Мошеничествата на УС на БФКШ или защо нямаме успехи?

Тук се пише само от сериозни хора по сериозни теми

by Advertising on Tue Feb 05, 2013 8:32 pm

Advertising
 

Мошеничествата на УС на БФКШ или защо нямаме успехи?

Postby atakurt on Tue Feb 05, 2013 8:32 pm

Свръхабсурдно е в олимпийския състав на България по кореспондентен шах да има ТРИМА играчи с по-малък рейтинг от моя!
Аз съм шампион на България, а мошеничествата на УС на БФКШ надминаха и най-неочакваните!
Ей, вие, от управата!
Защо действате така?
Как определяте състава на олимпийския отбор?
Какви са критериите ви?
Затова нямаме силен кореспондентен шахмат у нас!

ОФИЦИАЛНО И ОТКРИТО ИСКАМ ОСТАВКИТЕ НА УПРАВИТЕЛНИЯ СЪВЕТ НА БФКШ ЗА ТОВА, ЧЕ НЕЗАКОННО НАНАСЯТ УЩЪРБ НА БЪЛГАРСКИЯ ШАХМАТ!
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

by Advertising on Wed Feb 06, 2013 2:48 pm

Advertising
 

Re: Мошеничествата на УС на БФКШ или защо нямаме успехи?

Postby MilenPetrov on Wed Feb 06, 2013 2:48 pm

Ще си позволя да ти отговоря, като не ангажирам абсолютно никой с моето лично мнение.
Отговорът е много прост - ЗАЩОТО НИКОЙ НЕ ИСКА БЪДЕ СЪОТБОРНИК С АТ.КУРТЕНКОВ в националния отбор.
Аз също. Защото ти просто не знаеш какво искаш и само хленчиш, мрънкаш и създаваш интриги.
Лично според мен ти нямаш място в това общество с този начин на поведение.
И за твое сведение ЕЛО-то няма нищо общо с отборната игра и силата на състезателите. Ако искаш имай ЕЛО 2900, no ще си останеш все същия и НИКОЙ няма да иска да бъде с теб в един отбор.
Затова ще продължиш да си мечтаеш за националния отбор, а аз ще продължавам да отказвам покани.
MilenPetrov
Топ
 
Posts: 123
Joined: Wed May 20, 2009 4:25 pm

by Advertising on Wed Feb 06, 2013 3:14 pm

Advertising
 

Re: Мошеничествата на УС на БФКШ или защо нямаме успехи?

Postby HeavyMetal on Wed Feb 06, 2013 3:14 pm

Не играя кореспондентен шах и дори не знам правилата. Но не си прав. Националният отбор не е клуб по интереси, нито ловна дружинка.В него би трябвало да играят най-силните за момента, независимо дали се понасят или не. Иначе следва як бой по кратуните по международните състезания, това вече го изпитахме в практическия шах, когато Данаилов набута там всичките си протежета и изключваше този или онзи по антипатия.
HeavyMetal
Топ
 
Posts: 128
Joined: Sun May 16, 2010 7:13 pm

Re: Мошеничествата на УС на БФКШ или защо нямаме успехи?

Postby MilenPetrov on Wed Feb 06, 2013 3:21 pm

Е това изказване вече ме разби :). След като смяташ че националните отбори не са клубове по интереси, отговори ми защо Васил Спасов не е в националния отбор на България???
А що се отнася за конкретния случай, аз лично не съм убеден че лицето Ат. Куртенков заслужава да играе в националния отбор. Та неговото ЕЛО е абсолютно нереално и насъбрано единствено и само от вътрешни турнири и то от много малък брой партии. Нека да изиграе 100+ партии и да е играл с поне 60% чужденци от тези партии и тогава вече можем да си говорим за сила и ЕЛО. Но да ми се пъне че има високо ЕЛО като в половината партии е играл с майка си, сина си, хората от клуба си и не знам си кви още знайни и незнайни роднини и воини- не е сериозно.
MilenPetrov
Топ
 
Posts: 123
Joined: Wed May 20, 2009 4:25 pm

Re: Мошеничествата на УС на БФКШ или защо нямаме успехи?

Postby HeavyMetal on Wed Feb 06, 2013 3:37 pm

MilenPetrov wrote:Е това изказване вече ме разби :). След като смяташ че националните отбори не са клубове по интереси, отговори ми защо Васил Спасов не е в националния отбор на България???
А що се отнася за конкретния случай, аз лично не съм убеден че лицето Ат. Куртенков заслужава да играе в националния отбор. Та неговото ЕЛО е абсолютно нереално и насъбрано единствено и само от вътрешни турнири и то от много малък брой партии. Нека да изиграе 100+ партии и да е играл с поне 60% чужденци от тези партии и тогава вече можем да си говорим за сила и ЕЛО. Но да ми се пъне че има високо ЕЛО като в половината партии е играл с майка си, сина си, хората от клуба си и не знам си кви още знайни и незнайни роднини и воини- не е сериозно.


Това вече не мога да го коментирам, не съм запознат с турнирните изяви на Куртенков. Ама съм чувал и за други, които играели семейно, те по-заслужили ли са да са националния отбор? И въобще има ли утвърден селекционер или всичко се решава на маса с ракийка и салатка?
HeavyMetal
Топ
 
Posts: 128
Joined: Sun May 16, 2010 7:13 pm

Re: Мошеничествата на УС на БФКШ или защо нямаме успехи?

Postby atakurt on Wed Feb 06, 2013 3:53 pm

Милене, аз съм настоящ държавен шампион по кореспондентен шахмат за мъже в три дисциплини - блиц, рапид и отборен класически.
Слабаците ги е страх от мен и затова правят мръсотии. Срамно е да не допускаш настоящия ТРИКРАТЕН шампион на България в олимпийския отбор, а да включваш ПОТАЙНО няколко по-слаби играча.
Този пост го пуснах с една единствена цел - да информирам обществеността за ситуацията. Не се оплаквам, защото не съм мрънкало.
НИКОГА НЕ УДРЯМ ПЪРВИ, НО НА УДАРА ОТГОВАРЯМ СТОКРАТНО!
Ако не се реагира на настоящия ми апел за справедливост, то ще тръгна по съответния ред и чрез съда ще нанеса сериозен финансов ущърб на БФКШ, а оттук - и отнемане на лиценза на БФКШ.
Не желая да се случи това, но предупреждавам всички какво става.
Когато стане (защото е неизбежно като смъртта), нека никой не обвинява мен.
Нещо повече - колективна вина отдавна няма и вината ще се носи персонално от всеки член на УС на БФКШ.
Ще информирам всички за серията си от действия и наблюдавайте случващото се, а то е - естествена законна самоотбрана в рамките на закона, осъществена от мен в отговор на незаконосъобразните действия на членовете на УС на БФКШ.
Има гражданско общество и всеки трябва да се бори за правата си.
Аз се боря и показвам на всички мнението си, без да се крия. Нося отговорност за действията си.
---------------------------------
Милене, ако сега смяташ, че съм мрънкало и т. н., и т. н., то когато след около година-две бъде отнет лицензът на БФКШ вследствие на моята самозащита, то няма ли пак да ме оплюеш, че заради мен е закрит кореспондентният шах в България като самостоятелен вид спорт?
Last edited by atakurt on Wed Feb 06, 2013 3:59 pm, edited 1 time in total.
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: Мошеничествата на УС на БФКШ или защо нямаме успехи?

Postby Zlatin on Wed Feb 06, 2013 3:56 pm

Нямах намерение да коментирам тук, защото един член на форума си ги изкривява нещата както си иска, като търси САМО И ЕДИНСТВЕНО конфликта, но:

1. Въпреки постоянното плюене в този форум от това лице, БФКШ си остава една отворена Федерация, която спазва основния принцип - Amici sumus. Всеки е добре дошъл в БФКШ.

2. Няма нищо скрито-покрито относно националните отбори. Има си ясен критерии за сформиране на отборите. Ето го (има го на сайта на БФКШ):
- 64. При определяне на състава на национален отбор или на състава на турнири извън Държавния календар националният селекционер поканва за участие всички български състезатели с рейтинг над 2350 последователно в низходящ ред на техния фиксиран ИКЧФ-рейтинг (при равенство – имащите по-високо звание) до запълване на състава на отбора или на турнира до определената за това квота.При незапълване на квотата селекционера има право да включи и състезатели с по-нисък рейтинг.УС одобрява предложението на националният селекционер.

3. Към момента на сформиране на тези отбори (края на 2012 г.) г-н Атанас Куртенков не отговаряше на този основен критерий, защото нямаше необходимия брой изиграни партии за да има Fixed рейтинг. Т.е. все още нямаше ЕЛО рейтинг на ICCF. Всичко това може да се провери на сървъра на ICCF. Къде е основанието да бъде включен в Националния отбор по кореспондентен шах?

4. За сведение - за късмет последните отбори ( за Олимпиадата и за Славянската купа) се оформиха от много сериозни и отдадени на КШ състезатели. Никола Антонов създаде за целта специален форум, където се коментира абсолютно всички партии. Също така той осигури и мощен сървър за анализи на ходовете. Естествено, за да не ни проучат нашите съперници тези раздели са закрити. Пък и не само заради противниците, а... (всеки ще се досети защо).

До тук всичко това е обективната истина. Казвам я защото виждам, че се зародиха неясноти в незапознатите с материята на КШ. Всички останали, които милеем и сме дали години на КШ в Бг сме меко казани възмутени и потресени от ПОМИЯТА, която излива едно единствено лице в/у БФКШ. Един човек, който не е дал нищо за развитието на КШ, а преследва лични интереси.

Сега субективното ми мнение:
Напълно съм съгласен с Милен Петров. Следващият цикъл онова лице ще има право да играе в Националния отбор по КШ. Но дали някой друг ще иска да е в един отбор с него. Сигурен съм, че тогава отбор просто няма да се сформира...
Доказателство е, че заради поразиите на това лице, вече имаме отбор отказал се от игра в ДОП. И друг отбор замразил за тази година членството си в БФКШ !!! Има ли смисъл да продължавам...
Zlatin
Кон
 
Posts: 28
Joined: Thu Jan 07, 2010 9:29 pm

Re: Мошеничествата на УС на БФКШ или защо нямаме успехи?

Postby atakurt on Wed Feb 06, 2013 4:03 pm

Zlatin wrote:Нямах намерение да коментирам тук, защото един член на форума си ги изкривява нещата както си иска, като търси САМО И ЕДИНСТВЕНО конфликта, но:

1. Въпреки постоянното плюене в този форум от това лице, БФКШ си остава една отворена Федерация, която спазва основния принцип - Amici sumus. Всеки е добре дошъл в БФКШ.

2. Няма нищо скрито-покрито относно националните отбори. Има си ясен критерии за сформиране на отборите. Ето го (има го на сайта на БФКШ):
- 64. При определяне на състава на национален отбор или на състава на турнири извън Държавния календар националният селекционер поканва за участие всички български състезатели с рейтинг над 2350 последователно в низходящ ред на техния фиксиран ИКЧФ-рейтинг (при равенство – имащите по-високо звание) до запълване на състава на отбора или на турнира до определената за това квота.При незапълване на квотата селекционера има право да включи и състезатели с по-нисък рейтинг.УС одобрява предложението на националният селекционер.

3. Към момента на сформиране на тези отбори (края на 2012 г.) г-н Атанас Куртенков не отговаряше на този основен критерий, защото нямаше необходимия брой изиграни партии за да има Fixed рейтинг. Т.е. все още нямаше ЕЛО рейтинг на ICCF. Всичко това може да се провери на сървъра на ICCF. Къде е основанието да бъде включен в Националния отбор по кореспондентен шах?

4. За сведение - за късмет последните отбори ( за Олимпиадата и за Славянската купа) се оформиха от много сериозни и отдадени на КШ състезатели. Никола Антонов създаде за целта специален форум, където се коментира абсолютно всички партии. Също така той осигури и мощен сървър за анализи на ходовете. Естествено, за да не ни проучат нашите съперници тези раздели са закрити. Пък и не само заради противниците, а... (всеки ще се досети защо).

До тук всичко това е обективната истина. Казвам я защото виждам, че се зародиха неясноти в незапознатите с материята на КШ. Всички останали, които милеем и сме дали години на КШ в Бг сме меко казани възмутени и потресени от ПОМИЯТА, която излива едно единствено лице в/у БФКШ. Един човек, който не е дал нищо за развитието на КШ, а преследва лични интереси.

Сега субективното ми мнение:
Напълно съм съгласен с Милен Петров. Следващият цикъл онова лице ще има право да играе в Националния отбор по КШ. Но дали някой друг ще иска да е в един отбор с него. Сигурен съм, че тогава отбор просто няма да се сформира...
Доказателство е, че заради поразиите на това лице, вече имаме отбор отказал се от игра в ДОП. И друг отбор замразил за тази година членството си в БФКШ !!! Има ли смисъл да продължавам...


Уважаеми г-н Стоянов, благодаря Ви за отговора. Преди да го анализирам, ще Ви помоля ТУК да посочите РЕШЕНИЕТО НА УС НА БФКШ, С КОЕТО Е ОДОБРЕНО ПРЕДЛОЖЕНИЕТО НА НАЦИОНАЛНИЯ СЕЛЕКЦИОНЕР, което цитирате. От коя дата и с кой протокол е взето? И откъде се вижда какъв точно състав е предложил той?
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: Мошеничествата на УС на БФКШ или защо нямаме успехи?

Postby MilenPetrov on Wed Feb 06, 2013 4:28 pm

Подкрепям напълно мението на Златин относно критериите и начина по който се сформират отборите. След като някой е натоварен със задачата да сформира националния отбор нормално е той да има възможност да покани персонално хора, които счита за необходимо, и естествено после да си носи отговорността.
На HeavyMetal ще отговоря по следния начин за да съм още по-убедителен:
Направих си труда да направя една малка статистика за Ат. Куртенков.
1) Той започва да играе в ICCF със своето ФИДЕ ЕЛО, както е по правилата 2420 - няма нищо лошо в това
2) Състезателят има общо 78 партии на сървъра на ICCF, от които 62 са срещу българи - показателно
3) от тези 78 партии има само 15 човека с ICCF звание - 13 IM i 2 SIM, като 9 IM са българи
4) последния официално публикуван рейтинг на Ат. Куртенков е 2366 базиран на само 47 партии от тези 78, с което всеки разбиращ поне малко от проста аритметика може да си направи извода че той не се увеличава, а намалява.
И колкото и да звучи нескромно въпреки моето ниско за стандартие на Куртенков ЕЛО ето и моята лична статистика:
1) Започвам от 1800
2) 136 партии на сървъра като само 40 от тях са с българи
3) 41 от 136 със звание - 2GM, 19 SIM, 19 IM, 1 LGM, от тях българи са 1LGM, 1 SIM и 3 IM
3) последен официално публикуван рейтинг - 2329.

Асега ако си селекционер си избери кой ще вземеш в националния?! За шампионските титли на Куртенков по блиц и рапид - не коментирам, щото това наистина няма нищо общо с кореспондентен шах. А за отборната шампионска титла - честито - дано да не е единствено и твоя заслугата - разбирай да си играл сам на 4 дъски.
MilenPetrov
Топ
 
Posts: 123
Joined: Wed May 20, 2009 4:25 pm

Re: Мошеничествата на УС на БФКШ или защо нямаме успехи?

Postby MilenPetrov on Wed Feb 06, 2013 4:35 pm

atakurt wrote:Милене, ако сега смяташ, че съм мрънкало и т. н., и т. н., то когато след около година-две бъде отнет лицензът на БФКШ вследствие на моята самозащита, то няма ли пак да ме оплюеш, че заради мен е закрит кореспондентният шах в България като самостоятелен вид спорт?


За разлика от теб аз не разчитам на този лиценз и не чакам пари или точки. Аз играя за удоволствие когато имам време и възможност, защото обичам играта и да си напъвам мозъка с някакви нови пъзели, различни от ежедневните ми задачи и проблеми. А дали ще има лиценз или не - аз съм последния човек на който му дреме. Сърбия да не би да има федерация - няма, те просто си играят и си плащат на ICFF за всяко участие и това е. Който иска и има желание - има начини как да го постигне, а който постоянно мрънка като тебе ще си седи в калта и все другите ще са му виновни.
MilenPetrov
Топ
 
Posts: 123
Joined: Wed May 20, 2009 4:25 pm

Re: Мошеничествата на УС на БФКШ или защо нямаме успехи?

Postby atakurt on Wed Feb 06, 2013 4:52 pm

MilenPetrov wrote:... който постоянно мрънка като тебе ще си седи в калта и все другите ще са му виновни.

Явно не знаеш - в момента водя няколко съдебни дела срещу БФКШ и действам срещу беззаконията на УС на БФКШ, като се очертава отнемане на лиценза на БФКШ. Освен това и активно печеля Държавни първенства.
Това са доказателства, че не си седя в калта, мрънкайки.
Това, че пиша тук не е мрънкане, а предупреждение към всички, че моите действия (в резултат на действията на БФКШ) неизбежно ще доведат до разпад на цялата ни система на кореспондентен шах. Аз не желая това и се надявам, че ще се съберем като разумни хора и ще намерим заедно решения на проблемите. Затова и пиша тук - да информирам хората за действията си.
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: Мошеничествата на УС на БФКШ или защо нямаме успехи?

Postby MilenPetrov on Wed Feb 06, 2013 4:58 pm

Щом те влече, явно не си падаш по градивните действия а дори напротив - разрушаваш всичко което не отговаря на личните ти интереси.
MilenPetrov
Топ
 
Posts: 123
Joined: Wed May 20, 2009 4:25 pm

Re: Мошеничествата на УС на БФКШ или защо нямаме успехи?

Postby atakurt on Wed Feb 06, 2013 5:02 pm

MilenPetrov wrote:Щом те влече, явно не си падаш по градивните действия а дори напротив - разрушаваш всичко което не отговаря на личните ти интереси.

Напротив, имам МНОГО имейли, изпратени до УС на БФКШ, с които предлагам серия от градивни решения на проблемите. Но нямам отговор на тях, а вместо това УС си играе на наказания срещу мен. Виж сам фактите - viewtopic.php?f=11&t=1176&p=14087#p14087
Просто като малки деца са! А уж са възрастни хора и членове на УС на БФКШ.
Според мен, малките деца не трябва да си играят с огъня, защото може да ги изгори! А с тях - и цялата къща ...
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: Мошеничествата на УС на БФКШ или защо нямаме успехи?

Postby MilenPetrov on Thu Feb 07, 2013 10:00 pm

Чета и гледам и не вярвам на очите и ушите си. Чудя се това ли е Атанас Куртенков който познавах или се лъжа. Явно не е.
След всичката тази помия, която се излива по адрес на този или онзи, този форум губи един от членовете си вече. Аз повече не смятам да си губя времето и нервите да чета поредните глупости и да отговарям на неадкватни хора.
Желая Ви успех
MilenPetrov
Топ
 
Posts: 123
Joined: Wed May 20, 2009 4:25 pm

Re: Мошеничествата на УС на БФКШ или защо нямаме успехи?

Postby babavi on Fri Feb 08, 2013 12:05 am

абе,още ли съществува това животно "кореспондентен шахмат" ?! че и блиц..че и рапид имало,леле майко! :lol: Егати шахмата-да ползваш всичко и според ресурсите ти ,туй е само поле за оня мегаякия,ама да не е луд! :P И кво,ще се намери някой да инсталира една "а ла Хидра" и кво...шампион,победител...?! Оня Остероом и той световен шампион,с Пикет и неясно колко народ и машинки зад гърба,заслужил стахановец- коси ли,коси! Милионер,що пък да не докопа и титлата,нали? :P Не знам какъв шахмат е умрял,ама баш кореспондентския е умрял,и то сега,в модерните времена...Знам и за кентаври,и за цербери знам,споко...бягам изплашен бързо надалеч! :?
babavi
Кон
 
Posts: 29
Joined: Fri Feb 01, 2013 1:43 pm


Return to Официални дискусии за Българския шах

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests