Бургас

Местата, където се играе и тренира шах.

by Advertising on Wed Mar 19, 2008 3:19 am

Advertising
 

Бургас

Postby Kalin on Wed Mar 19, 2008 3:19 am

Всичко, което се отнася за шахматния живот в дадения град, клубове, регионални турнири, школи, тренировки - всичко :) Тук можете да обявявате всякакви шахматни прояви и да рекламирате дейността на клубовете си :) И още много за Бургас :)
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

by Advertising on Sat Mar 22, 2008 5:35 am

Advertising
 

Re: Бургас

Postby Kalin on Sat Mar 22, 2008 5:35 am

Наложи се да напиша тук нещо да се появи темата на първа страница, че иначе Живко и Евгени ще ми се разсърдят :(
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

by Advertising on Sun May 18, 2008 12:51 pm

Advertising
 

Re: Бургас

Postby Kalin on Sun May 18, 2008 12:51 pm

Всичко за Шаха в Бургас събрано от Българската шахматна мрежа :)
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

Re: Бургас

Postby jeliazkov on Mon Jul 21, 2008 10:37 pm

" Отборът на България в състав Валентин Вълев, Виктор Атанасов, Петър Тодоров и Симонета Иванова спечели Световната титла до 12 г. на официалното Световно училищно първенство в Пардубице (Чехия)!
Двама от Българите станаха и победители на своите дъски - Петър Тодоров с 7/7 и Симонета Иванова с 6/7 В момента отборът с водач Живко Жеков очаква своето награждаване, преди децата да продължат участието си в другите турнири от огромния шахматен фестивал, който всяка година събира на едно място над 1000 шахматисти. "

ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ КОИТО ОБИЧАТ БУРГАСКИЯ ШАХМАТ!
jeliazkov
Кон
 
Posts: 23
Joined: Sat Mar 15, 2008 10:11 am

Re: Бургас

Postby jeliazkov on Mon Jul 21, 2008 10:44 pm

" Отново Българският химн в Чехия! / Новини-Свят
автор - kalin, 19:27 18.07.2008
След световната ученическа титла на Българския отбор, отново имаме огромен успех - Валентин Вълев стана европейски шампион по ускорен шах за аматьори (до 1800 ело), след като в турнир от 107 участника единствен събра 8/9 точки! Поздравления за Вальо и неговият треньор и водач на групата в Чехия Живко Жеков Организаторите пък заслужават поздравления за чудесните награждавания и това, че пускат химна на държавата на шампиона!"

Просто заслужава да го има и тук Калине.Благодаря за кореспонденцията.
jeliazkov
Кон
 
Posts: 23
Joined: Sat Mar 15, 2008 10:11 am

Re: Бургас

Postby Kalin on Tue Jul 22, 2008 12:11 am

Нека го има и аз много се радвам :)
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

Re: Бургас

Postby jeliazkov on Tue Aug 05, 2008 7:37 pm

Желчо Желев: Държавата почти не дава пари за шахмат

05 август 2008 | 14:56 | Агенция "Фокус"

Плевен. "Финансирането от държавата на шаха почти го няма. Преди години парите идваха основно от Спортния тотализатор. При всичките успехи, които има детският клуб по шах на Бургас, спортният тотализатор ни дава по 1 500-2 000 лв. При условие, че републиканският шампион "Лукойл Академик" е също от Бургас. Парите, които получаваме от държавата, са 1/10 от разходите ни, сподели Желчо Желев, помощник-треньор на детския отбор по шах от Бургас, който днес стана държавен отборен шампион в Плевен, предаде кореспондентът на радио "фокус" - Велико Търново. Той информира още, че от тези първенства в България се получават точки, които Спортният тотализатор в последствие осребрява. Разходите на отбора за участие на шампионата в Плевен са били 1 000 лв., а Спортният тотализатор ще даде около 300 лв. за това, че децата са станали шампиони, пресметна Желев. И добави, че разходите за подготовка на младите шахматисти по лагери не влизат в сметката.
Според Желев проблемите пред детския шах в страната са основно с финансирането, но в Бургас той е решен чрез финансирането от спонсори. Основният спомоществовател е бизнесменът Стоян Атанасов, който е председател на клуба. Още 4-има души са се заели с подпомагането на младите шахматисти. "Като се решат проблемите с финансите, остава само да се намери добър треньор - ние сме го намерили, и успехите са на лице", каза още той.
Според Желев шахът е чудесна игра за подрастващите, защото в 21 в. с навлизането на компютъра децата много често залитат по игри, в които няма разсъждаване, а само бързина на чукане на клавишите. Докато шахът носи удовлетворение с това, че развива мозъчната дейност, а това в последствие помага във всяка една сфера.
jeliazkov
Кон
 
Posts: 23
Joined: Sat Mar 15, 2008 10:11 am

Re: Бургас

Postby jeliazkov on Tue Aug 05, 2008 7:40 pm

Шахмат: Бургас и Шумен са шампионите на първенството до 12 години

05 август 2008 | 13:22 | Агенция "Фокус"

Плевен. Отборът на град Бургас при момчетата стана първи на Държавния шампионат по шах за момчета и момичета до 12 години, който приключи днес в Плевен, предаде кореспондентът на радио “Фокус” - Велико Търново.
При момичетата титлата отвоюва отборът на Шумен. Домакините "Плевен 21" се класираха трети при момичетата и на второ място при момчетата. Другият клубен отбор на Плевен "Спартак Плевен 21" зае пето място при момчетата. Второто място при момичетата е за отбора "Георги Даскалов" от Варна. ЦСКА - София, пък станаха трети при момчетата.
Според съдиите двата отбора на първо и второ място при момчетата са се откроявали ярко от останалите и са показали майсторство. Битката при момичетата пък е била много оспорвана. Организацията на турнира, на който за втора поредна години домакини са плевенчани, е била на много високо ниво, споделиха гостите. Като плюс беше отчетено сериозното участие на отбори от цялата страна - при момчетата се състезаваха 16 клуба, а при момичетата 6.
jeliazkov
Кон
 
Posts: 23
Joined: Sat Mar 15, 2008 10:11 am

Re: Бургас

Postby tkpopov on Sun Oct 05, 2008 2:52 am

Понеже и аз съм от Бургас, бихте ли могли да ме насочите някъде където да мога да се запиша и да тренирам шахмат, но при треньори, които не се занимават с дечурлига, а с по-големи като мен (на 26 съм)? Благодаря предварително!
User avatar
tkpopov
Дама
 
Posts: 215
Joined: Mon Sep 29, 2008 11:37 pm
Location: БУРГАС

Re: Бургас

Postby jeliazkov on Sun Oct 05, 2008 9:15 am

За съжаление не съм информиран други освен Жеков и Желязков да се занимават системно с обучение . А това точно са двамата , които " се занимават с дечурлига" в ШК Бургас .Във Вашия случай /26г. както Вие написахте / лично аз не мога да ви помогна , тъй като не бихте се вписали възрастово при моите групи "дечурлига". А аз работя друга работа , шахмата и децата в него заемат основна част от личното/свободното/ ми време и поради това/ и от квалификационни съображения разбира се / не желая да работя с големи шахматисти. Желая Ви успех.
jeliazkov
Кон
 
Posts: 23
Joined: Sat Mar 15, 2008 10:11 am

Re: Бургас

Postby tkpopov on Sun Oct 05, 2008 6:58 pm

Благодаря! Аз реших да се обърна към господин Жеков по този въпрос, понеже преди около седмица и нещо (на 24 септември, когато бе проведен блиц-турнир в залата по шахмат на спортен комплекс "Лукойл Нефтохимик") говорих с него по телефона и се уговорихме да се чуем допълнително след 15 октомври, понеже доколкото разбрах, дотогава той ще бъде заангажиран извън Бургас. И тогава ще поговорим по-подробно по този върос. Благодаря още веднъж!
User avatar
tkpopov
Дама
 
Posts: 215
Joined: Mon Sep 29, 2008 11:37 pm
Location: БУРГАС

Re: Бургас

Postby tkpopov on Sat Oct 11, 2008 4:20 pm

Предстои блиц турнир към ШК "Нефтохимик", който ще се проведе на 12 ноември от 17:30 часа В залата по шахмат към спортен комплекс "Нефтохимик". Всеки който има желание да премери сили с други шахматисти е добре дошъл! Заповядайте! :)
User avatar
tkpopov
Дама
 
Posts: 215
Joined: Mon Sep 29, 2008 11:37 pm
Location: БУРГАС

Re: Бургас

Postby Kalin on Sat Oct 11, 2008 5:53 pm

Само така - това е идеята на тези теми, да се споделят регионални новини :)
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

Re: Бургас

Postby jeliazkov on Sat Oct 11, 2008 6:13 pm

Господин tkpopov,
Казвам се Евгений Желязков и се занимавам по малко със шах .Направиха ми впечатление написаните от Вас по-горе редове , и тъй като не Ви познавам, бих искал да Ви кажа следното:
За Ваше сведение няма такъв шахматен клуб.
Предстои провеждането на Осмия за 2008 г блиц турнир на ШК Бургас
Мисля , че е редно спонсора и организатора – Желчо Желев и Живко Жеков да съобщят датата , тъй като , за Ваше сведение , последният /седмия/ не бе проведен в първоначално обявения график поради различни причини .
Мисля и че не е редно човек който не е участвал и не е присъствал на турнирите , не е член на шахматния клуб , не познава организаторите на турнира , не му знае и даже името и схемата на игра да се изживява като домакин и да кани. На мен лично ми звучи смешно.
Поради тези причини Ви моля да не се изказвате неподготвен и незапознат / поне докато е така / и по този начин да дезинформирате.
jeliazkov
Кон
 
Posts: 23
Joined: Sat Mar 15, 2008 10:11 am

Re: Бургас

Postby Kalin on Sat Oct 11, 2008 7:42 pm

Добре, надявам се тогава някой да пуска тук достоверна и точна информация... Може би точно защото тук не е обявен нито един от предишните блиц турнири човекът се опитва да помогне, дори и информацията му да не е точна :) Все пак нека се обявяват само сигурни неща, за да не заблудим някого.
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

Next

Return to Шахматни центрове в България

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests