Купа "Морски Дракон"

by Advertising on Thu Oct 09, 2008 12:50 am

Advertising
 

Re: Купа "Морски Дракон"

Postby Kalin on Thu Oct 09, 2008 12:50 am

Ами Деян Димитров ми прати един файл, където каза че има класиране още отдавна... аз му казах, че там има само класиране от блица и той каза че друго няма... всъщност се оказа че там са и трите класирания, но са 3 отделни таблици, от които важните 2 бяха много скрити и не ги видях :)

Днес Деян ми писа че всъщност всичко е там и ги качихме...
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

by Advertising on Fri Oct 10, 2008 11:26 pm

Advertising
 

Re: Купа "Морски Дракон"

Postby a_monov on Fri Oct 10, 2008 11:26 pm

Кали,
Ако файла, който са ти изпратили не е "секретен" или "интелектуална собственост" :D , изпрати ми го !!! Ще го форматирам, разделя класиранията и върна да го публикуваш. То вече месец "чукна" от турнира и не мога да разбера как може да намериш спонсор,организираш, определиш подходящо място, презентираш, проведеш (и то добре) турнир, а накрая просто нищо. Та нали всичко това, което си направил е за да определиш подреждане на участниците, това е и смисъла на състезанието. Нали в презентацията пише че резултатите важат за "българско ЕЛО". Стига бе, то класиране няма изпратено във федерацията, ние за ЕЛО си приказваме. То беше "чакайте Кесаровски да приключи", "лаптопа е на европейско" и други подобни, а накрая ... мълчание. Има вече наистина доста посещения на темата и се учудвам че никой не се е "размърдал".
Само не ме разбирайте погрешно, турнирът за мен си остава с добра организация и провеждане. Разказах ви (някъде из темата) и за коректното поведение на организаторите при случката с дъщеря ми, но и "кривиците"трябва да си кажем. Изтече прекалено много време без класиране и като гледам сайта на федерацията, неподаването на резултати започва да се превръща в тенденция. Мила, родна картинка. Направо да се разплачеш от умиление.
Едно само ме безпокои ?!? Защо при почти 900 преглеждания, "натискаме" само 5-6 човека? Другите поглеждат, казват си "още го няма" и затварят. Я да пишат повече,та някой да се сети да ни обърне внимание.

П.П. Май съм в лошо настроение, но си мисля че много се проточи чакането :(
Last edited by a_monov on Mon Nov 17, 2008 1:19 am, edited 1 time in total.
User avatar
a_monov
Офицер
 
Posts: 85
Joined: Sun Jun 08, 2008 8:22 pm

by Advertising on Sat Oct 11, 2008 12:00 am

Advertising
 

Re: Купа "Морски Дракон"

Postby Kalin on Sat Oct 11, 2008 12:00 am

Ще ти го пратя по Skype, намери ме на kalin_chess :)

Съжалявам, трудно намирам време за всичко, а от екселската таблица ако бяха копирал директно във форума, щеше да е трърде голяма боза (опитах).
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

Re: Купа "Морски Дракон"

Postby sirkov-L on Sat Oct 11, 2008 6:08 pm

И аз го получих този екселски файл, но се въздържах да го публикувам, защото смятах, че е по-добре класирането да се появи на официалния сайт на клуба-организатор.

(А и вече имах случай преди време, когато публикувах едно класиране от турнир, а след това организатора ми направи строга забележка да не му отнемам правото пръв да публикува собствената си информация.)

Фйлът наистина е направен да изглежда добре в Excel, но не е много удобен за прехвърляне в html.

Все пак ето класирането
http://www.cskaclub.com/archive/2008/20 ... on-a-b.htm
Личният ми блог (в него публикувам информация и мнения по шахматни и други важни теми) е тук: http://sirkov.blogove.eu/
sirkov-L
Цар
 
Posts: 417
Joined: Mon Mar 10, 2008 2:03 pm

Re: Купа "Морски Дракон"

Postby Kalin on Sun Oct 12, 2008 12:45 am

Ето и много хубаво подредено:

Класиране :)
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

Re: Купа "Морски Дракон"

Postby Kalin on Sun Oct 12, 2008 12:45 am

Благодарности на A_monov !
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

Re: Купа "Морски Дракон"

Postby a_monov on Wed Jun 03, 2009 12:30 pm

Привет,
Искам да попитам дали някой знае ще продължи ли традицията за организиране на "Морски дракон". Двата силни детски турнира (с "Морско конче") бяха много добро и дъъъълго прекарване на лятната отпуска на морето :D Разбира се, който няма физическа възможност можеше и да избира. Проблемът е там, че вече всеки започва да прави план на отпуската си през лятото и при обявяване в последният момент всичко се обърква.
Знам, че нещата опират до спонсори, организация и т.н., но ако има дори и малка вероятност за провеждане, нека някой от организаторите "драсне" два реда, за да го имаме впредвид. ;)
User avatar
a_monov
Офицер
 
Posts: 85
Joined: Sun Jun 08, 2008 8:22 pm

Re: Купа "Морски Дракон"

Postby PPanayotov on Wed Jun 03, 2009 8:15 pm

Аз бях в организационния комитет на "Морски дракон" - 2008. Тази година отново ще има такъв турнир (почти е сигурно), но за подробностите ще трябва малко да изчакате - ще бъде обявен колкото се може по-рано.
PPanayotov
Офицер
 
Posts: 66
Joined: Wed May 13, 2009 7:24 pm

Re: Купа "Морски Дракон"

Postby SvetlaYordanova on Wed Jun 03, 2009 10:46 pm

Проспектът на Морско конче е готов,ще го пратя на Калин.
SvetlaYordanova
Топ
 
Posts: 186
Joined: Thu Mar 13, 2008 1:33 am

Re: Купа "Морски Дракон"

Postby a_monov on Thu Jun 04, 2009 12:28 am

Благодаря, за бързата реакция г-н Панайотов.
Благодаря за инфото и на г-жа Йорданова. Там датите са ясни, но изчакваме да видим точното място, т.е. Варна-град, к-с Златни пясъци или някъде другаде. В един от вариантите сме си наумили нещо, но нещата са 50/50. ;)
При всички положения сме там. Добър тест за издържливост (не за плуване :D ) на децата.
Хайде на моренцееее :D :D :D
User avatar
a_monov
Офицер
 
Posts: 85
Joined: Sun Jun 08, 2008 8:22 pm

Re: Купа "Морски Дракон"

Postby Ninov on Tue Jun 16, 2009 2:15 pm

Някой може ли да ми каже дали тази година ще има „Морски Дракон'' и кога ще е той?
Ninov
Топ
 
Posts: 119
Joined: Tue Aug 05, 2008 5:20 pm

Re: Купа "Морски Дракон"

Postby sweet_sisi on Mon Jun 22, 2009 5:05 pm

Мен също ме интересува кога ще се проведе турнира и ще се радвам, ако получа отговор до края на другата седмица, ако пък не .. здраве да е :)
"Шахматът, подобно на музиката и любовта, притежава силата да прави хората щастливи!"
User avatar
sweet_sisi
Форумното коте
 
Posts: 490
Joined: Mon Mar 03, 2008 9:09 pm
Location: Rousse, BG

Re: Купа "Морски Дракон"

Postby a_monov on Fri Jul 03, 2009 8:14 pm

Здравейте,
Пиша месец след като отправих запитване за турнира "Морски дракон". Има ли вече някаква яснота по въпроса с времето и мястото на провеждане. Отпуските са вече разпределени и ако се обяви в последния момент, много от участниците от провинцията (като София :D :D :D ) ще бъдат изправени пред свършен факт. Понеже предният път ми писа г-н Панайотов отправям въпроса си към него.
Ще оцелее ли Дракончето в условията на криза ?
Дай Боже ! Миналия път на мен лично много ми хареса (нали е на морето :D)
User avatar
a_monov
Офицер
 
Posts: 85
Joined: Sun Jun 08, 2008 8:22 pm

Re: Купа "Морски Дракон"

Postby Kalin on Fri Jul 03, 2009 11:28 pm

Много хубаво беше, спор няма... Ще запазя чудесен спомен :)
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

Re: Купа "Морски Дракон"

Postby PPanayotov on Sun Jul 05, 2009 8:53 pm

Тази година ще е нулева за турнира. Бях писал, че е почти сигурно провеждането му, защото имаше възможност да се проведе с помощта на друг организатор, но и до сега няма яснота по въпроса, тъй че най-вероятно - няма.
PPanayotov
Офицер
 
Posts: 66
Joined: Wed May 13, 2009 7:24 pm

PreviousNext

Return to Български турнири

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests