Шах табла с компютър

Програми на Convekta, Шахът и open sourse и всички интересни и незивестни програми

by Advertising on Sun Jun 07, 2009 5:10 pm

Advertising
 

Шах табла с компютър

Postby pero_sf on Sun Jun 07, 2009 5:10 pm

Здравейте.

Имам въпрос за шах таблите на турнирите как се поврзани с компютър и каде мога да си намера такава табла.
Моля за повече инфо.
Благодаря ви предварително
pero_sf
Пешка
 
Posts: 3
Joined: Sun Jun 07, 2009 5:04 pm

by Advertising on Mon Jun 08, 2009 8:39 pm

Advertising
 

Re: Шах табла с компютър

Postby Kalin on Mon Jun 08, 2009 8:39 pm

Това са DGT дъски, мисля че струваха около 300 евро, някой да ме поправи ако греша...
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

by Advertising on Mon Jun 08, 2009 11:29 pm

Advertising
 

Re: Шах табла с компютър

Postby atakurt on Mon Jun 08, 2009 11:29 pm

http://dgtshop.nl/index.php?option=com_ ... 1&Itemid=2
Маааалко по-скъпички са и само богаташ би могъл да си ги позволи за лична употреба.
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: Шах табла с компютър

Postby pero_sf on Wed Jun 10, 2009 3:20 am

Няма нищо без пари ;) има ли българска фирма што прави софтвер за тези DGT дъски да видя как работят дали се елементарни за работа. Полесно ще ми бъде ако е на български на англиски малко трудно ми е .

Благодаря ви
pero_sf
Пешка
 
Posts: 3
Joined: Sun Jun 07, 2009 5:04 pm

Re: Шах табла с компютър

Postby Kalin on Wed Jun 10, 2009 11:07 am

Дъските доколкото знам работят с много гаден техен си софтуер :(
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

Re: Шах табла с компютър

Postby Bobbylon on Wed Jun 10, 2009 6:42 pm

И както вече знаем, забиват, ако се играят два последователни хода с едни и същи фигури, или се върне ход... :D
viewtopic.php?f=14&t=585
User avatar
Bobbylon
Цар
 
Posts: 631
Joined: Wed Apr 16, 2008 3:16 am
Location: София

Re: Шах табла с компютър

Postby pero_sf on Fri Jun 12, 2009 3:32 pm

Дайте ми някой софтвер да вида за какво става въпрос
pero_sf
Пешка
 
Posts: 3
Joined: Sun Jun 07, 2009 5:04 pm

Re: Шах табла с компютър

Postby thenewone on Tue Jun 16, 2009 5:57 pm

Доколкото знам, DGT-дъските се включват без проблеми в Арена и Фриц. Можеш да играеш срещу програмата, която си избереш, единственият проблем е, че трябва да местиш и за противника :)
Има още такива електронни дъски -- на Novag и една руска, на Шахком. За тях се знае по-малко, но доколкото знам и те не са евтини :cry:

Намерих линк към дъската на Шахком:
http://www.ruschess.com/Store/Access/boardrus.html
Струва около 315 Евро.
thenewone
Офицер
 
Posts: 55
Joined: Sun Mar 09, 2008 7:51 am

Re: Шах табла с компютър

Postby thenewone on Tue Jun 16, 2009 6:07 pm

Bobbylon wrote:И както вече знаем, забиват, ако се играят два последователни хода с едни и същи фигури, или се върне ход... :D
viewtopic.php?f=14&t=585

Най-вероятно техният си софтуер си има "турнирен" режим (когато партиите се транслират), който ги върши тея глупости :) При анализ най-вероятно няма да има такъв проблем.
Но всичко това са догадки, разбира се. Нямам електронна дъска...
thenewone
Офицер
 
Posts: 55
Joined: Sun Mar 09, 2008 7:51 am


Return to Друг софтуер

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests