведе и какви са правилата. Това което те решат - това ще е. Те решават и кой за какво ще отговаря. Това са неща извън компетенциите на ОС и на клубовете. Затова в крайна сметка сте гласували и сте се доверили на тези хора.
С писания от такъв тип ти само спомагаш в момента отлива на поне още 3-4 човека и загубата на тяхната мотивация да участват във вътрешни турнири. А какво да кажем за малкото останали читатели на този форум които никога досега не са се докосвали до кор. шах? Какво биха си помислили те? И как би ги мотивирал да се занимават с кор. шах?
Не случайно преди около месец министър Нейков в едно свое интервю каза, че давали пари на вятъра за измислени федерации и такива фантоми между които спомена и БФКШ. Скоро може БФКШ да се превърне във федерация на сем. Куртенкови.
MilenPetrov
Топ
 
Posts: 123
Joined: Wed May 20, 2009 4:25 pm

Re: Вреди ли Златин Стоянов на кореспондентния шах в България?

Postby atakurt on Mon Sep 03, 2012 4:23 pm

Не виждам нищо лошо в това да победи истината!
Ако съм прав, защо ще е лошо да стане това, което казвам, че ще стане?
Ако не съм прав, защо нещата стават точно така, както казвам, че ще станат?

И обратното - ако УС на БФКШ греши, то нещата ще се влошат! А вина за това ще носи само и единствено този, който не се вслушва в думите ми - УС!
А, ако УС на БФКШ не греши, то тогава от какво се оплакваш, Милене? Явно се движим към цел, определена от БФКШ - закриването на КШ у нас!
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София


Return to Кореспондентен шах

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest