Постоянно губя с Рибка 3

Fritz бие Крамник, с вие го мачкате у вас с помощта на Рибката? Елате да споделите как :)

by Advertising on Tue Jul 21, 2009 8:07 pm

Advertising
 

Re: Постоянно губя с Рибка 3

Postby HunteR on Tue Jul 21, 2009 8:07 pm

Nikola wrote:Печелиш винаги, защото си cheater (ползваш програмата тайно и в нарушение на правилата на сайта). Я се хвани да играеш кореспондентен шах, където ползването на програми е официално разрешено. Ще те отнесат както си поискат, ако се съветваш със софтуера "насляпо" и не ползваш собствения си ум и знания. Тогава ще установиш, че нито Rybka дори не играе перфектен шах.

Би ли дал такъв сайт, в който са позволени?
Интересно ще ми е да играя с такива :)
Играл съм в 3,4 сайта и в нито 1 от тях не е позволено.

Също да не мислиш, че аз съм единственият там, който играе с програма.
Едно 90% от силните играчи там използват програми, защо да не ползвам и аз?


И не, не съм толкова зле в шаха. Знам правилата, мога да играя, разбира се на средно ниво, и за мен е непосилно да победя сам дадена програма(говоря от всеизвестните).
HunteR
Пешка
 
Posts: 14
Joined: Thu Jun 04, 2009 2:44 am

by Advertising on Tue Jul 21, 2009 9:06 pm

Advertising
 

Re: Постоянно губя с Рибка 3

Postby atakurt on Tue Jul 21, 2009 9:06 pm

Има само ТРИ сайта, в които си заслужава да се играе шах. И трите имат античийтърни програми и те засичат. После те заличават, а може и да те баннат.
Ако искаш да играеш с комп законно, това е шах тип "Кентавър". Разрешен е на доста места, ако го заявиш предварително и играеш пак с "Кентаври".
Пример:
http://playchess.com/

Ако имаш въпроси, питай.
Успех!
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

by Advertising on Tue Jul 21, 2009 9:16 pm

Advertising
 

Re: Постоянно губя с Рибка 3

Postby HunteR on Tue Jul 21, 2009 9:16 pm

atakurt wrote:Има само ТРИ сайта, в които си заслужава да се играе шах. И трите имат античийтърни програми и те засичат. После те заличават, а може и да те баннат.
Ако искаш да играеш с комп законно, това е шах тип "Кентавър". Разрешен е на доста места, ако го заявиш предварително и играеш пак с "Кентаври".
Пример:
http://playchess.com/

Ако имаш въпроси, питай.
Успех!

Да имам въпроси.

Влизах в тоя Playchess и до колкото видях се играе с някакъв тип клиент.
Интересува ме безплатно ли е? Трябва ли да плащам някакви месечни/годишни такси за да играя.

Аз търся безплатен сайт за игра.
HunteR
Пешка
 
Posts: 14
Joined: Thu Jun 04, 2009 2:44 am

Re: Постоянно губя с Рибка 3

Postby atakurt on Tue Jul 21, 2009 9:28 pm

Има и безплатна опция. Прочети упътванията и ще разбереш как. Трябва да си свалиш софтуера, който дават, на компа.
Това е вторият по популярност шахсайт в света. Виждал съм тук и Каспаров лично.
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: Постоянно губя с Рибка 3

Postby HunteR on Tue Jul 21, 2009 10:08 pm

Да, свалих си го и го инсталирах.
Влезнах, регистрирах се и влезнах в стая, в която са позволени игрите с програми.
Обаче сега как да зареда даден Engine към клиента, защото в момента има някакъв само Fritz 6.
Качвам Rybka 3, но тя нали е exe файл и клиента не може да я намери, а забелязах, че Fritz-а, който си е вграден е някакъв .eng файл.
Как да направя и рибката такава :?
HunteR
Пешка
 
Posts: 14
Joined: Thu Jun 04, 2009 2:44 am

Re: Постоянно губя с Рибка 3

Postby atakurt on Tue Jul 21, 2009 10:39 pm

Чесбейз 10 нямаш ли? Фриц 11 нямаш ли?
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: Постоянно губя с Рибка 3

Postby HunteR on Tue Jul 21, 2009 10:55 pm

Имам Fritz 10.
А сега видях, че и с него мога да влизам в това Playchess. Мерси за помоща. Ако имам някакви въпроси ще попитам :)

ЕДИТ: Да, влизам чрез Fritz да играя.
Всичко ОК. Влизам си с акаунта, и започнах с някой да играя. Но отгоре не ми дава да заредя Engine. Кликам на Add Kibitzer: Rybka 3, но ми е неактивно.
Това на какво може да се дължи?
HunteR
Пешка
 
Posts: 14
Joined: Thu Jun 04, 2009 2:44 am

Re: Постоянно губя с Рибка 3

Postby Kalin on Wed Jul 22, 2009 12:06 am

Вероятно не си създал UCI файл на Рибката - Това става с отворена дъска в Chessbase 9/10 от Engine/Create UCI engine и намираш EXE-то.
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

Re: Постоянно губя с Рибка 3

Postby HunteR on Wed Jul 22, 2009 12:15 am

Kalin wrote:Вероятно не си създал UCI файл на Рибката - Това става с отворена дъска в Chessbase 9/10 от Engine/Create UCI engine и намираш EXE-то.

Не, създал съм я. От много време играя с нея.
Имам я. Говоря че като влезна да играя с други, бутона за активирането на Engine просто не е активен и не може да се цъкна на него.
А когато влезна като "Гледач", мога да анализирам играта с Rybka, но когато играя не мога да я пусна.
Доста странно. Да не би да трябва да си купя сериен номер :S
HunteR
Пешка
 
Posts: 14
Joined: Thu Jun 04, 2009 2:44 am

Re: Постоянно губя с Рибка 3

Postby Nikola on Wed Jul 22, 2009 9:53 am

Не трябва да си купуваш нищо. Така е направено нарочно - за да пречи на чийтърите. Така е направен и BabasChess - клиентът за безплатния сайт за игра в реално време FICS - http://freechess.org.
Шахматни опити - http://chess.logos-bg.net
В дебюта играй като по книга, в мителшпила - като магьосник, в ендшпила - като машина, Рудолф Шпилман
Видиш ли добър ход, огледай се за по-добър, Емануел Ласкер
User avatar
Nikola
Цар
 
Posts: 495
Joined: Thu Mar 06, 2008 10:56 pm

Re: Постоянно губя с Рибка 3

Postby Dejan Dimitrov on Wed Jul 22, 2009 10:55 am

Да се включа и аз по темата, понеже отделям по 3 часа най-малко на ден за кореспондентен шах. Попаднах на тази дискусия, тъкмо когато Рибката искаше да ме вкара в загубен пешечен ендшпил след дълъг и задължителен вариант! :D По този повод ще се върна към едно мнение на Калин, че трябва вариантите да се проверяват "на ръка" и да минат през човешката оценка. Ежедневно ставам свидетел на ситуации, в които деца, че и възрастни и не толкова шахматно грамотни хора изпадат в ужас, когато машината им покаже теоритичен реми топовен ендшпил примерно, че е загубен. И влизат в някой друг вариант, който е наистина загубен. Истината е, че трябва поне малко от малко да разбираш от шах, за да ти бъде компютърът полезен. И да му предлагаш ходове. Понякога очевидните за човека неща са неочевидни за машината и обратно. Примерно една от най-добрите програми на 4-я, 5-я ход оценява популярен вариант в Английско начало с 0.60 за черните. Това означава ли че този дебют е некоректен още на толкова ранен етап от играта. Според мен не. И се връщам на баса, който Куртенков предложи в един преден пост. Той, като силен практически шахматист с много знания има нужда от програма колкото да не загуби в 2-3 хода, ако не догледа нещо форсирано. И е много прав, че с която и програма да играе срещу програмата на практически много по-слаб съперник резултатът ще бъде ясен. :)
Dejan Dimitrov
Офицер
 
Posts: 64
Joined: Mon Mar 03, 2008 1:39 pm

Re: Постоянно губя с Рибка 3

Postby HunteR on Wed Jul 22, 2009 7:29 pm

Nikola wrote:Не трябва да си купуваш нищо. Така е направено нарочно - за да пречи на чийтърите. Така е направен и BabasChess - клиентът за безплатния сайт за игра в реално време FICS - http://freechess.org.

Нали Ви казах, че влезнах в стая специална за Engine.В ръководството пишеше, че там е позволено и даже играх срещу няколко, които бяха пуснали Engine.
Просто не мога да разбера защо на мен не ми позволява да го активирам.

Както и да е ще продължавам да си играя на мястото, на което до момента играх :)
HunteR
Пешка
 
Posts: 14
Joined: Thu Jun 04, 2009 2:44 am

Re: Постоянно губя с Рибка 3

Postby IRON on Sun Aug 16, 2009 2:08 pm

Имам проблем , до сега ползвах 4ГБ рам , сега си взех 8 и немога да накарам Рибката да мисли с 8ГБ тя си стои пак на 3 и нещо както до сега :roll:
ако някои знае , ако не му предствлява трудност как да стане да драсне 2,3 реда ;)

П.п Благодаря предварително ;)
IRON
Кон
 
Posts: 34
Joined: Tue Jun 30, 2009 11:54 am

Re: Постоянно губя с Рибка 3

Postby IRON on Thu Sep 03, 2009 6:44 pm

Всичко е наред , мисли с 8 -цепи мрака :D :D :D :D
IRON
Кон
 
Posts: 34
Joined: Tue Jun 30, 2009 11:54 am

Re: Постоянно губя с Рибка 3

Postby HunteR on Wed Sep 09, 2009 11:49 pm

Не рама който ще отделиш е важен, а бързината на процесора.
Дори с 512 рам да го нагласиш, пак ще ти стигнат :)

Силата на Engine се измерва най-вече в скоростта на процесора/ите, а не рама :)
HunteR
Пешка
 
Posts: 14
Joined: Thu Jun 04, 2009 2:44 am

PreviousNext

Return to Engines - сравнения, мачове и турнири с компютри

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests