Тук е за начинаещи

Ако не сте наясно с тази игра, тук е мястото да зададете въпрос, да обсъждате Топалов и Крамник, да си уговорите срещи по интернет и с една дума - да се забавлявате :)

by Advertising on Mon Jul 14, 2008 6:41 pm

Advertising
 

Re: Тук е за начинаещи

Postby Garnizov on Mon Jul 14, 2008 6:41 pm

Захари, кажи откъде ги имаш тези ремита.
User avatar
Garnizov
Цар
 
Posts: 1551
Joined: Tue Mar 04, 2008 10:56 pm
Location: Pleven

by Advertising on Tue Jul 15, 2008 1:15 pm

Advertising
 

Re: Тук е за начинаещи

Postby Kalin on Tue Jul 15, 2008 1:15 pm

Гарнизов е по-силен от Вико и на блиц :)
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

by Advertising on Tue Jul 15, 2008 5:43 pm

Advertising
 

Re: Тук е за начинаещи

Postby Garnizov on Tue Jul 15, 2008 5:43 pm

Щом Калин казва, значи е така. :)
User avatar
Garnizov
Цар
 
Posts: 1551
Joined: Tue Mar 04, 2008 10:56 pm
Location: Pleven

Re: Тук е за начинаещи

Postby Gulliaume on Wed Oct 08, 2008 12:24 am

Я и аз тука да задам един въпрос, понеже съм си
аматъор, и съм доста дезинформиран.

Има ли някаква възрастова граница за записване във един шах клуб например ?

Та ето как назря във мен идеята евентуално да се запиша...
На мен винаги ми е бил интересен шаха и именно затова почти всеки ден играя в Playchess, та там имам 2000 + Ело( не че е нещо кой знае какво), което аз разбира все си мислих за нереално, доакто веднъж не играх със един клубен играч със 1890 и интересното е че я бих безотказно. Та тя ми каза че ако съм се бил усетил на времето да се запиша можело сега да стана и доста добър.

Аз съм на 17 де
Gulliaume
Пешка
 
Posts: 3
Joined: Wed Oct 08, 2008 12:08 am

Re: Тук е за начинаещи

Postby Kalin on Wed Oct 08, 2008 12:45 am

Няма да има проблем в повечето клубове ако имаш желание и основа... 2000 в Playchess не е никак зле ако не си тренирал :)

От кой град си?
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

Re: Тук е за начинаещи

Postby Gulliaume on Wed Oct 08, 2008 12:34 pm

Да хаха основа имам :lol: Знам дебютите които са във Фриц. И до там. :lol:
Но примерно аз съм отвикнал да играя със 3D фигури т.е на дъска. Добър съм на двуизмерния вариант :lol: . И освен това на блиц съм слаб.
Аз играя предимно 20/0 15/0 15/15 и във тая категория даже над 2100 съм стигал
Града ми е София.
Gulliaume
Пешка
 
Posts: 3
Joined: Wed Oct 08, 2008 12:08 am

Re: Тук е за начинаещи

Postby Kalin on Wed Oct 08, 2008 12:54 pm

То това вече не е град, а държава :) В кой квартал си?
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

Re: Тук е за начинаещи

Postby Gulliaume on Wed Oct 08, 2008 1:47 pm

хм Център.
Gulliaume
Пешка
 
Posts: 3
Joined: Wed Oct 08, 2008 12:08 am

Re: Тук е за начинаещи

Postby Kalin on Wed Oct 08, 2008 2:06 pm

Ами значи не си далече от нито един клуб, ето контакти да се обадиш... :)

За Шаха в София
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

Re: Тук е за начинаещи

Postby tkpopov on Tue Mar 17, 2009 9:00 pm

И аз съм се учил от дядо си. И баща ми донякъде ми е помагал. Тогава може би съм бил около 4-5 годишен. Какво точно ме запали по шаха и аз самия не мога да си отговоря. Един ден дядо ми ми подари една много стара книга-учебник по шахмат. Тази книга и до днес я пазя като очите си. Тя ми отвори широко очите и ми помогна да вникна истински в дебрите на Великата Игра. Не знам колко от вас я имат. Книгата е озаглавена "Първи Шахматни Уроци". Автор й е известния български гросмайстор "Михаил Кантарджиев". Издадена е през 1956 година.
User avatar
tkpopov
Дама
 
Posts: 215
Joined: Mon Sep 29, 2008 11:37 pm
Location: БУРГАС

Re: Тук е за начинаещи

Postby orlin on Sun Mar 22, 2009 9:39 am

Мен пък баща ми ме запали по играта, защото първите 1000 партии ме биеше много редовно и аз мнооооооооого се амбицирах, но така и нямаше наблизо шахматен клуб, в който да се запиша! Сега нещата обаче стоят по-друг начин! Например Викито идва веднъж на тренировка и ми разправя, че била баща си 7:1, а аз и разправям, че не е трябвало да му пуска да я бие дори и веднъж! :lol:
Gulliaume wrote:Да хаха основа имам :lol: Знам дебютите които са във Фриц. И до там. :lol:
Но примерно аз съм отвикнал да играя със 3D фигури т.е на дъска. Добър съм на двуизмерния вариант :lol: . И освен това на блиц съм слаб.
Аз играя предимно 20/0 15/0 15/15 и във тая категория даже над 2100 съм стигал
Града ми е София.

Иначе ако искате да тренирате шах в читалище "Светлина" всяка неделя имаме тренировки от 13 до 17 часа. Пишете на orlin.nikolov79@gmail.com. Там ще ви дам координати.
orlin
Дама
 
Posts: 202
Joined: Tue Mar 11, 2008 3:21 pm

Re: Тук е за начинаещи

Postby chsss on Thu May 14, 2009 10:54 pm

Здравейте, някой може ли да помогне с една недовършена партия? :D
Image
Белите са на ход и целта е те да победят (или поне реми с оглед по лошата им позиция).
Аз съм пълен аматьор в шаха и тази ситуация ми изглежда доста сложна и заплетена. От 7-8 пъти в който продължавах по различен начин компютъра все ме матираше та затова реших да потърся помощ и да видя какъв е начина за справяне в тази ситуация ;)
chsss
Пешка
 
Posts: 1
Joined: Tue May 12, 2009 10:56 pm

Re: Тук е за начинаещи

Postby Garnizov on Thu May 14, 2009 11:16 pm

Няма какво да му мислиш! Предавай се! :lol:
User avatar
Garnizov
Цар
 
Posts: 1551
Joined: Tue Mar 04, 2008 10:56 pm
Location: Pleven

Re: Тук е за начинаещи

Postby Nikola on Thu May 14, 2009 11:19 pm

Тази позиция е абсолютно безнадеждна за белите.
Шахматни опити - http://chess.logos-bg.net
В дебюта играй като по книга, в мителшпила - като магьосник, в ендшпила - като машина, Рудолф Шпилман
Видиш ли добър ход, огледай се за по-добър, Емануел Ласкер
User avatar
Nikola
Цар
 
Posts: 495
Joined: Thu Mar 06, 2008 10:56 pm

Re: Тук е за начинаещи

Postby atakurt on Fri May 15, 2009 10:58 am

Щом "трябва да победят белите", може да го уредя. ЕДИНСТВЕНАТА възможност е да ми кажеш кой е противникът ... ама да знаеш, че взимам 10 % комисионна ...

ДА НЕ БИ ДА СИ ИЗПУСНАЛ НЯКАКЪВ БЯЛ ТОП НЕЙДЕ?
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

PreviousNext

Return to Форум за начинаещи и любители

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests