Кой печели от скъпите оферти на БФШ?

Тук се пише само от сериозни хора по сериозни теми

by Advertising on Wed May 13, 2009 1:20 am

Advertising
 

Кой печели от скъпите оферти на БФШ?

Postby atakurt on Wed May 13, 2009 1:20 am

Чеша се по тъпата тиква и си задавам въпроса:
Кой ли печели от високите оферти по Държавните първенства, одобрени от организатора БФШ? И какъв процент дава от печалбата и на кого? А, иначе, губят мамулите, които ще клъвнат на скъпата оферта на БФШ. Някои ще пият "Джони Уокър" за тяхна сметка. Ето едно сравненийце за предстоящите ДОП за мъже и жени:

-------------------------------------------------------------------------------
СВОБОДНА ОФЕРТА:

ХОТЕЛ “ЕВРОПА” *** СЛЪНЧЕВ БРЯГ

Хотелът е разположен в южната част на курорта, на плажа.
Хотелът има четиринадесет етажа и два асансьора. Общият му капацитет е 299 легла в 91 двойни, 13 единични стаи и 52 апартамента, 26 от които фамилни. Всички стаи разполагат с балкон/тераса, санитарен възел, телефон, радио и телевизор.
Във фоайето на хотела се намират обменно бюро, сейфове под наем и коктейл-бар.
На разположение на гостите са ресторант с тераса, външен басейн с олимпийски размери и морска вода и бар, детска площадка, фитнес, фризьорски салон, магазин. Има и конферентна зала.

Цени на турист в лева на ден за лято 2009

стая / период 01.05.-15.06.

двойна стая 14.50
единична стая 20.00
фамилна стая 14.50


Всички цени включват: нощувка със закуска, ползване на басейн, туристическа такса, застраховка и ДДС.

Деца до 14 г. на допълнително легло – 50% отстъпка
Деца до 14 г. на основно легло – 30% отстъпка
Възрастен на допълнително легло – 30% отстъпка
Доплащане за полупансион / вечеря / на блок-маса – 12.00 лв.

--------------------------------------------------------------------

ОФЕРТА НА БФШ:

ДЪРЖАВНИ ОТБОРНИ ПЪРВЕНСТВА

А и Б групи МЪЖЕ И ЖЕНИ

Първенствата ще се проведат в к.к. Слънчев бряг от 8 до 14 ЮНИ 2009 г.

Настаняването на състезателите и придружаващите ще бъде в Парк-хотел Континентал.

Цени две звезди:

Легло в двойна стая – 17 лева на вечер
Легло в двойна стая + закуска и вечеря – 32 лева.

Самостоятелна стая – 22 лева на вечер
Легло в самостоятелна стая + закуска и вечеря – 37 лева.

Цени три звезди:

Легло в двойна стая – 23 лева на вечер
Легло в двойна стая + закуска и вечеря – 38 лева.

Самостоятелна стая – 33 лева на вечер
Легло в самостоятелна стая + закуска и вечеря – 48 лева.

Отборите от Б група при мъжете и жените трябва да направят заявката си за настаняване до 30 април 2009г.

Заявките за настаняване трябва да се направят до организатора - Живко Жеков.

За заявки и информация:
Живко Жеков – 0888 454 034; 0878 454 034
zhivko.zhekov@gmail.com
----------------------------------------------

Ако се сравнят двете оферти, то средно около с 8-10 лева офертата на БФШ е по-скъпа от свободната. А е явно, че е договорено още по-ниска оферта с хотела, поради многото клиенти. Тоест, печалбата на организатора на човекоден е около 10 лева. За 7 дена и 8 души отбор (БЕЗ придружаващи даже) е 560 лева на отбор. При 34 отбора (А, Б, мъже, жени - явили се миналата година) това прави почти ДВАДЕСЕТ ХИЛЯДИ лева чиста печалба за организатора. Даже и някоя и друга сметка да не излезе и да е само половината, все пак ДЕСЕТ ХИЛЯДИ за 1 седмица осигурена печалба без риск си е нещо!!
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

by Advertising on Wed May 20, 2009 4:26 pm

Advertising
 

Re: Кой печели от скъпите оферти на БФШ?

Postby MilenPetrov on Wed May 20, 2009 4:26 pm

Ами май числото на спечелилите се свежда до 3 :).
MilenPetrov
Топ
 
Posts: 123
Joined: Wed May 20, 2009 4:25 pm

by Advertising on Wed May 20, 2009 5:36 pm

Advertising
 

Re: Кой печели от скъпите оферти на БФШ?

Postby atakurt on Wed May 20, 2009 5:36 pm

ЖЖ+СС=2
Невъзможно е СС да допусне НВ до голямата баница.
Той му дава дребни хапки - както през март му подхвърли едни мижави пет хиляди лева, за да си плати бензина.
Президент на ШК "Спартак" - Пловдив - viewtopic.php?f=41&t=921 . Гений и единствен официален представител на опозицията в българския шахмат! Родният шахмат не се ръководи правилно и затова върви надолу вече девета поредна година. РАЗРЕШАВАМ ВИ ДА ГОВОРИТЕ ЗА МЕН ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАТЕ, ДОКАТО АЗ МОГА ДА ПРАВЯ ВСИЧКО, КОЕТО ИСКАМ!
User avatar
atakurt
Цар
 
Posts: 914
Joined: Tue Mar 18, 2008 12:43 pm
Location: София

Re: Кой печели от скъпите оферти на БФШ?

Postby angel_a69 on Mon Aug 17, 2009 3:38 pm

Куртенков,
Като смяташ че е толкова лесно , защо не вземеш да организираш и ти един турнир , та да видиш колко лесно се печели?!
Намираш награден фонд и давай горе на черешата!!! ;)
angel_a69
Кон
 
Posts: 20
Joined: Mon Aug 17, 2009 11:28 am

Re: Кой печели от скъпите оферти на БФШ?

Postby LordVetinari on Mon Aug 17, 2009 8:08 pm

Тази дискусия няма да се получи, защото Куртенков май е баннат от форума.
User avatar
LordVetinari
Топ
 
Posts: 180
Joined: Wed May 07, 2008 9:50 pm
Location: Ankh Morpork

Re: Кой печели от скъпите оферти на БФШ?

Postby S0uL_K33p3R on Mon Aug 17, 2009 8:14 pm

Лично аз, незнам г-н Куртенков да е баннат....
S0uL_K33p3R
 

Re: Кой печели от скъпите оферти на БФШ?

Postby Kalin on Mon Aug 17, 2009 10:27 pm

Куртенков е с деактивиран акаунт за неопределено време, поради грубо нарушаване на правилата на форума. Съжалявам, ако ви липсва, ама това е положението :)
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

Re: Кой печели от скъпите оферти на БФШ?

Postby MilenPetrov on Mon Aug 17, 2009 11:18 pm

Хайде нека всеки който е участвал някъде на турнир да се замисли колко пъти си е намирал по-евтина нощувка. И колко от пишещите тук спят по хотелите/общежитията предлагани им от организаторите на турнири.
Някой ще има ли смелостта да си признае????
MilenPetrov
Топ
 
Posts: 123
Joined: Wed May 20, 2009 4:25 pm

Re: Кой печели от скъпите оферти на БФШ?

Postby Kalin on Tue Aug 18, 2009 12:05 am

Мен не ме е страх да си признавам нищо :) Спя където ми падне, като гледам да е весело и евтино :P Въобще не ме интересува дали съм в официалния хотел или не и това е типичната гледна точка на съзтезател/водач.

Хората имат различни вкусове, но за голяма част от тях цената е определящ фактор...

Аз предлагам за догодина следното - всеки, който има оферта за първенство от календара, да я пуска открито в нашия сайт. Така ако се избере по-неизгодна/скъпа оферта, това няма да е предмет на слухове, ами ще става явно съвсем веднага на всички :) Предпочитам да си говорим нещата всички и открито, а не по няколко по skype или на маса, когато другата страна по въпроса не е там...
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

Re: Кой печели от скъпите оферти на БФШ?

Postby MilenPetrov on Tue Aug 18, 2009 4:07 pm

Kalin wrote:Аз предлагам за догодина следното - всеки, който има оферта за първенство от календара, да я пуска открито в нашия сайт. Така ако се избере по-неизгодна/скъпа оферта, това няма да е предмет на слухове, ами ще става явно съвсем веднага на всички :) Предпочитам да си говорим нещата всички и открито, а не по няколко по skype или на маса, когато другата страна по въпроса не е там...

Не е това най-добрия подход. По-скоро трябва да има ясна и стройна система с точни критерии за определяне на домакинствата. Ето ти прост пример - аз мога да ти предложа оферта за нощувка за 5-10 лева на вечер например в Мало Койнаре. 100% съм убеден че това ще е най-ниската оферта. Но какво от това? След като не мога да предложа храна (дори и в селската кръчма) за 100 или повече човека и нормална зала за провеждането. Ето още един елементарен пример: сравни залата за игра, хотела и цените в Новотел Пловдив и тези в Слънчев Бряг. Има огромна разлика, нали?
MilenPetrov
Топ
 
Posts: 123
Joined: Wed May 20, 2009 4:25 pm

Re: Кой печели от скъпите оферти на БФШ?

Postby S0uL_K33p3R on Tue Aug 18, 2009 8:28 pm

Новотел Пловдив, може и да има 5 звезди но за мен стаите са за 3...
S0uL_K33p3R
 

Re: Кой печели от скъпите оферти на БФШ?

Postby Kalin on Wed Aug 19, 2009 4:48 pm

По принцип звездите на един хотел се дават не само за стаите, ами и за обслужването и екстрите (басейни, кортове и подобни), които предлага.
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG

Re: Кой печели от скъпите оферти на БФШ?

Postby Kalin on Wed Aug 19, 2009 4:52 pm

Не е това най-добрия подход. По-скоро трябва да има ясна и стройна система с точни критерии за определяне на домакинствата. Ето ти прост пример - аз мога да ти предложа оферта за нощувка за 5-10 лева на вечер например в Мало Койнаре. 100% съм убеден че това ще е най-ниската оферта. Но какво от това? След като не мога да предложа храна (дори и в селската кръчма) за 100 или повече човека и нормална зала за провеждането. Ето още един елементарен пример: сравни залата за игра, хотела и цените в Новотел Пловдив и тези в Слънчев Бряг. Има огромна разлика, нали?


Ако се зададат критерии за зала и т. н., и оттам нататък вече се избира какво искат хората, според мен ще се получи в общи линии. Ако 80% от клубовете и родителите искат да спят на по-евтино, а 20% на по-луксозно, защо да предпочитаме по-скъпите и хубави оферти? За да подобрим условията за игра като цяло ли - така пък ще се откажат много хора от участие :(
За съжаление вече почти не се занимавам с шах, но ще запазя изключително хубави спомени от периода, в който се занимавах! Шахът помага във всички аспекти на живота и шахматистите са много приятни хора :)
В момента се занимавам с Интернет маркетинг и оптимизация на сайтове и предлагам хубава възможност за допълнителни доходи, която може да разгледате.
User avatar
Kalin
Цар
 
Posts: 2364
Joined: Sat Feb 23, 2008 7:56 pm
Location: Sofia, BG


Return to Официални дискусии за Българския шах

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests