Логически задачи

Всичко извън света на шаха, което сте добри дошли да обсъждате. Място за всякакви забавни игри, логически игри, почивка или просто безсмислени писаници :)

by Advertising on Fri Feb 13, 2009 3:55 pm

Advertising
 

Re: Логически задачи

Postby tkpopov on Fri Feb 13, 2009 3:55 pm

sweet_sisi wrote:Ами аз предлагам направо да направим нова тема за "Данетки" а тук да си пишем други логически задачки. Ето една лесна:

Един човек бил много богат, имал си всичко - жена, приятели, слуги, огромна вила(поти замък) и бил много щастлив. Но един ден се сетил, че не бил пътувал със самолет. Уредил на следващия ден сутринта това да стане. Но вече заранта на следващия ден преди да се качи на самолета нощния пазач му казал, че тази нощ сънувал, че самолетът ще се разбие и всички в самолета ще умрат. Богатият човек го послушал и не се качил на самолета. След няколко часа самолетът действително се разбил. Богатият човек много доволен възнаградил завидно спасителя на неговия живот, но и го уволнил. Защо го е уволнил?


Сигруно спасителят е бил терорист и предварително е уредил да се разбие самолета! :D
User avatar
tkpopov
Дама
 
Posts: 215
Joined: Mon Sep 29, 2008 11:37 pm
Location: БУРГАС

by Advertising on Fri Feb 13, 2009 5:22 pm

Advertising
 

Re: Логически задачи

Postby Georgi91 on Fri Feb 13, 2009 5:22 pm

sweet_sisi wrote:Ами аз предлагам направо да направим нова тема за "Данетки" а тук да си пишем
нощния пазач му казал, че тази нощ сънувал, че самолетът ще се разбие и всички в самолета ще умрат.


Щом е нощен пазач, а през нощта сънувал, може би е заспал на работното място и затова е бил уволнен. :)
Ако някой ти каже лоша дума за Москвича, само от завист ще да е, тъй да знаеш!!!
User avatar
Georgi91
Цар
 
Posts: 480
Joined: Sat Apr 19, 2008 3:02 pm

by Advertising on Fri Feb 13, 2009 8:42 pm

Advertising
 

Re: Логически задачи

Postby sweet_sisi on Fri Feb 13, 2009 8:42 pm

Georgi91 wrote:Щом е нощен пазач, а през нощта сънувал, може би е заспал на работното място и затова е бил уволнен. :)


Мдам :)
"Шахматът, подобно на музиката и любовта, притежава силата да прави хората щастливи!"
User avatar
sweet_sisi
Форумното коте
 
Posts: 490
Joined: Mon Mar 03, 2008 9:09 pm
Location: Rousse, BG

Re: Логически задачи

Postby sweet_sisi on Fri Feb 13, 2009 8:45 pm

Трима мъже решили да си заемат стая за 1 вечер в един хотел и дали 30лв. Но когато дошъл управителя на хотела, решил да им направи отстъпка с 5лв. Дал ги на пиколото да им ги върне, но пиколото си взел 2 лв за него си и върнал на тримата мъже по 1лв. Е, следователно стаята става по 9лв. 9.3=27 +2лв от пиколото =29лв. Къде е левчето?
"Шахматът, подобно на музиката и любовта, притежава силата да прави хората щастливи!"
User avatar
sweet_sisi
Форумното коте
 
Posts: 490
Joined: Mon Mar 03, 2008 9:09 pm
Location: Rousse, BG

Re: Логически задачи

Postby Bobbylon on Sat Feb 14, 2009 12:30 am

Никъде - управителя получил 25 лв., гостите платили 3 х 9 = 27 лв., а пиколото взело разликата от 2 лв. 8-)
User avatar
Bobbylon
Цар
 
Posts: 631
Joined: Wed Apr 16, 2008 3:16 am
Location: София

Re: Логически задачи

Postby LordVetinari on Sat Feb 14, 2009 11:58 am

Мда, няма липси:)

30 лева се разкарват напред-назад, инвентаризацията ще установи, че 25 от тях са в управителя, 2 в пиколото и 3 в гостите. Стаята не е струвала 9 лева на човек с отстъпката, ако беше така управителя ще им върне 3 лева. Тъй че Сиси се опита да ни заблуди със сметката, при която се губи едно левче;)
User avatar
LordVetinari
Топ
 
Posts: 180
Joined: Wed May 07, 2008 9:50 pm
Location: Ankh Morpork

Re: Логически задачи

Postby lekotup on Tue Mar 10, 2009 9:33 pm

Привет! Много добър форум!
Нямам претенциите да съм шахматист, но темата с логическите задачи много ми допадна. Бих предложил една главоблъсканица, която по непотвърдена информация е заложена във входните тестове на Microsoft при набирането на хора за отдела, подлагащ програмните продукти на тест за "бъгове" преди пускането им на пазара. Забележете, че /пак по непотвърдена информация/ времето за решаване на задачата е 5 мин.
Ето и условието:
Намирате се в стая. На едната стена има монтирани три ключа за осветление. В съседната стая има три крушки. Всеки ключ във вашата стая светва/гаси една крушка от съседната стая. Нямате никакъв визуален контакт със стаята с крушките. При влизането си в стаята и трите ключа са в изключено положение, т.е. и трите крушки в другата стая са угасени. Нямате ограничения във времето и действията си в стаята с ключовете. Задачата е когато излезете от тази стая, и отидете в стаята с крушките да кажете кой ключ, коя крушка командва. Нямате право да се връщате в първата стая.
Успех!
lekotup
Пешка
 
Posts: 2
Joined: Tue Mar 10, 2009 9:09 pm

Re: Логически задачи

Postby Bobbylon on Wed Mar 11, 2009 3:59 am

Аз зная решението, понеже ми зададоха тази задача преди време. Нека сега да се поглавоблъскат другите! ;)
User avatar
Bobbylon
Цар
 
Posts: 631
Joined: Wed Apr 16, 2008 3:16 am
Location: София

Re: Логически задачи

Postby Nikolay Yordanov on Wed Mar 11, 2009 1:23 pm

Вкл. 1 и 2 крушка. След време гася едната от тях, веднага вкл. 3 и влизам в стаята. По топлината на всяка крушка разбирам останалото. Друго не ми хрумва.
Nikolay Yordanov
Офицер
 
Posts: 91
Joined: Mon Mar 10, 2008 8:45 pm

Re: Логически задачи

Postby SvetlaYordanova on Wed Mar 11, 2009 1:29 pm

Задачата ми изглежда лесна.
Първо в стаята с ключовете включваме 2 от тях и ,разбира си ги запомняме кои са.Изчакваме няколко минути,след което изключваме единия ключ и отиваме в другата стая.Там виждаме ,че едната лампа свети и две-не.Пипаме 2-те крушки и така разбираме коя е работила доскоро-това е тази,която последно изключихме.
SvetlaYordanova
Топ
 
Posts: 186
Joined: Thu Mar 13, 2008 1:33 am

Re: Логически задачи

Postby SvetlaYordanova on Wed Mar 11, 2009 1:32 pm

Еее,изпревариха ме :D
SvetlaYordanova
Топ
 
Posts: 186
Joined: Thu Mar 13, 2008 1:33 am

Re: Логически задачи

Postby LordVetinari on Wed Mar 11, 2009 11:16 pm

Твоя отговор обаче е мъничко по-точен:) Няма нужда да палим третата крушка.
User avatar
LordVetinari
Топ
 
Posts: 180
Joined: Wed May 07, 2008 9:50 pm
Location: Ankh Morpork

Re: Логически задачи

Postby lekotup on Wed Mar 11, 2009 11:38 pm

:D Ами точно това е! :D
Супер сте!!!
А някой може ли да обясни това:
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=11017431
:shock:
lekotup
Пешка
 
Posts: 2
Joined: Tue Mar 10, 2009 9:09 pm

Re: Логически задачи

Postby Nikolay Yordanov on Thu Mar 12, 2009 3:57 am

Тази вече ми хареса. Лицето на големия триъгълник е 32.5. Сбора от лицата на съдържащите се фигури е 32. Следователно и двата чертежа са некоректни - 4 отделни фигури приблизително образуват един голям триъгълник.Ако означим хипотенузата с АВ, допирните точки между двата триъгълника (нека ги означим с D и E) и при двата чертежа НЕ лежат на нея, за да е коректно построението. Ако се начертае вярно би трябвало да се образува успоредник ADBE с лице 1, който е "изяден" при първия чертеж. Иначе визуално добре са го докарали...
Nikolay Yordanov
Офицер
 
Posts: 91
Joined: Mon Mar 10, 2008 8:45 pm

Re: Логически задачи

Postby sweet_sisi on Tue May 26, 2009 3:29 pm

Нещо и нищо стоели в една стая. Нещото излязло през прозореца, нищото излязло през вратата. Какво е останало в стаята? :lol:
"Шахматът, подобно на музиката и любовта, притежава силата да прави хората щастливи!"
User avatar
sweet_sisi
Форумното коте
 
Posts: 490
Joined: Mon Mar 03, 2008 9:09 pm
Location: Rousse, BG

PreviousNext

Return to Други теми

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests