Тук е за начинаещи

Ако не сте наясно с тази игра, тук е мястото да зададете въпрос, да обсъждате Топалов и Крамник, да си уговорите срещи по интернет и с една дума - да се забавлявате :)

by Advertising on Fri May 15, 2009 1:17 pm

Advertising
 

Re: Тук е за начинаещи

Postby Georgi91 on Fri May 15, 2009 1:17 pm

За да имаш някакъв шанс да спечелиш това с белите, противникът ти наистина огромно съдействие трябва да ти окаже. ;)
Ако някой ти каже лоша дума за Москвича, само от завист ще да е, тъй да знаеш!!!
User avatar
Georgi91
Цар
 
Posts: 480
Joined: Sat Apr 19, 2008 3:02 pm

by Advertising on Sun May 31, 2009 3:33 pm

Advertising
 

Re: Тук е за начинаещи

Postby tkpopov on Sun May 31, 2009 3:33 pm

По-точно играещият с черните трябва да суууууууупер тъп, за да направи така, че белите да спечелят :lol: т.е. за няма нищо да си поднесе топовете, офицера и пешките на тепсия; да не вземе нито една бяла фиура или пешка и ето ти белите печелят :lol: :lol: :lol: А за реми единственият шанс е топовете и на двете страни да ги няма, и остават само разноцветните офицери. Но тогава, белите пак нямат шанс, като се има в предвид че техният офицер е лош - блокиран е от собствените си пешки.
User avatar
tkpopov
Дама
 
Posts: 215
Joined: Mon Sep 29, 2008 11:37 pm
Location: БУРГАС

by Advertising on Sun Jul 05, 2009 4:49 pm

Advertising
 

Re: Тук е за начинаещи

Postby DASKALOV on Sun Jul 05, 2009 4:49 pm

Предложи му реми, може и да се съгласи :D
DASKALOV
Топ
 
Posts: 112
Joined: Sun Mar 02, 2008 4:21 pm

Re: Тук е за начинаещи

Postby DASKALOV on Sun Jul 05, 2009 4:50 pm

Иначе мене брат ми ме запали. Все ме биеше, аз се записах на уроци и след 2-3 седмици редовно го биех.
DASKALOV
Топ
 
Posts: 112
Joined: Sun Mar 02, 2008 4:21 pm

Re: Тук е за начинаещи

Postby azdar on Tue Oct 27, 2009 11:18 pm

Здравейте на всички !Интересувам се от шаха,харесва ми,може би,защото това е единственият спорт,в който имам шанс да бъда добър евентуално.Дали заради това,или заради самата игра,която намирам за доста заинтригуваща и който не изисква кординация на тялото(ръце/крака) и физика (характеристика, в която съм просто трагичен случай и по иронията на съдбата татко ми е учител по физкултура,а аз съм ... зле...)

До преди няколко месеца така и не ми се беше отворила възможност някой да ме научи(въпрос на среда,какво да се прави) и се случваше да чета някой и друг материал за това-онова.Случи се така,че имах гост (за 1 седмица) и той случайно мерна шаха,който имаме от доста време и ме пита дали играя.Реши да ме научи за период от няколко дена...Е,започна се 'нагледно' и оттогава като че ли интереса ми се запали още повече.И сега наистина искам да се науча да играя,обаче съм вече на 16,а едно умение се усвоява доста по-бързо,по-лесно и с по-голяма ефективност,ако си по-малък.

Общо взето въпроса ми е : Можете ли да ми дадете някакви насоки/съвети и на колко години започнахте да играете шах ?

Целта ми не е да се явявам на състезания (не вярвам,че ще го докарам чааак до такова ниво),но поне да играя сносна игра,а и защо не да превъзхождам противника си понякога ?!
azdar
Пешка
 
Posts: 2
Joined: Tue Oct 27, 2009 5:47 pm

Previous

Return to Форум за начинаещи и любители

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests